ATP Finals: Djokovic pewnie melduje się w półfinale
Carine06/Wikimedia Commons

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 16.11.2022, 23:47

Zakończył się kolejny dzień turnieju ATP Finals. Po dzisiejszym zwycięstwie awans do półfinału już zapewnił sobie Novak Djokovic, w kolejnym starciu górą był Stefanos Tsitsipas.

Jako pierwsi na kort wyszli Novak Djokovic i Andriej Rublow. Pierwszy set początkowo był dość wyrównany, a żaden z tenisistów nie pozwalał drugiemu na zbudowanie przewagi. Do przełamania na korzyść Serba doszło dopiero przy stanie 5:4, a break point, którego wykorzystał Djokovic, był jedynym, jaki mogliśmy obserwować tym secie. Druga odsłona była już koncertem Novaka, który odebrał serwis przeciwnikowi już przy pierwszej okazji, by później już tylko powiększyć przewagę. Ostatecznie Serb potrzebował niewiele ponad godziny na pokonanie Andrieja Rublowa i tym samym zagwarantowanie sobie miejsca w półfinale turnieju.

Drugi singlowy pojedynek rozegrał się pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Stefanosem Tsitsipasem. Pierwszy set od początku układał się po myśli Greka, gdyż do przełamania na jego korzyść doszło już w pierwszym gemie serwisowym rywala. Tsitsipas zdołał utrzymać przewagę aż do końca seta i po nieco ponad 30 minutach mógł cieszyć się z wygranego seta. Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Żaden z tenisistów nie pozwolił sobie na utratę serwisu, a losy meczu rozstrzygały się w tie-breaku, z którego zwycięsko wyszedł Miedwiediew, przedłużając tym samym spotkanie o kolejnego seta. Trzecia odsłona również była bardzo wyrównana. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Rosjanin, przełamując Greka w siódmym gemie. Tsitsipas jednak nie pozostawał dłużny i odrobił straty. Ponownie o zwycięzcy seta i w tym momencie również meczu, musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się Stefanos Tsitsipas.

Novak Djokovic(SRB) [7] - Andriej Rublow [6]  6:4, 6:1

Stefanos Tsitsipas(GRE)[2] - Danił Miedwiediew [4] 6:3, 6:7(11), 7:6 (1)

W turnieju deblowym jako pierwsi zmierzyli się liderzy światowych rankingów Wesley Koolhof/Neal Skupski z chorwacką parą Nikola Mektić/Mate Pavić. Nieoczekiwanie faworyci spotkania rozpoczęli mecz od utraty serwisu. To jedno przełamanie wystarczyło, by Chorwaci po 40 minutach gry mogli cieszyć się z wygranego seta. W drugiej odsłonie nie doszło do przełamania na korzyść żadnej pary, więc losy spotkania rozwiązały się dopiero w tie-breaku, w którym ponownie lepsi okazali się Mekić/Pavić.

Drugi deblowy mecz rozegrał się pomiędzy parą Ivan Dodig/Austin Krajicek a duetem Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios. Mecz źle rozpoczęli Australijczycy, gdyż pozwolili przeciwnikom na przełamanie już przy pierwszej okazji. Prowadzenie zdobyte przez Dodiga i Krajceka na początku spotkania pozwoliło im zwyciężyć w secie 6:3. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, a do przełamania doszło dopiero w ostatnim momencie. Tym razem jednak to australijska para była górą, więc losy meczu rozwiązały się w tak zwanym super tie-breaku. Ten był obfity w break pointy, jednak górą byli Kyrgios i Kokkinakis.

Wesley Koolhof/Neal Skupski(NED/GBR) [1] - Nikola Mektić/Mate Pavić(CRO/CRO) [4]  4:6, 6:7(3)

Ivan Dodig/Austin Krajicek (CRO/USA)[5]  - Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios (AUS/AUS) [8]  6:3, 4:6, 6:10