Ligue 1: Marsylia wygrywa z Monaco po znakomitej końcówce

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.11.2022, 22:58

Olympique Marsylia pokonała 3:2 AS Monaco w meczu 15. kolejki Ligue 1. Zwycięstwo w ostatniej akcji meczu dał graczom Ivana Tudora Sead Kolasinac.

Lepiej derby południowej części Francji zaczęli goście. Dobre szanse zmarnowali jednak Nuno Tavares i Samuel Gigot. W 35. minucie po bezmyślnym faulu Benoita Badiashile sędzia podyktował rzut wolny z odległości 20. metrów. Kapitalnym uderzeniem popisał się Alexis Sanchez i otworzył wynik meczu. Po zdobytej bramce marsylczycy cofnęli się, co nie wyszło im na dobre. W 43. minucie Benoit Bastien odgwizdał rzut karny po faulu Leonardo Balerdiego. Jedenastkę efektowną podcinką wykorzystał Wissam Ben Yedder.

Po zmianie stron piłkarze kazali długo czekać na emocje. Przeważali gospodarze, co uargumentowali bramką. W 72. minucie Aleksandr Gołowin zagrał do Kevina Vollanda, który wyprowadził drużynę z księstwa na prowadzenie. Końcówka spotkania była prawdziwym dreszczowcem. W 83. minucie w polu karnym zimną krwią wykazał się Jordan Veretout, który szukał dogodnej pozycji na oddanie strzału, a jak ją znalazł, to uderzył nie do obrony. W samej końcówce Dimitri Payet padł po kontakcie z rywalem, a sędzia odgwizdał wątpliwy faul. Do piłki podszedł sam faulujący, posyłając mocną centrę w pole karne. Najwyżej wyskoczył Sead Kolasinac i strzałem głową dał marsylczykom wygraną. Dzięki wygranej goście awansowali na czwartą lokatę w tabeli.

AS Monaco - Olympique Marsylia: 2:3 (1:1)

Bramki: 44'(k.) Ben Yedder, 72' Volland - 35' Sanchez, 84' Veretout, 90+7' Kolasinac

Monaco: Nubel - Badiashile, Disasi, Maripan, Henrique - Fofana, Camara, Diatta (90+5' Vanderson), Volland (90+5' Jakobs), Gołowin - Ben Yedder (78' Embolo)

Marsylia: Lopez - Mbemba, Balerdi, Gigot (83' Kolasinac) - Clauss (75' Dieng), Rongier (83' Gueye), Veretout, Tavares - Guendozi (75' Under), Sanchez, Harit (62' Payet)

Żółte kartki: 82' Embolo, 86' Disasi - 78' Sanchez

Sędzia: Benoit Bastien