Ligue 1: udana pogoń Lens

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.11.2022, 19:00

RC Lens wygrało 2:1 z Clermont Foot w meczu 15. kolejki Ligue 1. 90 minut rozegrali Mateusz Wieteska i Przemysław Frankowski.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w wysokim tempie.  W czwartej minucie Mateusz Wieteska strzałem głową zmusił Brice'a Sambę do interwencji. Później nastąpiła fala ataków gospodarzy, jednak ich próby były niecelne lub blokowane przez defensorów gości. Jedyne celne uderzenie po stronie Lens w inauguracyjnych czterdziestu pięciu minutach oddał Wesley Said w 15. minucie gry. Z tym strzałem poradził sobie golkiper. W końcówce szczęście było po stronie Clermont. Wstrzelona piłka odbiła się od Salisa Abdula Sameda i wpadła do siatki.

W drugiej odsłonie goście cofnęli się głęboko. Pasywna postawa została skarcona dwukrotnie. Najpierw w 60. minucie Said wykorzystał dobre zagranie Floriana Sotoci, a osiem minut później na listę strzelców wpisał się Wesley Fofana. Clermont zrobiło niewiele, by wyrównać stan rywalizacji i wynik spotkania się nie zmienił. Lens zanotowało piąte zwycięstwo z rzędu i umocniło się na pozycji wicelidera.

RC Lens - Clermont Foot: 2:1 (0:1)

Bramki: 60' Said, 68' Fofana - 39'(s.) Samed

Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina - Frankowski, Samed, Fofana, Machado (90' Boura) - Sotoca (89' Onana), Said (64' Openda), Costa (74' Claude-Maurice)

Clermont: Diaw - Seidu, Wieteska, Caufriez - Bela, Gastien (87' Gonalons), Magnin (87' Baiye), Rashani (67' Diallo), Khaoui (75' Muhammed Cham) - Andrić, Kyei (68' Allevinach)

Żółte kartki: 66' Samed - 42' Kyei, 45+1' Gastien, 85' Andrić

Sędzia: Hakim Ben El Hadj