EBL: Anwil wygrał w Toruniu
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 17.11.2022, 19:35

Anwil Włocławek po bardzo ciekawym spotkaniu pokonał Twarde Pierniki Toruń 84:74. Włocławianie awansowali tym samym na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

W meczu otwierającym 8. kolejkę Energa Basket Ligi Twarde Pierniki Toruń podejmowały Anwil Włocławek. Zdecydowanym faworytem spotkania byli przyjezdni, którzy w ligowej tabeli zajmowali 4. miejsce i wygrali swoje dwa ostatnie spotkania. Z kolei gospodarze w aktualnych rozgrywkach zanotowali tylko jedno zwycięstwo i aż sześć porażek. Twarde Pierniki zajmowały dopiero 15. miejsce w lidze.

Mecz zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się od mocnego natarcia gości. Po pierwszych kilku minutach gry włocławianie prowadzili już 12:2. Obraz gry zmieniał się jednak bardzo dynamicznie i nie minęło długo nim gospodarze odrobili straty. Jeszcze w pierwszej kwarcie Twarde Pierniki wyrównały, a na koniec tej części gry objęły nawet prowadzenie 22:19. To co miejscowym udało się w pierwszych dziesięciu minutach zupełnie nie powiodło się po krótkiej przerwie. Gracze Anwilu znów znakomicie rozpoczęli, ale tym razem trzymali poziom aż do końca pierwszej połowy. Drużyna z Włocławka prowadziła już siedemnastoma punktami, ale ostatecznie przed zmianą stron prowadzili 48:35.

W drugiej połowie spotkania wszystko znów zaczęło wywracać się do góry nogami. Przewaga przyjezdnych falowała, ale na koniec trzeciej kwarty stopniała do zaledwie trzech punktów. Wszystko za sprawą fantastycznej postawy miejscowych w w defensywie. Twarde Pierniki ograniczyły zdobycz rywali do zaledwie trzynastu punktów w tej części gry. Przed ostatnią partią kwestia zwycięstwa pozostawała więc otwarta. W niej na samym początku wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i odniosą drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po dobrym początku i objęciu prowadzenie wszystko znów zaczęło się odwracać. Anwil natychmiast po utracie przewagi zagrał trzy skuteczne akcje z rzędu i objął pięciopunktowe prowadzenie. Włocławianie nie rozluźnili się już choćby na chwilę i dzięki mocnej końcówce ostatecznie zwyciężyli 84:74.

Anwil dzięki trzeciej z rzędu wygranej awansował na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Drużyny otaczające Anwil w tabeli wciąż mają jednak dwa zaległe mecze. Coraz gorzej wygląda natomiast sytuacja Twardych Pierników. Toruńska ekipa co prawda przesunęła się na 13. miejsce w lidze, ale podobnie jak Anwil ma więcej rozegranych spotkań niż ich bezpośredni rywale.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 74:84 (22:19, 13:29, 22:13, 17:23)

Twarde Pierniki: Gibbs 19, Cel 12, Pusica 11, Brunk 10, Kenic 9, Tomaszewski 7, Gordon 4, Diduszko 2

Anwil: Moore 19, Greene IV 16, Nowakowski 15, Petrasek 15, Sobin 8, Bostic 6, Łączyński 3, Słupiński 1, Szewczyk 1