PKO Ekstraklasa: Piast pokonał Lechię i opuścił strefę spadkową

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.11.2022, 17:09

Piast Gliwice wygrał 3:1 z Lechią Gdańsk w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo gliwiczan od połowy sierpnia.

Mecz dla obu drużyn był ważny z powodu zajmowanych miejsc przez nich miejsc. Piłkarze obu ekip długo się rozkręcali. Pierwsze zagrożeni stworzył strzał w boczną siatkę oddany przez Conrado. Najważniejsza była jednak 43. minuta, kiedy to na próbę z dystansu zdecydował się Michał Chrapek. Piłka odbiła się od poprzeczki, później od pleców Dusana Kuciaka przekroczyła linię bramkową. Ciekawostką był fakt, że w podobny sposób samobójcze trafienie Słowak zaliczył także w poprzedniej kolejce.

Drugą połowę otworzyła znakomita interwencja Frantiska Placha po główce Macieja Gajosa. Mimo lepszej gry gdańszczanie stracili drugiego gola. W 63. minucie po analizie VAR Bartosz Frankowski podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego, uznając, że Michał Nalepa faulował rywala. Jedenastkę wykorzystał Patryk Dziczek. Lechia starała się wyrównać, ale dobrze w bramce spisywał się Plach. W 87. minucie gospodarze dopięli swego, gdy po strzale Jarosława Kubickiego golkiper odbił piłkę pod nogi Michała Nalepy, który zdobył kontaktowe trafienie. W ostatniej akcji meczu wynik na 1:3 ustalił Chrapek. Dzięki zwycięstwu gliwiczanie opuścili strefę spadkową, choć czy do niej z powrotem nie wrócą, zadecyduje czwartkowe starcie Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice: 1:3 (0:1)

Bramki: 86' Nalepa - 43'(s.) Kuciak, 63'(k.) Dziczek, 90+7' Chrapek

Lechia: Kuciak - Stec (63' Koperski), Maloca, Nalepa, Pietrzak - Gajos (72' Kałuziński), Kubicki, Durmus, Paixao (63' Terrazzino), Conrado (72' Diabate) - Zwoliński

Piast: Plach - Mokwa, Czerwiński, Mosór, Holubek - Dziczek, Chrapek, Ameyaw, Kądzior (82' Felix), Tomasiewicz (82' Pyrka) - Kirejczyk (67' Hateley)

Żółta kartka: 84' Chrapek

Sędzia: Bartosz Frankowski