Liga Mistrzów CEV: kolejne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 16.11.2022, 20:10

Siatkarze z Jastrzębia notują kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie po czterech wyrównanych setach pokonali Montpellier HCS VB.

Siatkarze z Jastrzębia mecz zaczęli bardzo dobrze i za sprawą udanych ataków między innymi Tomasza Fornala czy Trevora Clevenota, zaczęli od wyniku 3:0. Wywalczone na początku prowadzenie utrzymywali przez prawie całego seta. Francuska drużyna zdołała doprowadzić do remisu dopiero przy stanie 21:21, fundując tym samym wszystkim kibicom emocjonującą końcówkę. Jastrzębianie mieli coraz większy problem ze skończeniem własnej akcji. Siatkarze z Montpellier mogli świętować wygranego seta po udanym bloku Marina Dukica.

Drugi set należał już w całości do podopiecznych Marcelo Mendeza. Jastrzębie grało bardzo pewnie i nie oddało prowadzenia Francuzom nawet na moment, dominując w każdym elemencie. Druga partia skończyła się zwycięstwem Jastrzębian z aż sześcioma punktami przewagi.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Obie drużyny grały punkt za punkt, najwyższe prowadzenie wynosiło dwa oczka. Losy seta rozegrały się w polu serwisowym dopiero w końcówce spotkania. Najpierw błąd zagrywki popełnił przyjmujący francuskiej drużyny Marin Dukic, a zaraz później środkowy Jastrzębia Łukasz Wiśniewski zaserwował asa, dzięki czemu polski zespół wysunął się na prowadzenie 2:1.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia Jastrzębian. Stan ten nie trwał jednak długo, bo Montpellier szybko doprowadziło do remisu i samo zaczęło budować przewagę. Kibice mogli myśleć o rozwiązaniu losów meczu w tie-breaku, lecz Jastrzębie nie dało za wygraną. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla doprowadzili szybko do wyrównania i dzięki serii punktów wyprzedzili przeciwników o sześć punktów. Podopieczni Marcelo Mendeza utrzymali prowadzenie i wygrali seta 25:20, tym samym zwyciężając w meczu 3:1. Kolejny mecz zagrają z niemieckim Friedrichshafen już 29 listopada.

Jastrzębski Węgiel – Montpellier HCS VB 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:20)