Biegi narciarskie: niemiecki dublet w Muonio

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.11.2022, 13:11

Ostatnie akcenty rozpoczynających sezon biegowy zawodów w fińskim Muonio, już za nami. Dziś panie rywalizowały na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną, a panowie na 15 kilometrów tą samą techniką. Zwyciężczynią biegu pań, została wielokrotna medalistka imprez juniorskich, Niemka Victoria Carl. Wśród panów triumfował natomiast dosyć nieoczekiwanie 21 - letni reprezentant Niemiec, Friedrich Moch.

27 - letnia reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów z dużą przewagą wyprzedziła swoje rywalki. Kiedy wszystkie biegaczki dotarły już do mety, okazało się, że przewaga Niemki nad drugą, Kerttu Niskanen wynosi ponad 20 sekund,a nad trzecią, swoją rodaczką, Pią Fink ponad 25 sekund. Faworytka gospodarzy, Krista Parmakoski zajęła dopiero piątą lokatę. Bardzo dobry występ zanotowała nasza zawodniczka, Izabela Marcisz. Polka uplasowała się na dziesiątej pozycji ze stratą 1.16,9. W ramach ciekawostki można wspomnieć jeszcze o 11.miejscu Finki, Ritty - Lisy Roponen. 44 - letnia zawodniczka pamięta jeszcze rywalizację z Marit Bjorgen i naszą Justyną Kowalczyk.

+1.16,9

W rywalizacji panów byliśmy świadkami sporej niespodzianki. Dość nieoczekiwanie linię mety z najlepszym czasem pokonał młody reprezentant Niemiec, Friedrich Moch. Największym sukcesem reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów, jest jak dotychczas srebrny medal MŚ U23, wywalczony w ubiegłym roku w Vuokati. Ze sporą, ponad pół minutową stratą za plecami Niemca finiszował faworyt gospodarzy, Fin Iivo Niskanen. Trzeci ze stratą prawie minuty był mało znany Estończyk, Martin Himma. Świetny rezultat osiągnął nasz Dominik Bury, który finiszował na szóstej pozycji. W biegu przyzwoicie zaprezentował się również Kamil Bury, który był 23. Pozostali Polacy zaprezentowali dość średnią dyspozycję.