Szermierka - PŚ: Knapik-Miazga najlepsza z Polaków w sobotę

Szermierka - PŚ: Knapik-Miazga najlepsza z Polaków w sobotę

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 12.11.2022, 19:55

Ten weekend nie był zbytnio udany dla naszych zawodników w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej z Polaków poradziła sobie Renata Knapik-Miazga, która finalnie zajęła 11. pozycję. Już jutro w Pucharze Świata powalczą drużyny.

 

Szabla mężczyzn:

 

W turnieju głównym w Algierze nie najlepiej poszło naszym szablistom. Już w pierwszej rundzie odpadł Szymon Hryciuk. Na jego drodze stanął Pietro Torre z Włoch, który pokonał Polaka 15:9. Podobnie było z Krzysztofem Kaczkowskim, który na etapie 1/32 finału zakończył udział po przegranej z Niemcem – Frederic Kindler okazał się lepszy o trzy trafienia.

 

Ten, który wyeliminował Kaczkowskiego był o krok od strefy medalowej. W 1/8 pokonał go Luigi Samele z Włoch, który zdobył ostatecznie srebrny medal. Na pierwszym miejscu podium stanął Gruzin Sandro Bazadze, za to trzecim miejscem podzielili się reprezentanci Francji i Egiptu.

 

1. Sandro Bazadze (Gruzja)
2. Luigi Samele (Włochy)
3. Bolade Apithy (Francja), Ziad Elsissy (Egipt)
5. Maxime Pianfetti (Francja)
6. Julian Teodosiu (Rumunia)
7. Bongil Gu (Korea Południowa)
8. Matyas Szabo (Niemcy)

41. Krzysztof Kaczkowski
47. Szymon Hryciuk
105. Olaf Stasiak
110. Marcel Broniszewski

 

Floret mężczyzn:

 

Za naszą zachodnią granicą po udanych eliminacjach trzech Polaków rywalizowało dziś w turnieju głównym. W pierwszej rundzie w Bonn mieliśmy polsko-polski pojedynek, w którym o jedno trafienie lepszy okazał się Andrzej Rządkowski. Dominator Jana Jurkiewicza poległ jednak walkę później, przegrywając z reprezentantem Hongkongu 8:15. Z kolei Michał Siess pożegnał się z turniejem tak samo szybko, jak nasz zawodnik z Torunia. Rywalem doświadczonego florecisty był Belg, Stef Van Campenhout. Przeciwnik zdominował Polaka 15:8. Nie dotarł jednak do finałowych walk – tam znaleźli się Alessio Foconi i Kyosuke Matsuyama. To oni rozdzielili między siebie złote i srebrne krążki.

 

1. Kyosuke Matsuyama (Japonia)
2. Alessio Foconi (Włochy)
3. Enzo Lefort (Francja), Marcus Mepstead (Wielka Brytania)
5. Daniele Garozzo (Włochy)
6. Mohamed Hamza (Egipt)
7. Miles Chamley-Watson (Stany Zjednoczone)
8. Alexandre Ediri (Francja)

22. Andrzej Rządkowski
48. Jan Jurkiewicz
51. Michał Siess
74. Adrian Wojtkowiak
84. Adam Podralski
101. Jakub Kotek
178. Piotr Kaskow
181. Adam Jakubowski
202. Piotr Borowiec
207. Maciej Bem
212. Leszek Rajski
232.. Mateusz Kozak

 

Szpada mężczyzn:

 

Berno było jedynym miastem, w którym w sobotę na planszach zabrakło Polaków. Eliminacje kompletnie nie poszły po myśli naszych specjalistów od szpady. Odmianą była również końcowa klasyfikacja, bo tym razem na podium nie stawali Włosi. W finale zaciętą walkę stoczyli Tibor Andrasfi i John Edison Rodriguez, a po zwycięstwie 12:11 złoty krążek trafił w ręce Węgra. Brąz zawisł na szyjach Francuza i Japończyka.

 

1. Tibor Andrasfi (Węgry)
2. John Edison Rodriguez (Kolumbia)
3. Koki Kano (Japonia), Luidgi Midelton (Francja)
5. Mate Tamas Koch (Węgry)
6. Federico Vismara (Włochy)
7. Valerio Cuomo (Włochy)
8. Enrico Garozzo (Włochy)

71. Maciej Bielec
89. Radosław Zawrotniak
116. Mateusz Antkiewicz
160. Damian Michalak
227. Karol Budek
261. Wojciech Lubieniecki

 

Szpada kobiet:

 

Medale rozdano także w Tallinie, gdzie również mieliśmy nasze reprezentantki. Do turnieju głównego dotarły dwie Biało-Czerwone, ale też ich występy były bez rewelacji. Kamila Pytka trafiła na mocną Man Wai Vivian Kong. Reprezentantka Hong-Kongu pokonała naszą zawodniczkę 15:10. Z kolei Renata Knapik-Miazga na początku radziła sobie dobrze, pokonując kolejno Anne Cebula ze Stanów Zjednoczonych (15:12) i Coraline Vitalis z Francji (15:14), ale na jej drodze stanęła późniejsza srebrna medalistka. Marie-Florence Candassamy była lepsza o cztery punkty. Świetną Francuzkę powstrzymała jedynie Alberta Santuccio z Włoch.

 

1. Alberta Santuccio (Wlochy)
2. Marie-Florence Candassamy (Francja)
3. Mingye Zhu (Chiny), Sera Song (Korea Południowa)
5. Anna Kun (Węgry)
6. Man Wai Vivian Kong (Hong-Kong)
7. Sheng Lin (Chiny)
8. Nicol Foietta (Włochy)

12. Renata Knapik-Miazga
60. Kamila Pytka
67. Ewa Trzebińska
71. Magdalena Pawłowska
78. Magdalena Swatowska-Wenglarczyk

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.