Euroliga: porażka Panathinaikosu z liderem

• Data publikacji: 18.11.2022, 22:40

W czwartek i piątek rozegrano ósmą kolejkę Euroligi. Panathinaikos z Mateuszem Ponitką w składzie przegrał na wyjeździe z liderem tabeli Fenerbahce.

Bardzo trudne zadanie czekało Panathinaikos. Jeden z najsłabszych zespołów ligi pojechał do Stambułu na mecz z liderem tabeli, Fenerbahce. Faworyci bardzo mocno rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 7:0. Panathinaikos zdołał odpowiedzieć i po pierwszej kwarcie prowadził 25:22. Druga odsłona zaczęła się od serii 13:0 ze strony Fenerbahce. Od tego momentu lider Euroligi całkowicie przejął inicjatywę i szybko powiększył przewagę, nawet do ponad trzydziestu punktów w końcówce jednostronnego meczu. Koszykarze z Turcji przekroczyli granicę stu oczek i wygrali 107:77, utrzymując pozycję lidera, a Panathinaikos spadł na ostatnie miejsce. Mateusz Ponitka spędził na parkiecie blisko 23 minuty i zdobył siedem punktów.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz Anadolu Efez z Barceloną. W trzeciej kwarcie gospodarze odskoczyli na dwucyfrową przewagę, którą utrzymali do końca, wygrywając 96:86. Koszykarze obydwu drużyn byli niezwykle skuteczni, szczególnie za trzy punkty. Anadolu rzuciło 14 trójek, a Barcelona - 15, z czego pięć Nicolas Laprovittola, który zdobył 28 punktów. Turecki zespół do zwycięstwa doprowadzili Will Clyburn (24 punktów) i Vasilije Micić (22 punkty). Trzecie kolejne zwycięstwo odniósł Real Madryt, który pewnie pokonał 90:72 Albę Berlin. Niemiecka drużyna po trzech wygranych na początek poniosła piątą porażkę z rzędu.