EBLK: niespodzianka w Sosnowcu
Dawid Lis

• Data publikacji: 13.11.2022, 19:58

W weekend rozegrano siódmą kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Do niespodzianki doszło w Sosnowcu, gdzie Zagłębie wygrało 59:57 z VBW Arką Gdynia.

W hicie kolejki w Sosnowcu spotkały się drużyny, które do tej pory zanotowały zaledwie po jednej porażce. Zagłębie wygrało z VBW Arką Gdynia i pomimo świetnego początku sezonu sprawiło niespodziankę. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 20:11. W drugiej odsłonie zawodniczki z Sosnowca rzuciły zaledwie dziesięć punktów, ale nie było to zbyt ofensywne spotkanie, więc do przerwy utrzymały prowadzenie - 30:27. Pod koniec trzeciej kwarty inicjatywę przejęła Arka, ale walka o zwycięstwo toczyła się do końca. Ostatnią część Zagłębie wygrało 13:9, nie zabrakło dłuższych fragmentów bez punktów i nerwowości. Ostatecznie mecz zakończył się niskim wynikiem 59:57 dla zespołu z Sosnowca. Aż 21 punktów zdobyła Quinn Urbaniak-Dornstauder.

Jedyną drużyną bez porażki jest nadal PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Gorzowianki odniosły swoje szóste zwycięstwo w meczu z MKS-em Pruszków. Beniaminek zamyka tabelę i wciąż czeka na pierwszą wygraną. Swoje mecze wygrały również: BC Polkowice, Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń i Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W tej kolejce pauzowała Enea AZS Politechnika Poznań.