NHL: zwycięstwa Devils i Bruins

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 20.11.2022, 11:30

Czołowe drużyny konferencji wschodniej nie zwalniają tempa. Boston Bruins oraz New Jersey Devils wygrały swoje spotkania i umocniły się na dwóch pierwszych miejscach.

Zmagania w NHL rozpoczęły się wczoraj względne wcześnie, bowiem jeszcze w sobotę czasu polskiego. Na tafli pojawili się hokeiści znakomitych w tym sezonie New Jersey Devils oraz Ottawy Senators, którzy póki co zajmują odległe 14. miejsce. Grający na wyjeździe Devils nie marnowali czasu i już w pierwszej tercji ruszyli na rywali. Trafienia dla przyjezdnych zanotowali Eric Haula oraz Nathan Bastian. W drugiej tercji po kilku minutach gry było już 3:0. Jeszcze w tej części gry Derrick Brassard trafił dla Senators, ale była to jedynie bramka honorowa. Ostatecznie Devils wygrali 5:1 i przynajmniej na moment przesunęli się wtedy na 1. miejsce konferencji wscodniej.

Kilka godzin później na tafli pojawili się hokeiści Boston Bruins, którzy we własnej hali podejmowali Chicago Blackhawks. Bostończycy nie dali rywalom żadnych szans. O ile po pierwszej tercji po trafieniu Davida Pastrnaka przyjezdni przegrywali tylko 1:0 i pozostawali w grze, o tyle z każdą kolejną tercją różnica była coraz większa. Blackhawks zdołali trafić do bramki rywali w drugiej tercji, ale podobnie jak w przypadku Senators było to trafienie honorowe. W tej samej części gry Bruins zapunktowali trzykrotnie, a w ostatniej tercji dołożyli do tego jeszcze dwa trafienia. Boston Bruins pokonali Chicago Blackhawks 6:1 i nie dali zbyt długo nacieszyć się z przodownictwa w konferencji ekipie New Jersey Devils.

Na dobre tory wracają natomiast ubiegłoroczni mistrzowie ligi. Colorado Avalanche ubiegłej nocy mierzyli się z Washington Capitals i pewnie zwyciężyli 4:0. Było to ich czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach i dzięki niemu przesunęli się na 7. miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Dużo gorzej wygląda to w przypadku Capitals. Drużyna za stolicy zanotował czwartą z rzędu porażkę i zajmuje dopiero 13. miejsce w swojej konferencji. Powoli dochodzą do siebie również hokeiści Pittsburgh Penguins. Crosby i spółka nie tak dawno notowali fatalną passę siedmiu porażek z rzędu, ale od tego czasu wygrali cztery z sześciu spotkań. Penguins ubiegłej nocy mierzyli się z Winnipeg Jets i wygrali 3:0. Wbrew pozorom nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Penguins wynik meczu otworzyli dopiero w trzeciej tercji, a dwie kolejne bramki trafili w samej końcówce, gdy rywale postawili wszystko na jedną kartę.

W dużych bólach rodziło się natomiast czwarte z rzędu zwycięstwo Tampa Bay Lightning. Finaliści ubiegłych rozgrywek mierzyli się z Nashville Predators i niemal od początku spotkania to oni musieli gonić wynik. Lightning przegrywali w tym spotkaniu dwukrotnie, ale za każdym razem byli w stanie znaleźć odpowiedź na trafienia rywali. Mecz był na tyle zacięty, że o jego wyniku zadecydować musiała dogrywka. W niej lepsza okazała się ekipa z Tampy, która błyskawicznie wykorzystała grę w przewadze i triumfowała ostatecznie 3:2.

Ottawa Senators - New Jersey Devils 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Florida Panthers - Calgary Flames 4:5 (0:1, 2:2, 2:1, 0:0.d, 1:2.k)

Boston Bruins - Chicago Blackhawks 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Columbus Blue Jackets - Detroit Pistons 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 5:4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0.d, 1:0.k)

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Washington Capitals - Colorado Avalanche 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Dallas Stars - New York Islanders 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Minnesotwa Wild - Carolina Hurricanes 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0.d)