YOG 2018 - gimnastyka sportowa: na równoważni najlepsza Xijing Tang

• Data publikacji: 11.10.2018, 15:26

Walkę na równoważni wygrała reprezentantka Chin. Osiem najlepszych zawodniczek uzyskało awans do finału na równoważni.

Podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich juniorki rywalizują między sobą na czterech przyrządach. Jednym z nim jest równoważnia, na której wczoraj (10.10) młode zawodniczki walczyły o uzyskanie kwalifikacji do finału. Najlepsza wśród juniorek okazała się reprezentantka Chin. Xijing Tang pokonała swoje rywalki i tym samym uzyskała awans do finału z pierwszego miejsca. Chinka na równoważni uzyskała wynik 13.800 pkt. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy. Anastasiia Bachynska zdobyła 13.400 pkt. Trzecie miejsce na podium należy do Ksenii Klimenko. Młoda reprezentantka Rosji za swój występ na równoważni osiągnęła 13.100 pkt.

Do finału na równoważni awans uzyskało osiem najlepszych zawodniczek. Medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich przyznane zostaną 15. października o 22. polskiego czasu.