Buenos Aires 2018 - dzień 6. [zapis LIVE]

  • Data publikacji: 12.10.2018, 06:47

Przed nami kolejny, już szósty dzień zmagań na sportowych arenach w Buenos Aires. W walce o medale zobaczymy dziś między innymi pływaków, dla których to ostatni dzień rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. W zupełnie innej sytuacji znajdują się lekkoatleci, dla których eliminacyjne poczynania to dopiero początek emocji. Piątek na argentyńskich będzie też kolejnym dniem ciężkiej pracy dla żeglarzy, a obie polskie ekipy w hokeju na trawie powalczą o awans do najlepszej "czwórki" z zespołami Indii.

 

STARTY POLAKÓW

 

PROGRAM DNIA

 

Relacja na żywo

Na dziś to już wszystko! Dziękujemy, że byliście z nami! Z kolejną dawką sportowych emocji prosto z Boskiego Buenos wracamy już dziś po godzinie 15:00. Bądźcie na bieżąco!

Pływanie - 3,2,1...i koniec! Chiny zamykają rywalizację na basenach YOG zdobywając złoty medal w sztafecie mieszanej! Za nimi do mety dopływają reprezentacje Rosji i Japonii.

Badminton - W Buenos trwa ostatni badmintonowy igrzysk. O złoto drużynowe walczą Alfa i Omega. W trakcie piątej gry mamy remis po... 50. I tak to trwa, raz prowadzą jedni, raz drugi. Ostateczny wynik meczu znajdziecie w newsie.

Pływanie - Sprint na 50 m klasykiem wygrywa Michael James Houlie z RPA czasem 27.51 . Tuż za nim o brzeg basenu uderza reprezentant Chin Jiajun Sun. Tymczasem przed nami ostatni pływacki wyścig YOG - sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym!

Pływanie - Dobiegł końca najdłuższy wyścig dzisiejszego wieczoru - 400 m stylem dowolnym dziewcząt. Nową mistrzynią w Buenos Aires została Ajna Keseley z Węgier, która wyczerpujący dystans pokonała w 4:07.14 .

Pływanie - Kristof Milak ze złotym medalem na dystansie 200 m stylem motylkowym. Węgier pokonuje rywali finiszując w 1:54.89 .

Pływanie - Shiori Asaba dokłada złotą cegiełkę do japońskiego dorobku na tegorocznych YOG. Rezultat 2:26.80 daje jej zwycięstwo na 200 m klasykiem.

Pływanie - MAMY MEDAL! Jakub Kraska zaskakuje i z czasem 49.26 zdobywa srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym! BRAWO KUBA!

Pływanie - I drugie złoto dla Rosji. Paulina Egorowa nową mistrzynią YOG na 100 m stylem motylkowym z czasem 59.22 . Za nią na mecie zgłaszają się Angelina Koehler i Anastazja Szurdaj.

Pływanie - Fenomenalny start Klimenta Kolesnikowa! Rosjanin pokazał swoje bogate doświadczenie, zdobyte na międzynarodowych konkursach, dosłownie zmiatając rywali. Przybijając do brzegu basenu z czasem 1:56.14 wyprzedził o ponad 2 sekundy drugiego Daniela Cristiana Martina.

Badminton - Ależ to był kapitalny finał singla dziewcząt. Juin Wei Goh i Wang Zhiyi zagrały trzy sety, w których nie było ani jednej łatwo wywalczonej lotki. Każdy punkt okupiony był skrajnym wysiłkiem i długą wymianą. Pod koniec obie zawodniczki słaniały się już na nogach, a jednak walczyły do ostatniej wymiany. Ostatecznie po 75 minutach gry wygrała Malezyjka. Warto zapamiętać te nazwiska. Przypomnimy tylko, że cztery lata temu w finale grały Akane Yamaguchi i He Bingjiao. Osobom znającym się na badmintonie tych pań nie trzeba przedstawiać, laików odsyłamy do wikipedii. Przed nami już tylko finał drużynówki, ale to około północy.

Pływanie - Barbora Seemanova wygrywa pierwszy finał dzisiejszego wieczoru! Czas 25.14 daje jej złoty medal na 50 m stylem dowolnym! Za nią plasują się Mayuka Yamamoto i Junxuan Yang.

Pływanie - Nadszedł czas, by pływacy po raz ostatni zawładnęli basenami Buenos Aires! Przed nami dziewięć emocjonujących finałów i zażartej walki o medale!

Lekkoatletyka - Jesteśmy jeszcze winni Państwu rezultat Tomasza Ratajczyka w rzucie młotem. Możemy powiedzieć, że Polak zaliczył dziś najlepszy start ze wszystkich naszych reprezentantów. 72,11 - ten rezultat dał 6. miejsce. Wygrał Mykhaylo Kokhan z Ukrainy - 84,90. Znakomity dzień młociarza i młociarki z tego kraju.

Lekkoatletyka - Rafał Łupiński z czasem 11,24 zajmuje 5. miejsce w swoim wyścigu na 100 metrów. Wygrywa z bardzo dobrym czasem - 10,56 - Luke Davids z RPA. To on też uzyskał najlepszy czas pierwszych biegów. Polak traci więc do lidera 0,68 sekundy i zajmuje 18. lokatę.

Lekkoatletyka - Rozpoczęła się pierwsza odsłona biegów na 100 metrów mężczyzn. O 22:19 w trzecim biegu wystąpi Rafał Łupiński.

Kajakarstwo - Za nami pierwsze rozstrzygnięcia na torze kajakowym. Rozgrywane tutaj są zawody w rywalizacji sprinterskiej jeden na jednego. Zwycięzca przechodzi dalej albo zdobywa medal. W kajakach kobiet wygrała Węgierka Eszter Rendessy, a w kanadyjkach mężczyzn triumfował Kazach Dias Bakraddin.

Lekkoatletyka - Wiktoria Miąso zaliczyła 1,74, ale trzy zrzutki na wysokości wyższej o 4 centymetry spowodowały odpadnięcie Polki z konkursu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to tylko 10. miejsce.

Lekkoatletyka - Tomasz Ratajczyk w pierwszej próbie konkursu rzutu młotem uzyskał 66,38, a drugą spalił. Na ten moment jest to dopiero 11. pozycja.

Lekkoatletyka - Męczy się Wiktoria Miąso, ale w trzeciej próbie udało się Polce pokonać 174 centymetry. Aż 8 zawodniczek skoczyło taką wysokość, ale nasza reprezentantka jest sklasyfikowana najniżej z nich.

Badminton - Czekając na dekorację, a następnie finał dziewcząt warto podkreślić, że mistrz YOG z 2014 roku, także chińczyk Shi Yuqi w tym roku został wicemistrzem świata... elity i jest klasyfikowany w czołowej piątce rankingu BWF. Notabene obie imprezy - YOG 2014 i MŚ w 2018 odbywały się w tym samym mieście - chińskim Nankinie. Czy Shifeng dołączy do panteonu wielkich chińskich singlistów? Przekonamy się o tym w najbliższych latach. 

Lekkoatletyka - Rozpoczął się już konkurs rzutu młotem 5-kilogramowym mężczyzn, w którym startuje Tomasz Ratajczyk. Polak jeszcze nie wykonał swojej próby.

Badminton - Lin Dan i Chen Long mogą spać spokojnie, bo mają następcę. W wielkim finale singla chłopców Li Shifeng pokonał Hindusa Lakshya Sen 21:15 i 21:19. To był kawałek badmintona na światowym poziomie, pełen długich wymian, ekwilibrystycznych obron i smeczów, po których lotka osiągała prędkość ponad 200 km/h. Teraz pora na finał pań - zagrają Chinka Wang Zhiyi i Malezyjka Jin Wei Goh.

Podnoszenie ciężarów - Rywalizacja sztangistek zakończona. Złotą medalistką w kategorii do 63 kg zostaje reprezentantka Uzbekistanu Kumushkhon Fayzullaeva, ze srebrem kończy Tajka Chontavin, a z brązem Bułgarka Shatova. Paulina Rutkowska sklasyfikowana ostatecznie na piątej lokacie.

Lekkoatletyka - Wiktoria Miąso w pierwszej próbie pokonała 1,70, po czym strąciła poprzeczkę w pierwszej próbie na 1,74. Tę ostatnią wysokość pokonały już cztery zawodniczki.

Podnoszenie ciężarów - Niestety, 107 kilogramów to aktualnie za dużo dla Pauliny Rutkowskiej. Polka zakończy rywalizację najprawdopodobniej na piątej pozycji.

Podnoszenie ciężarów - Kolejny ciężar zaliczony przez Polkę. Rutkowska chce wyprzedzić Argentynkę Casadevall, w związku z czym w ostatniej swojej próbie podejdzie do 107 kilogramów.

Lekkoatletyka - Słaby występ Klaudii Kazimierskiej na 1500 metrów. Polka z czasem 4:34,22 zajęła dopiero 8. miejsce w swoim biegu i wygrywa tylko z Anastasiyą Paluyan z Białorusi.

Podnoszenie ciężarów - Paulina Rutkowska podnosi 100 kilogramów. Nasza reprezentantka zadysponowała już kolejny ciężar. Na sztandze pojawią się 103 kilogramy.

Lekkoatletyka - Tym razem meldunek ze skoczni wzwyż. Wiktoria Miąso po strąceniu w pierwszej próbie na 1,60, w drugiej zaliczyła tę wysokość, a na 1,65 od razu pokonała poprzeczkę. 5 zawodniczek ma zaliczone 1,70.

Lekkoatletyka> - W pchnięciu kulą najlepszy Nazareno Sasia z Argentyny (21,94) przed Aliaksaiem Aleksandrovichem z Białorusi (21,22) i Jialiangiem Xingiem z Chin (20,85). Cała trójka pobiła rekordy życiowe. Piotr Goździewicz (18,64) na 7. miejscu.

Lekkoatletyka - Skończyły się już konkursy rzutu młotem kobiet i pchnięcia kulą mężczyzn. W tej pierwszej rywalizacji na 12. miejscu Karolina Bomba (58,34). Zwycięstwo rzutem w ostatniej kolejce zapewniła sobie Valeriya Ivanenko (74,90) przed Rawan Ayman Ibrahim (69,67) oraz Sarą Killinen (67,63).

Podnoszenie ciężarów - Rozpoczął się już podrzut rywalizacji dziewcząt w kategorii do 63 kilogramów. Na sztandze jednak na razie zdecydowanie lżejsze ciężary niż ten, który Polka zadeklarowała w pierwszym podejściu. Paulina Rutkowska za kilkanaście minut zmierzy się ze 100-kilogramową sztangą.

Pięciobój nowoczesny - Kamil Kasperczak kończy wstępną rundę szermierki na ósmym miejscu z dwunastoma zwycięstwami, a zatem wyszedł "na plus". Do prowadzących Jegora Gromadskiego i Ahmeda El Gendy'ego traci jednak 48 pkt.

Lekkoatletyka - Bieg z przeszkodami na 2000 metrów za nami. Bez Polaków odbyła się ta rywalizacja. Etson Barros z Portugalii uzyskał 5:46,11, na drugim miejscu Pol Oriach - 5:46,81, a trzeci rezultat reprezentant Dzibuti - Farhan Mohamed Ibrahim.

Podnoszenie ciężarów - Niespodzianka na pomoście w Buenos Aires. Faworytka - Kuk Hyang Song z Korei Północnej pali wszystkie swoje próby w rwaniu i nie włączy się w walkę nawet o medal. Paulina Rutkowska kończy pierwszą część rywalizacji na piątej pozycji, a do trzeciej Tajki Chontavin traci 4 kilogramy.

Lekkoatletyka - Wiktoria Miąso strąca poprzeczkę na wysokości 1,60 m. To dopiero była pierwsza próba w tym konkursie reprezentantki Polski.

Lekkoatletyka - Piotr Goździewicz nadal na 7. miejscu w pchnięciu kulą. Trzecia próba Polaka spalona i nadal 18,64 to jedyny klasyfikowany rezultat...

Badminton - Świetnie ogląda się mecze turnieju drużynowego. Po pięknej i długiej walce w meczu o brązowy medal drużyna Theta pokonała Zeta 110:107! W skłądzie zwycięskiej drużyny grali: Jacqueline Lima (Brazylia), Tereza Svabikova (Czechy), Zecily Fung (Australia), Hirari Mizui (Japonia), Kodai Naraoka (Japonia), Julien Carraggi (Belgia), Lukas Resch (Niemcy) oraz Mohamed Mostafa Kamel (Egipt). A już za chwilę finał singla chłopców, w którym zagrają Li Schifen (Chiny) i Lakshya Sen (Indie).

Hokej na trawie - Winni jesteśmy jeszcze wynik meczu naszych laskarek, które grały ćwierćfinał z Hinduskami. Podobnie jak chłopcy, tak i dziewczęta uległy reprezentacji tego kraju - wynik brzmi 3:0 dla Indii.

Podnoszenie ciężarów - Tempo rywalizacji okazało się jednak za szybkie dla reprezentantki Polski. Paulina Rutkowska spaliła w trzeciej próbie 86 kilogramów i kończy rwanie z rezultatem o 2 kilogramy lżejszym.

Lekkoatletyka - Zakończyły się też pierwsze zmagania biegaczek na 5000 metrów. Najlepsza w rywalizacji (bez Polek) okazała się Xi Ricuo z Chin (22:23,26) przed Sofią Ramos Rodriguez z Meksyku (22:29,52) oraz Olgą Fiaską z Grecji (22:46,13).

Lekkoatletyka - Rozpoczął swoje zmagania w pierwszym etapie też Piotr Goździewicz, który rywalizuje w pchnięciu kulą 5-kilogramową. W pierwszej próbie 18,64 naszego reprezentanta, w drugiej spalony. Pamiętajmy, że w tej konkurencji poza Polakami nie wygrywał na YOG jeszcze nikt. W 2010 roku najlepszy był Krzysztof Brzozowski, cztery lata temu triumfował Konrad Bukowiecki.

Podnoszenie ciężarów - W bardzo trudnej sytuacji znalazła się Rutkowska. Chwilę po swoim pierwszym podejściu, musiała po raz drugi wychodzić na pomost. Jednak poradziła sobie z presją i przy swoim nazwisku może już dopisać 84 kilogramy.

Podnoszenie ciężarów - Udane podejście Pauliny Rutkowskiej. Polska podnosi 81 kilogramów w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - W drugiej swojej próbie Karolina Bomba zalicza 58,34. To na razie daje Polce 9. lokatę. Prowadzi Valeriya Ivanenko z Ukrainy - 71,60.

Podnoszenie ciężarów - Kilka minut poczekamy jeszcze na Polkę na pomoście. Do sztangi o wadze 70 kilogramów podchodzi właśnie Japonka Sumire Hashimono. Przypomnijmy, że Rutkowska zadeklarowała 11 kilogramów więcej w swoim pierwszym podejściu.

Pięciobój nowoczesny - Kamil Kasperczak w połowie konkurencji ma bilans sześciu wygranych walk i pięciu przegranych, daje mu to obecnie miejsce 11.

Lekkoatletyka - Jako pierwsza na stadionie w Buenos Aires w rywalizacji rzutu młotem (3 kg) zaprezentuje się Karolina Bomba, która jednak spośród rywalizujących w konkursie ma dopiero 12. wynik tego sezonu...

Żeglarstwo - W ostatnim dzisiejszym wyścigu klasy Nacra 15 najlepsza okazała się załoga z Francji Petard/Coutard. Drugie miejsce wywalczyli Belgowie Demesmaeker/van Eupen, a trzecie Niemcy Muehle/Mackenbrock.

Podnoszenie ciężarów - Zaczyna się rywalizacja w kategorii wagowej do 63 kg. Wśród jedenastu zawodniczek jest Paulina Rutkowska, która do pierwszej próby zgłosiła ciężar 81 kg.

Lekkoatletyka - O 19:30 rozpocznie się drugi dzień lekkoatletycznych zmagań podczas YOG 2018. Na starcie sześcioro Biało-czerwonych: Karolina Bomba (rzut młotem), Piotr Goździewicz (pchnięcie kulą), Wiktoria Miąso (skok wzwyż), Klaudia Kazimierska (1500 metrów), Tomasz Ratajczyk (rzut młotem) i Rafał Lupiński (100 metrów). Przypomnijmy, że zawody rozgrywane są w formule dwóch biegów lub dwóch konkursów w konkurencjach technicznych. Do całościowego wyniku liczy się suma czasów i odległości poszczególnych zawodników.

Pięciobój nowoczesny - Kamil Kasperczak udanie rozpoczął rundę rankingową szermierki. Pierwsze zwycięstwo już na koncie Polaka.

Żeglarstwo - Drugi komplet medali rozdany, tym razem w klasie Techno 293+ dziewcząt. Podwójne zwycięstwo zanotowała Włoszka Giorgia Speciale, która triumfowała w ostatnim wyścigu i wywalczyła złoty medal. Na drugim stopniu podium stanie Francuzka Manon Pianazza, a na trzecim Rosjanka Yana Reznikova.

Badminton - Jeśli chodzi o mecz dziewcząt o brązowy medal to był on jednostronny. Tajlandka Phittyaporn Chaiwan wygrywa do 9 i do 13. Teraz trwa już mecz o brązowy medal w turnieju drużynowym. Grają w nim Theta (min Tereza Svabikova, Julien Carraggi, Lukas Resch) i Zeta (Christopher Grimley, Danylo Bosniuk, Vivien Sandorhazi). Gramy dziesięć gier do łącznego wyniku 110 punktów.

Żeglarstwo - Dzięki zwycięstwu w drugim dzisiejszym wyścigu w klasie Nacra 15 Argentyńczycy Cittadini/Romairone powiększyli przewagę nad rywalami. Drugie miejsce zajęła załoga belgijska Demesmaeker/van Eupen, a trzecie Santacreu/Surroca z Hiszpanii.

Żeglarstwo - Tymczasem w klasie Nacra 15 trwają jeszcze wyścigi eliminacyjne. W pierwszym z dzisiejszych najlepsza okazała się para z Holandii van der Meer/Bouwer. Wyprzedzili oni Amerykanów Martin/Sole oraz Włochów Spagnolli/Fava.

Żeglarstwo - Kamil Manowiecki w wyścigu finałowym klasy Techno 293+ uplasował się na 9. pozycji. Całe zawody zakończył na 10. miejscu. Ostatnie starcie wygrał Chińczyk Haoze Chen. Złotym medalistą igrzysk został Grek Alexandros Kalpogiannakis. Srebro wywalczył Włoch Nicolo Renna, a brąz Brytyjczyk Finn Hawkins.

Badminton - Pora zatem na mecz o brązowy medal w singlu dziewcząt. Grają w nim Tajlandka Phittyaporn Chaiwan i Yue Yann Jaslyn Hooi z Singapuru.

Badminton - Ależ to był mecz! Blisko półtorej godziny gry na fantastycznym, wyrównanym poziomie. Ostatecznie wygrywa Kodai Naraoka 21:17, 24:26, 22:20. Japończyk z brązem YOG, Francuz Arnaud Merkle musi się obejść smakiem...

Żeglarstwo - Rozpoczął się przedostatni dzień rywalizacji na akwenie. Wystartował już m.in. finałowy wyścig w klasie Techno 293+ chłopców.

Pięciobój nowoczesny - Skończyła się runda rankingowa szermierki dziewcząt. Polka, Agnieszka Wysokińska wygrała 9 z 23 walk i zdobyła 194 punkty. Daje to jej odległe, 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Włoszka Alice Rinaudo.

Pływanie - Niestety sztafeta również poza finałem. Choć byli najbliżej, bo na 10. miejscu ostatecznie z czasem 3:58.76. To tyle z pływania póki co i zapraszamy na sesję finałową, która rozpocznie się ok. 23.

Pięciobój nowoczesny - Jeszcze sześć walk przed Polką, która obecnie z bilansem 7-10 okupuje 13. pozycję. Przydałoby się jeszcze trochę walk wygrać...

Hokej na trawie - Wybrzmiała końcowa syrena. Hindusi wygrywają z Polakami stosunkiem 4:2 i to oni zaprezentują się w jutrzejszym półfinale. My czekamy jeszcze na występ naszych dziewcząt, które o 19 w walce o najlepszą "czwórkę" spotkają się również z drużyna z Indii.

Pływanie - Za ok. 15 minut ostatni polski start tych eliminacji, i zarazem ostatnia nadzieja na finał - występ sztafety mieszanej 4x100m stylem zmiennym.Polska popłynie w składzie: Knop, Kałusowski, Majerski, Fiedkiewicz.

Hokej na trawie - Jest drugi gol dla Polaków. Tym razem na liście strzelców melduje się Michał Nowakowski.

Hokej na trawie - Hokeiści z Indii szybo sprowadzają nas na ziemie. Znakomita akcja Hindusów i jest 4:1.

Hokej na trawie - Jest honorowy gol dla Polaków. Rzut karny, tym razem dla Biało-czerwonych zamienia Eryk Bembenek.

Hokej na trawie - Jakub Gebler doskonale broni rzut karny. Tylko dzięki naszemu bramkarzowi na tablicy wyników nie widnieje bardziej niekorzystny rezultat.

Pływanie - Ola Knop również bez awansu do finału 400m stylem dowolnym. Ósme miejsce w swoim wyścigu z czasem 4:22.09.

Pięciobój nowoczesny - Dwie wygrane Polki przesuwają ją nieco w górę klasyfikacji. Obecnie, w połowie rywalizacji, Wysokińska z bilansem 5-7 jest 16.

Hokej na trawie - Koniec pierwszej połowy. Ciężko będzie odwrócić losy spotkania laskarzom znad Wisły. Hindusi zdecydowanie przeważają w obrazie gry.

Hokej na trawie - Sroga lekcja gry od Azjatów trwa. Drugi gol Ananda daje naszym rywalom trzybramkową przewagę.

Hokej na trawie - Nie wygląda to dobrze. Po trzech minutach meczu na tablicy wyników już 0:2.

Hokej na trawie - Nie minęła jeszcze minuta gry, a Polacy już przegrywają. Błąd polskiego bramkarza wykorzystał Shivam Anand.

Hokej na trawie - Z rywalami z Indii witają się już polscy laskarze. Za chwilę początek starcia, którego stawką będzie awans do półfinału.

Pięciobój nowoczesny - Agnieszka Wysokińska z trzema wygranymi i sześcioma porażkami plasuje się na razie w końcówce stawki.

Badminton - To już ostatni dzień rywalizacji badmintonistów na YOG w Buenos Aires, a więc dzień finałów. jak to na igrzyskach bywa grane są też mecze o trzecie miejsce, czeka nas więc łącznie sześć gier - po dwie w singlach i dwie drużynowe. Na początek walka o brąz w singlu chłopców między Francuzem Arnaudem Merkle, a Japończykiem Kodai Naraoka.

Pływanie - Niestety Kuba zajmuje ostatnie miejsce w swoim starcie i na pewno go nie zobaczymy w finale.Jego czas to - 2:05.27.

Pływanie - Czas na występ Jakuba Majerskiego na 200m motylkiem.

Pięciobój nowoczesny - Nieudany początek Agnieszki Wysokińskiej - w sześciu pierwszych walkach odniosła tylko jedno zwycięstwo i plasuje się pod koniec stawki. Na czele dwie z głównych faworytek - Włoszka Alice Rinaudo i Francuzka Emma Riff, a tuż za nimi niespodziewanie Jekaterina Tariewa z Kirgistanu.

Pływanie - Hallmann trzecia w swoim starcie - 2:32.52. Ten rezultat nie daje niestety awansu do wieczornego finału.

Pływanie - Za kilka chwil na starcie 3-go wyścigu eliminacji 200m klasykiem pojawi się Weronika Hallmann.

Pięciobój nowoczesny - Jako pierwsza z Polek zmagania dzisiaj rozpoczyna Agnieszka Wysokińska. Nasza pięcioboistka, a w zasadzie czwórboistka (zawodnicy do lat 18 nie startują w jeździe konnej), zaprezentuje się na szermierczych planszach we wstępnej rundzie tej konkurencji.

Pływanie - Zaczynamy ostatni dzień zmagań na pływalni w Buenos Aires. Na starcie dzisiejszych eliminacji cztery polskie akcenty. Weronika Hallmann (200m klasykiem), Jakub Majerski (200m motylkiem), Aleksandra Knop (400m dowolnym) i sztafeta mieszana (4x100m zmiennym). Pierwszy polski start o 15:19.

Relacja zacznie się około 15