Piłka ręczna - ME: pokaz siły Danii, Norwegia lepsza od Szwecji

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.11.2022, 23:20

To był iście skandynawski dzień w rozgrywkach grupy I podczas drugiej fazy mistrzostw Europy kobiet. Dania w świetnym stylu rozgromiła reprezentację Chorwacji, a Norweżki po zaciętym boju pokonały Szwecję.

Brązowe medalistki mistrzostw świata drugą fazę europejskiego czempionatu rozpoczęły od zwycięstwa nad Węgrami. Dunki swoją znakomitą dyspozycję potwierdziły również w spotkaniu z Chorwacją. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Skandynawek, które świetnie atakowały, raz za razem zdobywając kolejne bramki. Na pochwałę zasługuje też obrona oraz bardzo dobrze dysponowana między słupkami Althea Renhardt. Chorwatki tylko na początku drugiej połowy potrafiły zniwelować część strat i zbliżyć się wynikiem po efektownych trafieniach Katariny Pavlovic (13:15). Na kontrę rywalek nie trzeba było długo czekać. Reprezentantki Danii bardzo szybko powróciły do kilkupunktowego prowadzenia, a ich zwycięstwo przypieczętowała bramką Simone Petersen.

Chorwacja - Dania 17:26 (8:14)

Dużo bardziej wyrównany pojedynek zaprezentowały nam reprezentacje Norwegii i Szwecji. W tym meczu od samego początku mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację ramię w ramię. W pierwszej połowie Szwedki na czele z niezawodną w ofensywie Jenny Carlson kilkukrotnie próbowały zbudować sobie wyższą niż jeden punkt przewagę, ale rywalki za każdym razem odpowiadały pięknym za nadobne. Tym samym po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał remis. Po przerwie od razu dwoma bramkami popisały się Szwedki, ale i tym razem mistrzynie świata zdołały wyrównać wynik, a następnie obrócić go na swoją korzyść po trafieniach Mork i Ingstad (20:18). Norweżki prowadzenia nie oddały już do samego końca, wygrywając spotkanie z dwupunktową przewagą.

Norwegia - Szwecja 27:25 (13:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.