Mecz towarzyski U19: Polska wygrywa po strzelaninie z Macedonią

• Data publikacji: 11.10.2018, 17:16

Polska reprezentacja piłkarzy do lat 19 pokonała w meczu towarzyskim 4:3 Macedonię. Spotkanie w Bełchatowie było kolejnym etapem przygotowań do listopadowych eliminacji Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Biało - czerwoni byli faworytem tego pojedynku, ale to nie oni objęli jako pierwsi prowadzenie. Zrobili to goście, jednak za sprawą...Jakuba Kiwiora, który skierował piłkę do własnej siatki. Polacy zdołali odpowiedzieć przed przerwą i to dwukrotnie. Najpierw w 39. minucie na listę strzelców wpisał się pomocnik Ruchu Chorzów Mateusz Bogusz, a kilka chwil później na 2:1 trafił Hubert Sobol.

Po zmianie połów podopieczni Dariusza Gęsiora podtrzymali dobrą grę i strzelili kolejne bramki. W 50. minucie gola zdobył Maik Nawrocki, a dziewięć minut później dobrą sytuację wykorzystał Przemysław Bargiel. Gdy wydawało się, że nasza reprezentacja ma wynik spotkania pod kontrolą to rywale doszli do głosu. W 72. minucie drugą bramkę dla Macedonii strzelił Bojan Kolevski. Przeciwników stać było jeszcze na jedno trafienie. W końcówce meczu kontaktowego gola zdobył Taleski, ale na szczęście to było wszystko na co było stać tego popołudnia gości.

Polska - Macedonia 4:3 (2:1)

39' Bogusz, 41' Sobol, 50' Nawrocki, 59' Bargiel - 27' Kiwior (sam.), 72' Kolevski, 89' Taleski