PGNiG Superliga: Kielce walczą o fotel lidera, zwyciężając nad Azotami
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 15.11.2022, 20:13

W zaległym meczu 7. kolejki Superligi mierzyły się ze sobą dwa czołowe zespoły. Mistrzowie Polski gościli u siebie puławian, których za trzy dni czeka kolejne niełatwe zadanie w Płocku. Znacznie silniejsi okazali się być gospodarze, pokonując rywali aż 39:24.

Dla kielczan ten mecz był o tyle ważny, że do liderów tabeli z Płocka tracą aż sześć „oczek”, a więc dzisiejsze zwycięstwo mogło pomóc im się do nich zbliżyć. Z kolei Azoty walczą o wejście do czołowej trójki, bo póki co lepiej radzi sobie Górnik Zabrze.

Gospodarze już w 4. minucie mieli pierwszy rzut karny, który bezbłędnie wykonał Moryto i też wyszli na prowadzenie 4:1. Dopiero po kilku akcjach również goście z Puław złapali rytm gry i do połowy pierwszej partii toczyła się wymiana punktów. W roli głównej występowali Tournat i Kowalczyk, ale to ekipa tego pierwszego cały czas dyktowała warunki. Moryto po raz trzeci nie pomylił się na 7. metrze i tak podopieczni Tałanta Dujszebajewa doprowadzili szkoleniowca rywali do obowiązku wykorzystania przerwy. Po niej nie za wiele się zmieniło – seria 4:2 miejscowych dała im spore prowadzenie na zamknięcie pierwszej połowy – 17:12.

To był jednak dopiero początek koncertu Kielc. To, co zrobili gospodarze w kolejnych pięciu minutach po powrocie na boisko było świetnym widowiskiem dla kibiców. Aż sześć goli pod rząd, a po przerwie dla Roberta Lisa kolejne trzy i tym samym miejscowi prowadzili już 26:13. Tylko Jarosiewicz był w stanie na moment przerwać tę passę. Kielczanie świetnie ze sobą pracowali, każdy z nich dawał coś od siebie w ataku, a gdy do gry wkroczyli bracia Dujszebajew, nie było co zbierać. Na 10 minut przed końcem przewaga obrońców tytułu wynosiła już dwanaście punktów. W końcówce o mniejsze straty postarał się jeszcze Antolak, ale wynik był już przesądzony na korzyść Industrii.

Łomża Industria Kielce – Azoty-Puławy 39:24 (17:12)

Kielce: Dujszebajew A. 9, Moryto 8, Tournat 5, Karalek 4, Nahi 3, Dujszebajew D. 2, Thrastarson 2, Karacić 2, Olejniczak 2, Wiaderny 1, Gębala T. 1

Puławy: Jarosiewicz 6, Kowalczyk 3, Burzak 3, Antolak 3, Zivkovic 2, Adamski 2, Janikowski 2, Fedeńczak 1, Marciniak 1, Przybylski 1, Valles, Konieczny

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.