NHL: kolejne zwycięstwo Los Angeles Kings, hattrick Moore'a

• Data publikacji: 17.11.2022, 11:15

Za nami trzy kolejne mecze sezonu zasadniczego ligi NHL. Los Angeles Kings wygrali 3:1 z Edmonton Oilers, a trzy bramki strzelił Trevor Moore.

Ten sezon jest znakomity w wykonaniu Los Angeles Kings, którzy są czołową drużyną Konferencji Zachodniej. W poprzednim meczu przedwczoraj przegrali 5:6 z Calgary Flames. Dzisiaj w Rogers Place w Edmonton zagrali z miejscowymi Oilers, czyli szóstą drużyną na Zachodzie. Bohaterem gości okazał się Trevor Moore. Do tej pory strzelił tylko dwie bramki w sezonie, a w dzisiejszym starciu zanotował pierwszego hattricka w karierze. To właśnie Moore otworzył wynik w piątej minucie po mocnym strzale z dystansu. W połowie drugiej tercji wyrównał Zach Hyman, ale była to jedyna sytuacja w meczu, w której dał się pokonać Cal Petersen. Jeszcze w drugiej odsłonie Kings wrócili na prowadzenie za sprawą Moore'a. Hattricka skompletował na minutę przed końcem trafieniem do pustej bramki z połowy placu gry. Dla hokeistów z Los Angeles to jedenaste zwycięstwo w sezonie. Zbliżyli się na trzy punkty do prowadzących Vegas Golden Knights.

Bilans poprawiła przedostatnia drużyna Konferencji Wschodniej. Ottawa Senators wygrali 4:1 z bezpośrednio wyprzedzającymi ją Buffalo Sabres. Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli St. Louis Blues, którzy pokonali na wyjeździe 5:2 Chicago Blackhawks. Bluesmani w drugiej tercji strzelili trzy gole w ciągu sześciu minut, w tym jednego w osłabieniu.

Ottawa Senators - Buffalo Sabres 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Edmonton Oliers - Los Angeles Kings 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)