PKO Ekstraklasa: Lech pokonał Jagiellonię w Białymstoku
Klapi/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 12.11.2022, 19:41

W 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań rywalizował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, którą pokonał 2:1.

Mistrzowie Polski po awansie do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy wygrali ostatni ligowy mecz z Koroną Kielce 2:1, co po 16 rundach dawało mu 8. miejsce z dorobkiem 25 pkt. Jagiellonia ostatniego okresu nie ma udanego. Na zwycięstwo czeka od 11. rundy, w której to pokonali 2 października wspomnianą Koronę 4:1. W tabeli mieli na koncie 18 pkt, co dawało 13. lokatę.

Pierwsza połowa dość długo nie przynosiła bramek. Sędzia doliczył do niej aż 8 minut, bo chwilę po rozpoczęciu meczu doszło do zadymienia z powodu rac. Przyniosło to efekt, bo w 2. minucie doliczonego czasu Jagiellonia krótko rozegrała rzut rożny, po czym doszło do dogrania na dalszy słupek, skąd do siatki trafił głową Mateusz Skrzypczak, czyli wychowanek poznańskiej Lokomotywy.

Lech odpowiedział błyskawicznie, bo już w 50. minucie, ale pierwszej połowy, czyli 5. minucie doliczonego czasu. Z prawej strony dogrywał na środek pola karnego Radosław Murawski, zaś na 1:1 trafił głową Mikael Ishak.

Na kolejnego czekaliśmy do doliczonego czasu drugiej połowy. Po dograniu z lewej strony piłkę przed polem bramkowym strącił bardziej do środka Ishak. Dopadł do niej Szymczak, który przerzucił sobie piłkę z prawej do lewej nogi, a następnie uderzył skutecznie między nogami bramkarza gospodarzy.

Jagiellonia swoją szansę na wyrównanie miała jeszcze w 10. minucie doliczonego czasu. Uderzał zza szesnastki Černych. Był jeszcze rykoszet, po czym piłka trafiła w słupek.

Lech dzięki wygranej ma 28 pkt, co daje 5. miejsce, zaś Jagiellonia pozostała na 13. lokacie.

Dla obu drużyn sobotnie starcie było ostatnim przed przerwą na mundial. W ten weekend czeka nas jeszcze dokończenie tej kolejki, zaś kolejne będą mieć miejsce dopiero w styczniu.