Katar 2022: dzień 1. [ZAPIS LIVE]

Katar 2022: dzień 1. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 20.11.2022, 15:58

Po wielu miesiącach oczekiwania nadszedł ten dzień! Fani piłki nożnej już zacierają ręce, bowiem o godzinie 17:00 zabrzmi pierwszy gwizdek 22. mistrzostw świata w piłce nożnej rozgrywanych w Katarze. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z reprezentacją Ekwadoru. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

 

KATAR - EKWADOR 0:2 (0:2)

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację. Już jutro wczesnym popołudniem zapraszamy na kolejne emocje związane z mistrzostwami świata!

Katar - Ekwador 0:2 - Koniec! Reprezentacja Ekwadoru zwycięzcą pierwszego spotkania mundialu w Katarze! Podopieczni Gustavo Alfaro pokonali 2:0 reprezentację gospodarzy, będąc zdecydowanie lepszym zespołem i zostając pierwszym liderem grupy A!

Katar - Ekwador 0:2 - Wygląda na to, że obie reprezentacje czekają już na końcowy gwizdek arbitra.

Katar - Ekwador 0:2 - Druga połowa została przedłużona o 5 minut.

Katar - Ekwador 0:2 - Na kolejne dwie zmiany decyduje się Gustavo Alfaro. Boisko opuszczają Estrada i Caisedo, a meldują się na nim Franco i Rodriguez.

Katar - Ekwador 0:2 - Ależ blisko trafienia Katar! Po długim zagraniu w kierunku Muntariego, katarski napastnik zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Ta jednak ląduje tylko na górnej siatce bramki Ekwadoru, jednak brawa za decyzję!

Katar - Ekwador 0:2 - Kolejny rzut wolny dla Ekwadoru blisko pola karnego gospodarzy. Wydaje się, że zawodnicy z Ameryki Południowej w końcówce pokuszą się o kolejne trafienie, bo jak na razie w drugiej połowie nie rozpieszczają, jeśli chodzi o sytuacje bramkowe.

Katar - Ekwador 0:2 - Fatalne zachowanie Sarmiento. Po świetnie rozegranym ataku zawodnik Brighton uderza z dobrej sytuacji wysoko ponad bramką. Nawet jeśli piłka wpadłaby do bramki, nie mogłaby zostać uznana, bowiem Estupinian znajdował się na spalonym.

Katar - Ekwador 0:2 - Spięcie Afifa z Platą kończy ukaranie piłkarza gospodarzy żółtą kartką.

Katar - Ekwador 0:2 - Kolejny uraz Valencii okazuje się ostatnim w dzisiejszym meczu. Napastnik Fenerbahce opuszcza boisko, a w jego miejsce wbiega Cifuentes.

Katar - Ekwador 0:2 - Kwadrans do końca meczu. Wszystko wskazuje na to, że nic więcej na murawie się już nie wydarzy, bowiem Ekwadorczycy nie forsują tempa, natomiast gospodarze mają problemy z przedostaniem się pod bramkę zespołu z Ameryki Południowej.

Katar - Ekwador 0:2 - Niecelne uderzenie z dystansu Afifa. Należy jednak pochwalić Katarczyka za decyzję.

Katar - Ekwador 0:2 - Zmiana, i to od razu podwójna, także w zespole gospodarzy. Boisko opuszczają Al Haysan i Ali, a w ich miejsce wbiegają Waad oraz Muntari.

Katar - Ekwador 0:2 - Mamy pierwszą zmianę w zespole Ekwadoru. Sarmiento pojawia się na murawie w miejsce niewidocznego dziś Ibarry.

Katar - Ekwador 0:2 - Preciado wraca jednak na boisko, drużyna Ekwadoru gra zatem ponownie w komplecie.

Katar - Ekwador 0:2 - W końcu groźnie zaatakowali Katarczycy! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzał Pedro Miguel, jednak jego uderzenie mija prawy słupek bramki Galindeza.

Katar - Ekwador 0:2 - Kolejny problem mięśniowy po stronie Ekwadoru. W tej chwili na murawie znajduje się Preciado i wydaje się, że konieczna będzie zmiana.

Katar - Ekwador 0:2 - Sporo żółtych kartek oglądamy w meczu otwarcia. Tym razem w ten sposób ukarany Mendez.

Katar - Ekwador 0:2 - Kapitalna sytuacja Ekwadoru! Prostopadłe podanie otrzymuje Ibarra. Pomocnik przełożył sobie piłkę i uderzył z okolic 17. metra, jednak skutecznie interweniuje Al Sheeb!

Katar - Ekwador 0:2 - Pierwsza ofensywna akcja podopiecznych Gustavo Alfaro w drugiej połowie, jednak katarscy stoperzy zatrzymują akcję.

Katar - Ekwador 0:2 - Dłużej przy piłce zdołali utrzymać się piłkarze Kataru, jednak fatalne Al Haydosa powoduje, że od bramki rozpoczynają Ekwadorczycy.

Katar - Ekwador 0:2 - Zaczynamy drugą połowę!

Zarówno piłkarze Kataru, jak i Ekwadorczycy są już na murawie. Obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

Wracamy do Kataru na drugą połowę spotkania gospodarzy z Ekwadorem! Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa są zawodnicy z Ameryki Południowej, którzy prowadzą po dwóch trafienia Ennera Valencii.

Na drugą połowę zapraszamy Państwa za około kwadrans.

Katar - Ekwador 0:2 - Koniec pierwszej połowy. Dzięki dubletowi Ennera Valencii Ekwador prowadzi w meczu otwarcia 2:0 z reprezentacją gospodarzy. Zawodnicy z Ameryki Południowej na tle rywala wyglądają o kilka klas lepiej, całkowicie zasługując na prowadzenie.

Katar - Ekwador 0:2 - Do pierwszej połowy Daniele Orsato dolicza 5 minut.

Katar - Ekwador 0:2 - Kontuzja Valencii nie okazała się poważna i ekwadorski napastnik wrócił już na boisku.

Katar - Ekwador 0:2 - Kolejna przerwa w grze. Ponownie na murawie leży Valencia, który najprawdopodobniej ma jakieś problemy mięśniowe. Zobaczymy, czy napastnik Fenerbahce będzie w stanie wrócić na boisko.

Katar - Ekwador 0:2 - W końcu coś zaczyna się dziać pod bramką Ekwadoru. Gospodarze atakują nieco odważniej, jednak wciąż nie są w stanie zagrozić Galindezowi.

Katar - Ekwador 0:2 - Blisko wyjścia na dogodną sytuację przez Valencię, jednak napastnik Ekwadoru faulował w ofensywie. Od rzutu wolnego rozpoczynają Katarczycy.

Katar - Ekwador 0:2 - Mamy chwilę przerwy w grze ze względu na uraz Valencii po wślizgu Katarczyka.

Katar - Ekwador 0:2 - Kolejny żółty kartonik dla Katarczyka. Tym razem ukarany Boudiaf.

Katar - Ekwador 0:2 - Czy gospodarze są w stanie się podnieść?

Katar - Ekwador 0:2 - W ataku pozycyjnym Caisedo odgrywa piłkę do Preciado. Ten dośrodkowuje z pierwszej piłki, a tam niepilnowany Valencia zdobywa swojego drugiego gola uderzeniem głową!

Katar - Ekwador 0:2 - GOOOOOL! Drugie trafienie Valencii!

Katar - Ekwador 0:1 - Pierwsza kara indywidualna dla podopiecznych Gustavo Alfaro. Żółty kartonik obejrzał Moises Caisedo.

Katar - Ekwador 0:1 - Ibarra szukał szczęścia uderzeniem z dystansu. Strzał Ekwadorczyka jednak bardzo niecelny i od bramki wznowi katarski golkiper.

Katar - Ekwador 0:1 - Mamy teraz okres gry pozycyjnej obu zespołów. Lepsze wrażenie sprawiają rzecz jasna Ekwadorczycy, którzy nie potrafią jednak ponownie zagrozić katarskiej bramce.

Katar - Ekwador 0:1 - Kolejna żółta kartka dla gospodarzy. Tym razem ukarany Almoez.

Katar - Ekwador 0:1 - Kolejna groźna akcja zawodników z Ameryki Południowej. Estrada wpada z impetem na bramkarza Kataru i mamy przerwę w grze. Po chwili jednak ekwadorski napastnik wraca do gry.

Katar - Ekwador 0:1 - Szybko próbowali odpowiedzieć gospodarze, jednak nie zdołali utrzymać piłki w boisku i od bramki Galindez.

Katar - Ekwador 0:1 - Tym razem nie ma mowy o kontrowersjach. Valencia uderza w swój prawy róg, Al Sheeb rzuca się w drugą stronę i Ekwador na prowadzeniu!

Katar - Ekwador 0:1 - GOOOOOL! Valencia zdobywa gola!

Katar - Ekwador 0:0 - Rzut karny dla Ekwadoru! W pole karne Kataru wpada Valencia i Al Sheeb fauluje napastnika. W dodatku golkiper gospodarzy ukarany żółtym kartonikiem.

Katar - Ekwador 0:0 - Faul Valencii w ofensywie. Od rzutu wolnego rozpoczynają gospodarze.

Katar - Ekwador 0:0 - Po raz kolejny Ekwadorczycy szukali swojej szansy ze stałego fragmentu gry, jednak podopieczni Felixa Sancheza oddalają ryzyko od własnej bramki.

Katar - Ekwador 0:0 - Swoją pierwszą próbę ataku przeprowadzili gospodarze. Po dograniu piłki do Alego piłka w rękach ekwadorskiego golkipera.

Katar - Ekwador 0:0 - Jednak nie ma bramki! Półautomatyczny system weryfikacji spalonego pokazał, że nie można uznać bramki. Po sygnale z wozu VAR Daniele Orsato anuluje bramkę!

Katar - Ekwador 0:1 - GOOOOOL! Valencia zdobywa pierwszego gola!

Katar - Ekwador 0:0 - Daniele Orsato zagwizdał po raz pierwszy, zaczynamy!

Piłkarze obu reprezentacji wychodzą już na murawę, czas na hymny obu państw i losowanie!

Obecnie głos zabiera Gianni Infantino, prezes FIFA.

Rozjemcą pierwszego spotkania 22. mistrzostw świata w piłce nożnej będzie włoski arbiter Daniele Orsato.

Znamy już składy, na jakie zdecydowali się obaj selekcjonerzy, a prezentują się one następująco: Katar: Al Scheeb - Al Rawi, Khoukhi, Hassan - Pedro Miguel, Boudiaf, Hatem, Ahmed - Al Haydos, Almoez, Afif; Ekwador: Galindez - Preciado, Torres, Hincapie, Estupinan - Plata, Mendez, Caicedo, Ibarra - Valencia, Estrada

Przechodząc już do samego meczu otwarcia - na stadionie Al Bayt Stadium gospodarze zmierzą się z reprezentacją Ekwadoru.

Za nami ceremonia oficjalnego otwarcia mundialu. Poprowadził ją legendarny Morgan Freeman, zaprezentowano także maskotki dotychczasowych mistrzostw świata, a także wykonano oficjalną piosenkę katarskiego turnieju.

Witamy w naszej relacji! Po wielu miesiącach oczekiwania nadszedł wreszcie dzień, na który czekają miliony kibiców na całym świecie - już za niespełna pół godziny zabrzmi pierwszy gwizdek mistrzostw świata w Katarze!

Na naszą relację zapraszamy od godziny 16:30.