FIBA 3x3 WT: zwycięstwo zespołu Riga w Arabii Saudyjskiej

• Data publikacji: 13.11.2022, 12:35

Po dłuższej przerwy powrócono do rywalizacji w cyklu FIBA 3x3 World Tour. Zawody w stolicy Arabii Saudyjskiej w Rijad wygrali koszykarze Rygi. W turnieju zabrakło polskiej ekipy.

W fazie grupowej po dwa zwycięstwa zanotowały zespoły: Ub, Ryga, Omaha i Wiedeń. W ćwierćfinale nie było większych niespodzianek, gdyż po triumfy sięgnęły drużyny, które były także najlepsze w swoich grupach. Wyżej wymienione ekipy bez większych problemów wyeliminowały: Antwerpię, Utrecht, Jeddah i Dohę. W pierwszym półfinale Ub wygrał 22:14 z Wiedniem, a w drugim Ryga zwyciężyła 20:18 z Omahą.

O końcowy triumf rywalizowały Ub (Nemanja Barać, Marko Brankowić, Dejan Majstorowić, Strahinja Stojacić) oraz Ryga (Edgars Krumins, Karlis Lasmanis, Nauris Miezis i Agnis Cavars). Finał rozpoczął się od prowadzenia 5:0 dla Łotyszy. Serbowie już w połowie czasu meczu odrobili straty. Wyrównana gra toczyła się do ostatniego rzutu. Ten decydujący na 21:19 z dystansu dla Rygi na 36 sekund przed końcem trafił Nauris Miezis.