PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrała w Radomiu
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.11.2022, 14:32

Pogoń Szczecin pokonała 2:1 Radomiaka Radom w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującą bramkę w 90. minucie zdobył Damian Dąbrowski.

Początek meczu był żywiołowy z obu stron. Już w pierwszej minucie doskonałą okazję zmarnował Wahan Biczachczjan, posyłając piłkę obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli minimalnie niecelnym strzałem Mauridesa. W 9. minucie Biczachczjan uderzeniem z dalszej odległości obił słupek. Drugi kwadrans zamknęła kolejna dobra okazja napastnika Radomiaka, którego tym razem zatrzymał Benedikt Zech. Do przerwy bramki nie padły.

W drugiej odsłonie szybko mecz ułożył się idealnie dla "Portowców". W 50. minucie z pomocą VAR-u sędzia Damian Kos podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego. Mateusz Cichocki faulował Lukę Zahovicia, a dodatkowo otrzymał drugą żółtą kartkę. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Kamil Grosicki. Wydawało się, że Pogoń ma idealną sytuację, by dominować na boisku i wywieźć z Radomia trzy oczka. W 70. minucie jednak Maurides przedłużył dośrodkowanie, które zamknął Mateusz Grzybek i silnym strzałem pokonał Dante Stipicę. Nieoczekiwanie blisko było drugiej bramki dla radomian, ale Luis Machado w momencie strzału był na spalonym. W ostatnich  minutach szczecinianie założyli zamek pod polem karnym rywala i ostatecznie dopięli swego. Bohaterem został w 90. minucie Damian Dąbrowski. Kapitan Pogoni silnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. W samej końcówce z boiska wyleciał kolejny gracz Radomiaka, Raphael Rossi.

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin: 1:2 (0:0)

Bramki: 70' Grzybek - 50'(k.) Grosicki, 90' Dąbrowski

Radomiak: Kobylak - Cichocki, Justiniano, Rossi - Grzybek, Nowakowski, Nascimento, Alves (90+2' Łukasik), Jakubik - Semedo (90+2' Leandro), Maurides, Machado (90+2' Sokół)

Pogoń: Stipica - Kucharczyk, Zech, Malec, Leo Borges (87' Mata) - Grosicki, Dąbrowski, Łęgowski (64' Wędrychowski), Biczachczjan (87' Drygas), Kurzawa (76' Kowlaczyk) - Zahović (87' Gorgon)

Żółte kartki: 40', 50' Cichocki, 50' Rossi, 90+7' Rossi, 63' Alves, 63' Machado - 60' Łęgowski, 90+1' Dąbrowski

Czerwona kartka: 50' Cichocki, 90+7' Rossi

Sędzia: Damian Kos