TAURON Liga: bydgoszczanki lepsze od Radomki
Biuro prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.11.2022, 22:30

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz po raz kolejny mogły cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością. Podopieczne Mirosława Zawieracza w meczu 3. kolejki TAURON Ligi pokonały drużynę MOYA Radomka Lotnisko Radom w stosunku 3:1. Świetny mecz rozegrała Monika Gałkowska, kończąc spotkanie ze statuetką dla najlepszej zawodniczki.

Zarówno Pałac Bydgoszcz, jak i Radomka Radom rozpoczęły nowy sezon od ważnych zwycięstw. W drugiej kolejce bydgoszczanki jednak musiały uznać wyższość drużyny Developresu Rzeszów, a radomska drużyna po walce przegrała z UNI Opole. Sobotni mecz dla obu zespołów był szansą na powrót na zwycięskie tory, lecz trudno było wskazać faworyta tego spotkania.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanych wymian. Po stronie gospodyń w ataku świetnie spisywała się Monika Gałkowska i to Pałac Bydgoszcz jako pierwszy odskoczył wynikiem na kilka punktów - 10:6. Radomianki próbowały odrabiać straty, ale mimo dobrego przyjęcia, nie potrafiły skończyć swoich uderzeniem. Bydgoszczanki natomiast popisały się imponującą serią przy zagrywkach Eweliny Żurowskiej, jeszcze powiększając swoją przewagę - 20:11. W końcówce Radomka zaczęła stopniowo odrabiać straty, ale na odwrócenie losów tego seta było już za późno. Dwudziesty piąty punkt dla drużyny Pałacu zdobyła Monika Gałkowska, dając swojej ekipie prowadzenie w meczu.

W drugiej partii radomianki wyszły na boisko zupełnie odmienione, rozpoczynając seta od kilkupunktowego prowadzenia - 5:0. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przede wszystkim poprawiły się w ofensywie, gdzie brylowała Małgorzata Jasek. Przyjezdne wywierały również presję na linii zagrywki, a bydgoszczanki nie były w stanie poradzić sobie z uderzeniami rywalek. Radomka pewnie zdobywała kolejne punkty i po nieudanym ataku Gałkowskiej tablica wyników pokazała już dziesięciopunktowe prowadzenie drużyny gości - 14:4. Zespół z Radomia do samego końca dyktował warunki gry, a wrzutka Martyny Świrad zakończyła seta.

Bydgoszczanki rozpoczęły trzecią partię od długich, lecz zakończonych na swoją korzyść akcji i po ataku Kingi Szucs prowadziły 5:1. Po stronie Pałacu przede wszystkim widać było poprawę w przyjęciu. Gospodynie lepiej radziły sobie z zagrywkami rywalek, a Paulina Bałdyga znów mogła swobodnie zarządzać grą swojej drużyny. Radomianki starały się odpowiadać na zagrania rywalek, ale znów miały problem z kończeniem swoich ataków. Grę starała się ciągnąć bardzo dobrze dysponowana Jasek, ale brakowało wsparcia z lewego skrzydła. Tym samym to Pałac cały czas utrzymywał się prowadzeniu, powiększając swoją przewagę po kolejnym uderzeniu Moniki Gałkowskiej - 14:8. Od tego momentu bydgoszczanki zupełnie przejęły stery na boisku, a przyjezdne nie potrafiły znaleźć argumentów, aby zatrzymać rozpędzone rywalki. Gospodynie świetnie broniły i nie marnowały wypracowanych kontr. Zwycięski punkt dla drużyny z Bydgoszczy zdobyła Anna Lewandowska, popisując się efektownym atakiem ze środka - 25:18.

Madison Bugg otworzyła kolejnego seta asem serwisowym. Bydgoszczanki szybko jednak przejęły inicjatywę na boisku. Gospodynie również nie zwalniały ręki na linii zagrywki, a w ataku nie zawodziła Monika Gałkowska. Po kolejnej udanej akcji podopiecznych Mirosława Zawieracza tablica wyników pokazała 9:2 dla Pałacu. Serię bydgoszczanek przerwał atak Samary Rodrigues, ale przewaga rywalek była już wysoka. Radomianki próbowały gonić wynik, ale często nie potrafiły wykorzystać swoich sytuacji. Z kolei w szeregach drużyny z Bydgoszczy działało niemal wszystko. Grę świetnie prowadziła Paulina Bałdyga, a jej koleżanki na czele z Gałkowską odpłacały się udanymi atakami. W końcówce Pałac jeszcze powiększył swoją przewagę, zwyciężając ostatnią partię 25:14.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:14)
Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (L) oraz Szucs, Mazurek, Łyszkiewicz
Radomka Radom: Bugg, Murek, Moskwa, Jasek, Kalaniuvalu, Świrad, Strasz (L) oraz Adamek, Zaborowska, Samara

MVP: Monika Gałkowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.