Ligue 1: Rennes wygrywa z Toulouse
YT/Ligue 1 Uber Eats Official

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.11.2022, 22:52

Rennes wygrało 2:1 z Toulouse w meczu 15. kolejki Ligue 1. Dzięki zwycięstwu ekipa Bruno Genesio spędzi przerwę na mundial na trzeciej lokacie w tabeli.

Od samego początku piłkarze zaoferowali wysokie tempo gry. Przewagę mieli gospodarze i to oni otworzyli wynik spotkania. W 25. minucie Lovro Majer zewnętrzną częścią stopy podał do Benjamina Bourigeauda, który pokonał golkipera. Rennes nie chciało odpuszczać i starali się jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Gości ratował Maxime Dupe, broniąc próby Martina Terriera i Amine'a Guiriego.

Po zmianie stron odważniej wyszli gracze Toulousy. W 55. minucie Thijs Dallinga wyrównał stan rywalizacji. Radość goście nie trwała długo. 3 minuty później uderzał Terrier, a dobitkę wykorzystał Arnaud Kalimuendo. Ponownie było blisko remisu po strzale Faresa Chaibiego, którego strzał w fantastyczny sposób zatrzymał 37-letni Steve Mandanda. W końcówce tempo meczu siadło i wynik pozostał niezmienny.

Rennes - Toulouse: 2:1 (1:0)

Bramki: 25' Bourigeaud, 58' Kalimuendo - 55' Dallinga

Rennes: Mandanda - Traore, Wooh, Theate, Truffert - Bourigeaud, Majer (74' Xeka), Ugochukwu (80' Doku), Terrier - Gouiri, Kalimuendo (74' Tait)

Toulouse: Dupe - Keben (36' Diarra), Rouault, Nicolaisen, Sylla - Chaibi, Spierings, van den Boomen - Ratao (60' Onaiwu), Dallinga (74' Birmancević), Aboukhlal (46' Dejaegere)

Sędzia: Willy Delajod