Piłka nożna: Polska - Chile [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 16.11.2022, 17:28

Mecz z Chile jest ostatnim testem Biało-Czerwonych przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Katarze. Ma on pokazać, w jakiej dyspozycji są nasi reprezentanci, na co trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka, gdyż nie zobaczymy dziś na boisku kilku kluczowych nazwisk z talii Czesława Michniewicza.

Relacja na żywo

Teraz sześć dni przerwy i przyjdzie nam oglądać Lewego i spółkę na boiskach słonecznego Kataru. Kibicujmy biało-Czerwonym i liczmy na ich jak najlepszy występ na mistrzostwach świata. Dziękuję za uwagę - Paweł Klecha.

Jeśli coś miało w tej reprezentacji nie grać, to lepiej, żeby nie grało właśnie dzisiaj, a nie za niecały tydzień w Katarze. Martwi gra Biało-Czerwonych bez filarów kadry, jednak jest pozytyw w postaci zmian, które widocznie poprawiły obraz naszej gry. Cieszy również mimo wszystko skuteczność, która pokazuje, że pomimo braku inicjatywy oraz problemów w konstruowaniu akcji jesteśmy w stanie wygrywać. Bo przecież to się liczy na sam koniec - bilans bramkowy.

Polska 1:0 Chile - Jednak to już koniec! Skorupski z piłką w ręce słyszy ostatni gwizdek sędziego w tym spotkaniu. Wygrywamy ten niezwykle trudny mecz 1:0. Czy zasłużenie? To już pozostawiam bez komentarza.

Polska 1:0 Chile - Ależ tempo nabrała gra w tych doliczonych dwóch minutach.

Polska 1:0 Chile - Dwóch nowych Chilijczyków dla murawie - Diego Rubio i Juan Delgato.

Polska 1:0 Chile - Zrobiło się przez chwilę gorąco między Medelem i Piątkiem, ale skończyło się tylko na przepychankach i żółtej kartce dla każdego.

Polska 1:0 Chile - Dobry okres gry Biało-Czerwonych przyniósł to upragnione prowadzenie. Wystarczył rzut rożny i trochę zamieszania w polu karnym Chile, żeby "Pio Pio" dobrał się do futbolówki i umieścił ją w siatce.

Polska 1:0 Chile - GOL DLA POLSKI! KRZYSZTOF PIĄTEK NA 1:0!

Polska 0:0 Chile - Próba Piątka z kontrataku, ale niecielna.

Polska 0:0 Chile - Kolejna zmiana w naszym zespole. Za Janka Bednarka na boisko wchodzi Mateusz Wieteska.

Polska 0:0 Chile - Pierwsze zmiany w zespole gości. Michael Fuentes zastępuje Victora Felipe Mendeza, a Dario Osorio wchodzi za Diego Valencię.

Polska 0:0 Chile - Dobre szybkie wyjście z akcją Biało-Czerwonych zapoczątkowane przez Kamińskiego. Strzałem, niestety wprost w bramkarza, z ostrego kąta zakończył ją Kamil Grosicki.

Polska 0:0 Chile - Doszukując się jakichś pozytywnych aspektów w grze Polaków, warto wspomnieć o Jakubie Kiwiorze. Pewnie w defensywie, kilka dopieszczonych dalekich podań do przodu. Z pewnością kandydat do pierwszej jedenastki na mecz z Meksykiem.

Polska 0:0 Chile - Chilijczycy pozostają w niezmienionym od pierwszej minuty składzie. Warto wspomnieć, że kilku kluczowych zawodników brakuje dziś również w składzie naszych rywali.

Polska 0:0 Chile - Kolejne zmiany w polskim zespole. Kamil Grosicki za Przemysława Frankowskiego oraz Damian Szymański za Krychowiaka.

Polska 0:0 Chile - 25 minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Wciąż bez bramek przy Łazienkowskiej.

Polska 0:0 Chile - Żółta karta dla Bednarka za faul na Alexisie Sanchezie.

Polska 0:0 Chile - Jak na razie nie widać skutków przeprowadzonych zmian. Wciąż to goście dyktują warunki gry.

Polska 0:0 Chile - Zmienili oni Arka Milika oraz Karola Świderskiego.

Polska 0:0 Chile - Podwójna zmiana w szeregach Biało-Czerwonych. Krzysztof Piątek i Jakub Kamiński mają pomóc rozruszać nieco naszą ofensywę.

Polska 0:0 Chile - Za linią boczną rozgrzewa się już Krzysztof Piątek. Potrzebujemy większej jakości w ataku.

Polska 0:0 Chile - Uderzenie Jana Bednarka głową, niestety niecelne.

Polska 0:0 Chile - I z drugiej strony bramki.

Polska 0:0 Chile - Korner tym razem z drugiej strony. Szansa dla Polski.

Polska 0:0 Chile - Kolejny rzut rożny od początku drugiej połowy dla gości. Źle to wygląda...

Polska 0:0 Chile - Szymon Żurkowski powstrzymywany nieprzepisowo przez Marcelino Nuneza. Żółta kartka dla Chilijczyka.

Polska 0:0 Chile - Na boisku melduje się Bartosz Bereszyński w miejsce Kamila Glika. Opaska kapitańska powędrowała do Grzegorza Krychowiaka.

Polska 0:0 Chile - Harm Osmers gwiżdże i rozpoczyna drugą połowę spotkania.

Mamy nadzieje na poprawę w praktycznie każdym aspekcie gry Biało-Czerwonych. Możemy też spodziewać się kilku zmian personalnych w przerwie. Po to przecież jest to spotkanie, żeby sprawdzić dyspozycję jak największej liczby zawodników.

Wiele jest do poprawy w drugich 45 minutach w naszym zespole. Pierwsza część gry w pełni zdominowana przez zawodników z Ameryki Południowej.

Polska 0:0 Chile - Bez doliczonego czasu w pierwszej połowie starcia Polski z Chwile. Piłkarze schodzą na przerwę przy wyniku 0:0.

Polska 0:0 Chile - Niestety Claudio Bravo łapie futbolówkę.

Polska 0:0 Chile - Rzut rożny dla Polaków. Może ze stałego fragmentu coś się uda.

Polska 0:0 Chile - Chile ponownie długo utrzymuje się przy piłce, ale nasi rywale nie stwarzają większego zagrożenia pod bramką Skorupskiego.

Polska 0:0 Chile - Większość kontr Biało-Czerwonych jest skutecznie stopowana przez linię pomocy naszych rywali.

Polska 0:0 Chile - Pół godziny z hakiem już za nami, a gra naszej reprezentacji nie powala. Ogrom błędów, niedokładności i niezdecydowania piłkarzy Michniewicza.

Polska 0:0 Chile - Potężne uderzenie Vidala z dystansu zmusza Skorupskiego do niepewnej interwencji.

Polska 0:0 Chile - Niebezpiecznie teraz pod naszą bramką. Dużo niedokładności Polaków.

Polska 0:0 Chile - Tempo spotkania nie powala. Obie drużyny cierpliwie starają się przygotować swoje akcje ofensywne.

Polska 0:0 Chile - Tym razem uderzenie Karola Swiderskiego, chociaż "uderzenie" to może zbyt mocne słowo. Bravo pewnie łapie piłkę.

Polska 0:0 Chile - Żółta karta dla Guillermo Soto po bardzo niebezpiecznym faulu na Przemysławie Frankowskim.

Polska 0:0 Chile - Pierwsza próba Polaków. Arek Milik z dystansu, ale niecelnie.

Polska 0:0 Chile - Drugi strzał na bramkę Skorupskiego. Piłkarze z Ameryki Południowej coraz śmielej poruszają się w okolicach naszego pola karnego.

Polska 0:0 Chile - Próba kontry Biało-Czerwonych szybko zastopowana przez Chilijczyków.

Polska 0:0 Chile - Polacy najaktywniejsi jak na razie na bokach boiska. To tymi sektorami staramy się zagrozić rywalom.

Polska 0:0 Chile - Pomocnik jest jednak zdolny do gry.

Polska 0:0 Chile - Gary Medel opatrywany przed medyków.

Polska 0:0 Chile - Pierwsza szansa Polaków pod bramką Chilijczyków. Dwa dośrodkowania, które jednak nie znalazły adresata.

Polska 0:0 Chile - Widoczny chaos i brak pomysłu na rozegranie akcji.

Polska 0:0 Chile - Trudno gra się w tych pierwszych minutach Biało-Czerwonym. Rywale jak na razie stawiają trudne warunki.

Polska 0:0 Chile - Chile, pomimo nie zakwalifikowania się na mundial, wciąż jest niebezpieczną drużyną. Posiadają kilku niezwykle doświadczonych i ogranych w topowych ligach europejskich piłkarzy - Alexis Sanches, Arturo Vidal czy Gary Medel.

Polska 0:0 Chile - I od samego początku jest gorąco. Łukasz Skorupski ze skuteczną interwencją.

Polska 0:0 Chile - Sędzia Harm Osmers rozpoczyna mecz!

Z opaską kapitana naszej reprezentacji rozpocznie dziś Kamil Glik. Po drugiej stronie boiska doświadczony bramkarz gości - Claudio Bravo.

Z powodu poważnej usterki technicznej Stadionu Narodowego, dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane przy Łazienkowskiej 3 - na obiekcie, na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień Legia Warszawa.

W dzisiejszym meczu na murawie na pewno nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego, Matty'ego Casha, Wojciecha Szczęsnego i Nicoli Zalewskiego. Czesław Michniewicz nie chciał narażać ich na ryzyko kontuzji na kilka dni przed najważniejszą imprezą piłkarską czterolecia.

Chile: Bravo - Sierralta, Medel, Maripan - Suazo, Nunez, Arturo Vidal, Mendez, Soto - Valencia, Sanchez

Polska: Skorupski - Kiwior, Glik, Bednarek - Gumny, Szymański, Krychowiak, Żurkowski, Frankowski - Milik, Świderski

Już za kwadrans pierwszy gwizdek na stadionie przy Łazienkowskiej. Zapoznajmy się więc z wyjściowymi jedenastkami zespołów.