Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: żeńska sztafeta tuż za podium

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 12.11.2022, 00:00

Drugi dzień zmagań na torze w Stavanger obfitował w występy naszych reprezentantów. Najlepiej zaprezentowała się sztafeta żeńska w składzie Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń oraz Olga Kaczmarek, która ukończyła zmagania tuż za podium. W rywalizacji indywidualnej najwyżej sklasyfikowany został Piotr Michalski na ósmej pozycji. 

 

Sobotnie zmagania kończyła rywalizacja sztafet żeńskich. Polki wystąpiły w trzecim biegu, a ich rywalkami były Amerykanki. Biało-czerwone pojechały naprawdę dobrze, gdyż pokonały rywalki o ponad 2 sekundy. Czas na mecie zatrzymał się na 3:06,321 sekundy. Pozwoliło objąć czwartą pozycję za Kanadyjkami, Holenderkami i Japonkami. Po biegu naszych pań rywalizowały jeszcze cztery sztafety, lecz żadna z nich nie potrafiła pobić czasu Polek. Tym samym nasza drużyna mogła się cieszyć ze znakomitego czwartego miejsca. Do trzecich Japonek zabrakło ponad 3 sekund. 

 

Ważnym punktem z naszego punktu widzenia była rywalizacja na 500 metrów z udziałem mężczyzn. W szczególności spoglądaliśmy w kierunku Piotra Michalskiego, który w Pekinie podczas igrzysk olimpijskich otarł się o medal. Polak pojechał w ósmej parze i zmierzył się z Yang Tao. Michalski okazał się lepszy w bezpośrednim starciu i z czasem 35,322 sekundy objął czwartą pozycję, a Chińczyk dziesiątą. Finalnie Biało-czerwony spadł o cztery pozycje w dół, gdyż przeciwnicy z kolejnych par byli szybsi od Polaka. Zawody wygrał Yuma Murakami z Japonii (34,708) przed Kanadyjczykiem Laurentem Dubreuilem z Kanady (34,750) oraz Koreańczykiem Kim Jun-Ho (35,017). Na 500 metrów mogliśmy oglądać jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Damian Żurek z czasem 35,486 zajął jedenastą pozycję, a Marek Kania uplasował się dwie lokaty niżej z rezultatem 35,550 sekundy. W dywizji B mieliśmy jednego naszego zawodnika. Gaweł Oficjelski zajął 19. pozycję. 

 

Biało-czerwoni startowali również na innych dystansach. Na 1500 metrów Karolina Bosiek zajęła piętnastą pozycję z czasem 2:01.555. Wygrała niesamowita Japonka Miho Takagi z prawie sekundową przewagą nad Ragne Wiklund z Norwegii oraz Marijke Groenewoud z Holandii. W dywizji B nasz kraj reprezentowały Magdalena Czyszczoń oraz Iga Wojtasik. Pierwsza z Polek ukończyła zmagania na osiemnastym, a druga na dwudziestym miejscu. Na 5000 metrów mężczyzn w głównej rywalizacji nie mieliśmy naszego przedstawiciela w porównaniu do dywizji B, gdzie o jak najlepszy wynik rywalizował Szymon Pałka. Polak uplasował się na piętnastym miejscu. 

 

PEŁNE WYNIKI

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.