Bobsleje - Puchar Europy: szóste miejsce polskiej dwójki

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 20.11.2022, 19:50

Ostatniego dnia Pucharu Europy w Lillehammer zawodnicy rywalizowali w dwójkach kobiecych oraz czwórkach panów. Linda Weiszewski oraz Marika Zandecka zajęły znakomitą szóstą pozycję, a polska czwórka mężczyzn ukończyła start na czternastej lokacie. 

 

Polki rozpoczęły zmagania od udanego ślizgu. Uzyskany czas 54,25 sekundy pozwolił objąć szóstą pozycję. Do piątych Brytyjek straciły jedyne 0,12 sekundy, zaś przewaga nad siódmymi Niemkami wynosiła 0,09 sekundy. Groźne rywalki za zachodniej granicy pojechały słabo drugi ślizg i przestały być zagrożeniem. Nasza dwójka spisała się fantastycznie, gdyż po drugim ślizgu zegar zatrzymał się na 54,34. Brytyjki pojechały o 0,1 sekundy wolniej od naszych zawodniczek, ale przewaga z pierwszego ślizgu wystarczyłaby obronić swoją pozycję. Wygrały Francuzki Margot Bosh oraz Talia Solitude. 

 

W czwórkach męskich postawa naszych zawodników nie wyglądała już tak obiecująco. Radosław Sobczyk, Konrad Nikodemczuk, Filip Kordasiewicz oraz Seweryn Sosna po pierwszym ślizgu byli na ostatniej piętnastej pozycji. Do wyprzedzających ich Francuzów tracili ponad 0,5 sekundy. Drugi ślizg również nie mógł należeć do udanych. Awansowali jednak o jedną pozycję, gdyż próby nie ukończyła czwórka niemiecka. 

 

WYNIKI DWÓJEK

WYNIKI CZWÓREK

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.