1. Liga kobiet: seria Stali trwa, pierwsze zwycięstwo LTS Legionovii
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 20.11.2022, 15:50

W 8. kolejce rozgrywek 1. Ligi kobiet dominowały krótkie trzysetowe spotkania. Pokaz siły ponownie zaprezentowały siatkarki Stali Mielec, wyraźnie pokonując wiceliderki rozgrywek UJ CM Solną Wieliczkę. Z pierwszej wygranej w sezonie cieszyła się natomiast LTS Legionovia Legionowo.

Zwycięstwem LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 zakończył się awansem rozegrany mecz z Karpatami Krosno. Zespół z Podkarpacia walczył, ale decydujące końcówki należały do lepiej dysponowanych tego dnia rywalek. W meczu na szczycie tabeli spotkały się drużyny Stali Mielec i UJ CM Solnej Wieliczki. Liczyliśmy na wyrównane widowisko, ale rywalizację od samego początku zdominowały gospodynie. Mielczanki świetnie prezentowały się w polu serwisowym, a Karolina Staniszewska nie zwalniała ręki w ataku. Wygrana Stali 3:0 jeszcze umocniła ją na prowadzeniu, a Solna straciła drugą pozycję na rzecz Energetyka Poznań. Poznanianki u siebie stoczyły zwycięską walkę z Płomieniem Sosnowiec. Przyjezdne tylko w ostatnim secie postraszyły rywalki, jednak nie zmieniło to wyniku spotkania, które zakończyło się 3:0 dla Energetyka.

Kolejne zwycięstwa odnotowała też drużyna PMKS Nike Węgrów. Węgrowianki po ostatnim trudnym spotkaniu z BAS Białystok, tym razem znacznie szybciej poradziły sobie z ekipą SMS-u PZPS Szczyrk. Zespół Nike dyktował warunki na boisku i zakończył mecz wygraną 3:0. Cenne trzy punkty zainkasowały też siatkarki z Białegostoku. BAS na wyjeździe pokonał ekipę Sokoła Mogilno. Najciekawsze widowisko mogliśmy oglądać w premierowej odsłonie, która zakończyła się wynikiem 28:30 z korzyścią dla gości. Kolejne sety zdominowały już białostoczanki, wracają z Mogilna w dobrych humorach.

Zaciętą walkę stoczyły drużyny z końca tabeli - LTS Legionovia Legionowo oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Ekipa z Mazowsza przegrała premierową odsłonę, ale w kolejnych potrafiła wyciągnąć wnioski i objąć prowadzenie w całym spotkaniu. Siatkarki ze Stężycy wystąpiły z kontrą i o losach meczu zadecydował tie-break. W nim lepiej zaprezentowały się gospodynie, które wreszcie przełamały serię porażek, odnosząc pierwsze zwycięstwo. Do rywalizacji w lidze po około miesięcznej przerwie powróciła drużyna Częstochowianki Częstochowa.  Męczone problemami siatkarki spod Jasnej Góry jednak dostały bolesną lekcję od Płomienia Sosnowiec. Częstochowianka dotkliwie przegrała każdy z setów do 7, 3 i 11.

Wyniki spotkań 8. kolejki 1. Ligi kobiet:

SMS PZPS I Szczyrk - PMKS Nike Węgrów 0:3 (13:25, 22:25, 21:25)
Sokół Mogilno - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 0:3 (28:30, 22:25, 17:25)
LTS Legionovia Legionowo - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:2 (21:25, 27:25, 25:18, 20:25, 15:7)
ITA TOOLS Stal Mielec - UJ CM Solna Wieliczka 3:0 (25:18, 25:14, 25:14)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Karpaty Krosno Glass 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
Częstochowianka Częstochowa - SAN-Pajda Jarosław 0:3 (7:25, 3:25, 11:25)
ENEA Energetyk Poznań - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.