Katar 2022: dzień 2. [ZAPIS LIVE]
Marco Verch/flickr.com

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 21.11.2022, 12:15

Po spektakularnym meczu otwarcia w wykonaniu Ekwadorczyków, nadszedł czas na drugi dzień rywalizacji na boiskach w Katarze. Dziś zobaczymy w akcji m.in. reprezentację Anglii, Holandii czy Walii. Na pierwszy ogień ruszą Synowie Albionu, którzy o godzinie 14:00 na stadionie Khalifa International rozpoczną starcie z Irańczykami. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

ANGLIA - IRAN 6:2

SENEGAL - HOLANDIA 0:2

USA - WALIA 1:1

Relacja na żywo

Już jutro zapraszamy na naszą relację live z trzeciego dnia mistrzostw świata w Katarze! -

Zasłużony podział punktów. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Amerykanów, jednak po zmianie stron inicjatywa należała do Walii. Spotkanie kosztowało obie strony mnóstwo sił i przyniosło wiele emocji.

USA - WAL (1:1) - Koniec!

USA - WAL (1:1) - Żółta kartka dla Acosty.

USA - WAL (1:1) - Bale próbował strzału z dystansu, jednak został zablokowany.

USA - WAL (1:1) - Kolejna roszada, Ampadu zmienia Joe Morrell.

USA - WAL (1:1) - Korekty w reprezentacji Walii. Wilsona zmienia Sorba Thomas.

USA - WAL (1:1) - Arbiter dolicza 9 minut.

USA - WAL (1:1) - Świetną okazję zmarnował Moore! Walijczyk znalazł się w polu karnym i uderzył wprost w Turnera.

USA - WAL (1:1) - Zmiana w USA. Boisko opuszcza Weah, a w jego miejsce wchodzi Jordan Morris.

USA - WAL (1:1) - GOOOOL! BALE PEWNIE!

USA - WAL (1:0) - Do jedenastki podchodzi Bale

USA - WAL (1:0) - Zimmerman sfaulował w polu karnym Bale'a, a sędzia wskazał na wapno.

USA - WAL (1:0) - Jedenastka dla Walii!

USA - WAL (1:0) - W ekipie Walii Williamsa zmienił Brennan Johnson.

USA - WAL (1:0) - Aaronson zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak uderzył niecelnie.

USA - WAL (1:0) - Z boiska zeszli: Dest, Musah oraz Sargent, a w ich miejsce pojawili się: DeAndre Yedlin, Kellyn Acosta i Haji Wright.

USA - WAL (1:0) - Greg Berhalter dokonuje trzech roszad w składzie.

USA - WAL (1:0) - Aaronson minął się z futbolówką dośrodkowaną przez Pulisica!

USA - WAL (1:0) - Dest powstrzymał rajd Williamsa prawą flanką.

USA - WAL (1:0) - Aaronson znaleźć dośrodkowaniem Weah, jednak uprzeził go Ramsey.

USA - WAL (1:0) - Mamy zmianę w ekipie USA. Boisko opuścił McKennie, a w jego miejsce na murawie zameldował się Brenden Aaronson.

USA - WAL (1:0) - Ben Davies uderzył piłkę głową z piątego metra, a Amerykanin czujnie uratował swój zespół przed utratą bramki.

USA - WAL (1:0) - Fenomenalna interwencja Turnera!

USA - WAL (1:0) - Szybka kontra Walijczyków przerwana, do piłki nie zdążył Bale.

USA - WAL (1:0) - Nieudane dośrodkowanie Robertsa.

USA - WAL (1:0) - Role względem pierwszej połowy się odwróciły. Teraz to właśnie ekipa Page'a dominuje na murawie.

USA - WAL (1:0) - Lewą stroną szarżował Williams, jednak jego dośrodkowanie zablokował Ream.

USA - WAL (1:0) - Bale szukał krosowym podaniem Williamsa, jednak ten nie opanował piłki.

USA - WAL (1:0) - Matt Turner miał pewne problemy ze złapaniem piłki w polu karnym po dośrodkowaniu, jednak zakończyło się bez reperkusji.

USA - WAL (1:0) - Page zdecydował się zdjąć z boiska Daniela Jamesa. W jego miejsce na murawie pojawił się Kieffer Moore.

USA - WAL (1:0) - Rozpoczynamy druga połowę!

Ostatni gwizdek pierwszej odsłony gry. Zdecydowana przewaga Jankesów zapewniła im zasłużone prowadzenie do przerwy.

USA - WAL (1:0) - Mepham dopuścił się przewinienia na Pulisicu, przez co obejrzał żółtą kartkę.

USA - WAL (1:0) - Arbiter zdecydował się doliczyć cztery minuty do pierwszej połowy.

USA - WAL (1:0) - Nieudany rzut rożny. USA przejmuje piłkę.

USA - WAL (1:0) - Ramsey wywalczył korner dla Walii.

USA - WAL (1:0) - Ben Davies szukał długim podaniem Bale'a, jednak skutecznie zainterweniował Tim Ream.

USA - WAL (1:0) - Gareth Bale ukarany żółtym kartonikiem za faul na Yunusie Musak w środku pola.

USA - WAL (1:0) - Pulisic kapitalnie zagrał między walijskich obrońców, a Weah pewnie wykończył sytuacje oko w oko z Hennesseyem.

USA - WAL (1:0) - GOOOL! WEAH! USA NA PROWADZENIU!

USA - WAL (0:0) - Pulisic próbował wstrzelić futbolówkę w pole karne, jednak Chris Mepham zdołał ją wybić.

USA - WAL (0:0) - Dest podjął próbę rajdu środkiem boiska, jednak został błyskawicznie powstrzymany.

USA - WAL (0:0) - Po podaniu na skrzydło Aaron Ramsey nie zdołał opanować piłki.

USA - WAL (0:0) - Amerykanie wciąż stroną dominującą, jednak Walijczycy są niezwykle czujni w defensywie.

USA - WAL (0:0) - Antonee Robinson próbował przedrzeć się lewą flanką w pole karne Wyspiarzy, jednak blok obronny Walii zdołał go powstrzymać.

USA - WAL (0:0) - USA uspokaja grę, przechodząc do ataku pozycyjnego.

USA - WAL (0:0) - Ethan Ampadu spróbował swoich sił z dystansu, jednak piłka pofrunęła nad poprzeczką.

USA - WAL (0:0) - Kolejny żółty kartonik dla Amerykanów. Tym razem po faulu na Neco Williamsie, ukarany został Weston McKennie.

USA - WAL (0:0) - Mamy premierową żółtą kartkę. Do notesu arbitra trafił Sergino Dest.

USA - WAL (0:0) - Zakotłowało się pod bramką Walii! Po dośrodkowaniu Timothy'ego Weah, Joe Rondon niemal wpakował piłkę do własnej bramki, jednak futbolówkę odbił Wayne Hennessey.

USA - WAL (0:0) - Gra nieco się uspokoiła. Ekipa Roberta Page'a nastawiona na kontrataki pozwala rozgrywać piłkę reprezentacji USA.

USA - WAL (0:0) - Pierwsza próba dośrodkowania Christiana Pulisica, jednak Walijczycy oddalili zagrożenie.

USA - WAL (0:0) - Amerykanie rozpoczęli na dużym tempie, a agresją.

USA - WAL (0:0) - Zaczynamy!

Zawodnicy już na boisku. Hymny za nami. Za moment rozbrzmi pierwszy gwizdek.

W roli arbitra zobaczymy dziś Katarczyka - Abdulrahmana Al-Jassima.

Walia: Hennessey - Mepham, Rodon, Davies - Roberts, Ampadu, Ramsey, Williams - Wilson, Bale, James

USA: Turner - Dest, Ream, Zimmerman, Robinson - McKennie, Adams, Musah - Pulisic, Weah, Sargent

Wiemy już na kogo postawili selekcjonerzy w wyjściowych jedenastkach.

Już za trzy kwadranse reprezentanci USA oraz Walii wybiegną na murawę Ahmad bin Ali Stadium!

My tymczasem zapraszamy za niecałą godzinę na relację z ostatniego dzisiaj w Katarze spotkania USA – Walia!

Sprawiedliwy w tym meczu byłby pewnie remis, ale futbol bywa okrutny i taki okazał się dzisiaj dla Senegalu. Mimo naprawdę dobrego meczu Lwy Terangi przegrały ostatecznie 0:2 i o wyjście z grupy powalczą w kolejnych spotkaniach z Katarem i Ekwadorem

Senegal - Holandia (0:2) 90+10’ Koniec! Holandia oddaje trzy celne strzały (wliczając ten Depaya, który dobił Klaassen) i wygrywa 2:0

Senegal - Holandia (0:2) 90+9’ A JEDNAK!!! ZABÓJCZA KONTRA HOLENDRÓW! ZE STRZAŁEM DEPAYA PORADZIŁ SOBIE JESZCZE MENDY, ALE PRZY DOBITCE KLAASSENA BYŁ JUŻ BEZRADNY

Senegal - Holandia (0:1) 90+8’ Holendrzy utrzymują piłkę na połowie Senegalu. Tu już się nic nie wydarzy

Senegal - Holandia (0:1) 90+6’ Dwie minuty do końca. Jeszcze wierzą Senegalczycy, ale nie potrafią przedrzeć się pod bramkę Nopperta

Senegal - Holandia (0:1) 90+4’ Piłkę meczową miał teraz Dieng! Fatalnie przestrzelił z główki, a miał sporo miejsca w holenderskim polu karnym

Senegal - Holandia (0:1) 90+2’ Próba potężnego strzału z dystansu Jakobsa, ale bardzo nieudana

Senegal - Holandia (0:1) 90’ Kradną czas Holendrzy i wyraźnie czekają już na koniec tego spotkania. Doliczone osiem minut

Senegal - Holandia (0:1) 89’ Szanują piłkę Holendrzy i utrzymują ją z dala od własnej bramki

Senegal - Holandia (0:1) 87’ Mają teraz serię rzutów rożnych Senegalczycy

Senegal - Holandia (0:1) 87’ Lwy Terangi muszą teraz zaryzykować i poszukać szansy na zdobycie wyrównującej bramki

Senegal - Holandia (0:1) 85’ Ależ dramat Senegalu… GAKPO STRZELA GOLA NA 1:0 PO FATNASTYCZNEJ WRZUTCE DE JONGA!

Senegal - Holandia (0:0) 83’ Teraz piłka przeniosła się na połowę Pomarańczowych. Po wrzutce Senegalczyków w polu karnym przytrzymał swojego rywala Ake, ale o rzucie karnym nie mogło tu być mowy

Senegal - Holandia (0:0) 80’ W ataku pozycyjnym Holandia, ale wszystko to dzieje się na stojąco, bez pomysłu. Pachnie pierwszą niespodzianką na mundialu w Katarze!

Senegal - Holandia (0:0) 78’ Fauluje Dumfries w ataku i uspokajają grę Senegalczycy

Senegal - Holandia (0:0) 76’ Atakują Senegalczycy, ale brakuje im póki co skuteczności w ofensywie. Coraz lepiej wyglądają jednak mistrzowie Afryki

Senegal - Holandia (0:0) 74’ Ależ okazja Senegalu! Grając w dziesiątkę ze względu na kontuzję Kouyate wyszli z szybką kontrą i tylko kapitalna interwencja Nopperta uratowała Pomarańczowych

Senegal - Holandia (0:0) 72’ Dramat Senegalczyków! Po kontuzji Mane teraz z boiska na noszach znoszony jest Kouyate…

Senegal - Holandia (0:0) 68’ Bez celnego strzału pozostają ciągle w tym meczu Pomarańczowi! Niesamowita jest ich dzisiejsza niemoc w ofensywie

Senegal - Holandia (0:0) 66’ Niewiele dzieje się na boisku w drugiej połowie i w tej nieco sennej atmosferze prostymi środkami przedarli się Senegalczycy i niewiele zabrakło, a przy krótszym słupku Nopperta zaskoczyłby Dia

Senegal - Holandia (0:0) 63’ Wejdzie na boisko Memphis Depay! Holendrom nie układa się gra w ofensywie i Louis van Gaal szuka opcji na znalezienie luki w senegalskiej defensywie

Senegal - Holandia (0:0) 58’ Imponuje dzisiaj gra w obronie Senegalu. Holendrzy z kolei wcale nie wyglądają na drużynę, która zmierza do strzelenia pierwszej bramki. Na domiar złego żółtą kartkę otrzymał nieradzący sobie w starciach z Senegalczykami de Ligt

Senegal - Holandia (0:0) 55’ Strzał z dystansu Sabaly’ego został zablokowany. Przy piłce nadal Senegal

Senegal - Holandia (0:0) 54’ Szósty już rzut rożny Holendrów i po raz pierwszy raz zapachniało golem! Niecelnie głową uderzył jednak van Dijk

Senegal - Holandia (0:0) 52’ Ponownie jednak nic z tego nie wynika i gra przenosi się do strefy środkowej

Senegal - Holandia (0:0) 50’ Rzut rożny dla Holendrów

Senegal - Holandia (0:0) 48’ W ataku pozycyjnym zaczynają Holendrzy, ale na razie nie przynosi to efektu. Senegalczycy czekają na okazję do kontry

Senegal - Holandia (0:0) 46’ Zaczynamy drugą połowę!

Na duże słowa uznania zasługują po pierwszych 45 minutach Senegalczycy. Grają z faworytami jak równy z równym i jeżeli uda się im utrzymać taki poziom, mogą pokusić się o sprawienie sporej niespodzianki. Holendrom z kolei wyraźnie brakuje w ataku kontuzjowanego Depaya.

Senegal - Holandia (0:0) 45+2’ Próbowali jeszcze zaatakować Holendrzy, ale nic z tego nie wynikło i pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem

Senegal - Holandia (0:0) 45+1’ Bezbłędni są jednak rośli obrońcy Senegalu przy wrzutkach Pomarańczowych

Senegal - Holandia (0:0) 45’ Nieporozumienie senegalskiego obrońcy z Mendym i rzut rożny dla Holandii

Senegal - Holandia (0:0) 42’ Wykonany został jednak bardzo źle i piłkę przejmują Pomarańczowi

Senegal - Holandia (0:0) 41’ Teraz groźny rzut wolny z bocznej strefy boiska będą mieli Senegalczycy

Senegal - Holandia (0:0) 40’ Szybka akcja Holendrów kończy się strzałem nad bramką Bergwijna

Senegal - Holandia (0:0) 37’ Pewnie radzą sobie z dośrodkowaniami Pomarańczowych rośli obrońcy Senegalu

Senegal - Holandia (0:0) 36’ Nacisnęli teraz mocniej Holendrzy i będą mieli rzut rożny

Senegal - Holandia (0:0) 34’ Pierwszy celny strzał Senegalczyków, ale zupełnie nie zagroził on bramce Nopperta

Senegal - Holandia (0:0) 33’ Przeciągnięte dośrodkowanie Gakpo i piłkę przejmują Senegalczycy

Senegal - Holandia (0:0) 31’ Niebezpieczny rzut wolny dla Holendrów

Senegal - Holandia (0:0) 30’ Ależ błędy popełniają w defensywie Holendrzy! Stracili piłkę tuż przed polem karnym i mogło się to dla nich bardzo źle skończyć, ale swój błąd naprawił ostatecznie de Ligt

Senegal - Holandia (0:0) 28’ Rzut rożny Holendrów nie przynosi zagrożenia senegalskiej bramki

Senegal - Holandia (0:0) 26’ Dobry strzał Mendy’ego, ale doskonale głową wybił piłkę van Dijk, ratując swojego bramkarza

Senegal - Holandia (0:0) 23’ Nie wyszedł jednak ten stały fragment gry Pomarańczowym

Senegal - Holandia (0:0) 22’ Faul w okolicy narożnika pola karnego i Holendrzy będą mieli niebezpieczny rzut wolny

Senegal - Holandia (0:0) 19’ Ależ było teraz blisko bramki dla Holendrów! Po błyskawicznej kontrze sam na sam z Mendym wyszedł de Jong, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i nadal mamy 0:0

Senegal - Holandia (0:0) 18’ Będzie korner dla Senegalczyków

Senegal - Holandia (0:0) 18’ Seria dośrodkowań Holendrów kończy się strzałem głową Blinda, który mija jednak prawy słupek bramki Mendy’ego

Senegal - Holandia (0:0) 16’ Szansa Holendrów po szybkiej akcji, ale uprzedzony został Janssen

Senegal - Holandia (0:0) 14’ Kolejna strata Holendrów i szansę na strzał z okolic szesnastego metra mieli Senegalczycy, ale sędzia odgwizdał spalonego

Senegal - Holandia (0:0) 13’ Próbują kilkoma podaniami rozmontować senegalską defensywę Holendrzy, ale póki co nie przynosi to szczególnego efektu

Senegal - Holandia (0:0) 11’ Pewnie wyłapuje Mendy dośrodkowanie Dumfriesa

Senegal - Holandia (0:0) 10’ Strzał Sarra z okolic dwudziestego metra przeleciał nad poprzeczką bramki Nopperta

Senegal - Holandia (0:0) 9’ Seria dośrodkowań nie przynosi Senegalczykom korzyści i od autu wznowią Holendrzy

Senegal - Holandia (0:0) 7’ W rytmie senegalskich bębnów wymieniają piłkę gracze z Afryki i będą mieli rzut wolny z okolic czterdziestego metra

Senegal - Holandia (0:0) 5’ Atakują pozycyjnie Holendrzy i już blisko było bramki na 1:0. Minął się jednak z piłką Bergwijn

Senegal - Holandia (0:0) 3’ Nic nie wyszło z tego kornera i uspokajają grę Pomarańczowi

Senegal - Holandia (0:0) 2’ Nerwowy początek Holendrów! Stratę zanotował de Ligt i niezłą szansę miał Dia. Skończyło się jednak tylko na rzucie rożnym dla Senegalczyków

Senegal – Holandia (0:0) 1’ Zaczynamy!

Z kolei Senegalczycy zagrają dziś w następującym zestawieniu: Mendy – Sabaly, Koulibaly, Cisse, Diallo – Mendy, Gueye, Kouyate – Diatta, Dia, Sarr

A oto skład Pomarańczowych: Noppert – Blind, Ake, van Dijk, de Ligt, Dumfries – Gakpo, de Jong, Berghuis – Bergwijn, Janssen

Osłabieni będą również Holendrzy, którzy zgrają dzisiaj bez Memphisa Depaya.

Z kolei Senegalczycy (jak wszyscy niestety pamiętamy) cztery lata temu pokonali na otwarcie 2:1 biało-czerwonych i z pewnością będą chcieli powtórzyć taki początek mundialu. Niestety, będą oni musieli radzić sobie dzisiaj bez kontuzjowanego Sadio Mane, co z pewnością bardzo utrudni mistrzom Afryki walkę o sprawienie sensacji.

Holendrzy na mundial wracają po ośmiu latach i sensacyjnej nieobecności na turnieju w Rosji. W Niderlandach kibice z pewnością marzą o powtórzeniu sukcesów z 2010 roku, kiedy to Pomarańczowi przegrali dopiero w finale po dogrywce z Hiszpanami oraz 2014 roku i brązu z Brazylii. Reprezentacji tej zdarzają się jednak również niespodziewane porażki, jak ta z Euro 2020, gdzie Holendrzy ulegli 0:2 Czechom.

Po imponującym zwycięstwie Anglików do gry na mundialu wkracza kolejna potęga. Zapraszamy na relację z meczu Holandia – Senegal!

Osiem bramek w meczu na pewno zwiększyło apetyty kibiców przed kolejnymi dzisiejszymi spotkaniami. Zapraszamy na naszą relację ze starcia Senegal - Holandia. Pierwszy gwizdek już o godzinie 17:00!

Koniec spotkania! Reprezentacja Anglii nie pozostawiła złudzeń Irańczykom. Spore rozmiary zwycięstwa w pełni oddają podział sił na boisku. Pierwsze trzy punkty trafiają na konto ekipy Southgate'a!

ENG - IRI 6:2 - GOL! TAREMI TRAFIA NA OTARCIE ŁEZ!

ENG - IRI 6:1 - Sędzia wskazuje na wapno! Taremi podejdzie do jedenastki.

ENG - IRI 6:1 - Arbiter rusza do monitora przeanalizować potencjalny rzut karny dla Iranu.

ENG - IRI 6:1 - Przed świetną szansą na drugą bramkę dla Iranu stanął Azmoun, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w poprzeczkę.

ENG - IRI 6:1 - Spotkanie potrwa o dziesięć minut dłużej.

ENG - IRI 6:1 - Irańczycy nie zdołali wrócić za szybkim Wilsonem, który wystawił Grealishowi piłkę do pustej bramki.

ENG - IRI 6:1 - Gol! Anglicy ostatecznie dobijają Persów.

ENG - IRI 5:1 - Tempo gry znacznie spadło. Obie ekipy zdają się jedynie czekać na finalny gwizdek arbitra.

ENG - IRI 5:1 - Rashford szukał drugiej bramki, jednak jego strzał został zablokowany przez irańską defensywę.

ENG - IRI 5:1 - Anglicy ustawieni szeroko, spokojnie rozgrywają piłkę na połowie rywali.

ENG - IRI 5:1 - Korekta w ekipie Persów. Ahmada Noorollahiego zmienił Sardar Azmoun.

ENG - IRI 5:1 - Taremi miał dogodną szansę do strzału, jednak posłał piłkę w trybuny.

ENG - IRI 5:1 - Boisko opuszcza kapitan Synów Albionu - Kane. W jego miejsce na boisko wchodzi Callum Wilson.

ENG - IRI 5:1 - Boisko opuścili: Maguire, Saka, Sterling oraz Mount. W ich miejsce na murawie zameldowali się: Eric Dier, Marcus Rashford, Jack Grealish i Phil Foden.

ENG - IRI 5:1 - Napastnik Czerwonych Diabłów odebrał podanie od Kane'a i spokojnie posłał piłkę obok golkipera Iranu.

ENG - IRI 5:1 - MARCUS RASHFORD! ANGLIK LEDWO ZNALAZŁ SIĘ NA MURAWIE I JUŻ PDWYŻSZA PROWADZENIE1

ENG - IRI 4:1 - Southgate dokonuje czterech roszad.

ENG - IRI 4:1 - Problemy zdrowotne odczuwa Maguire, przez co jest zmuszony opuścić murawę. Anglicy w dziesiątkę.

ENG - IRI 4:1 - Ali Gholizadeh zagrał świetną piłkę za spóźnionego Maguaire'a, a Mehdi Taremi strzałem od poprzeczki zdobył premierową bramkę dla Iranu na tym mundialu.

ENG - IRI 4:1 - GOL! IRAŃCZYCY TRAFIAJĄ!

ENG - IRI 4:0 - Zmiana w Iranie. Milada Mohammadiego zmienił Mehdi Torabi.

ENG - IRI 4:0 - Gracz Kanonierów kapitalnie wymanewrował obrońców w szesnastce i uderzeniem po długim słupku pokonał Hosseiniego.

ENG - IRI 4:0 - SAKA! DUBLET ANGLIKA!

ENG - IRI 3:0 - Ezatolahi usiłował zaskoczyć Jordana Pickforda z dystansu, jednak skiksował.

ENG - IRI 3:0 - Wyspiarze przeszli do ataku pozycyjnego.

ENG - IRI 3:0 - Dynamiczny rajd Strelinga został w ostatniej chwili zatrzymany, kolejny rzut rożny dla Anglików.

ENG - IRI 3:0 - Bellingham usiłował przedrzeć się dryblingiem z prawej strony pola karnego, jednak skończyło się na kornerze dla reprezentacji Anglii.

ENG - IRI 3:0 - Z rzutu wolnego strzału próbował Trippier, jednak uderzył w mur.

ENG - IRI 3:0 - Żółtym kartonikiem za faul na Kane'ie został ukarany Morteza Pouraliganji.

ENG - IRI 3:0 - Za Jahanbakhshana na boisko wszedł Ali Gholizadeg, Aliego Karimiego zmienił Saeid Ezatolahi, a w miejsce Roozbeha Cheshmiego pojawił się Hossein Kanaani.

ENG - IRI 3:0 - Selekcjoner Queiroz dokonał w przerwie trzech korekt w składzie.

ENG - IRI 3:0 - Zaczynamy drugie 45 minut!

Koniec pierwszej połowy. Na murawie gra tylko jedna ekipa. Reprezentacja Anglii absolutnie zdominowała Iran i zasłużenie schodzi do szatni z trzybramkową przewagą.

ENG - IRI 3:0 - Synowie Albionu uspokoili grę, a piłkarze Carlosa Querioza nie kwapią się do odbioru piłki.

ENG - IRI 3:0 - Do sytuacji strzeleckiej doszedł Jahanbakhsh, jednak arbiter boczny uniósł chorągiewkę.

ENG - IRI 3:0 - Niesłychanie aktywny w ostatnich minutach jest Bellingham. Anglik świetnie walczy w odbiorze oraz rozgrywa futbolówkę.

ENG - IRI 3:0 - Saka walczył w pressingu na prawej flance, jednak od bramki rozpoczną Irańczycy.

ENG - IRI 3:0 - W związku z długą przerwą w wyniku kontuzji golkipera Iranu, sędzia doliczył aż 14 minut do pierwszej odsłony gry.

ENG - IRI 3:0 - Akcję poprowadził Kane, utrzymał się przy piłce z prawej strony pola karnego, po czym precyzyjnym podaniem obsłużył kończącego akcję Sterlinga.

ENG - IRI 3:0 - NOKAUT! RAHEEM STERLING!

ENG - IRI 2:0 - Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrał na szesnasty metr Maguaire, a gracz Arsnealu z woleja wpakował ją do bramki.

ENG - IRI 2:0 - BRAMKA! SAKA! BAJECZNE UDERZENIE!

ENG - IRI 1:0 - Anglicy ponownie w ataku pozycyjnym.

ENG - IRI 1:0 - Futbolówkę w pole karne dośrodkował Luke Shaw, a pomocnik Borusi Dortmund strzałem głową przelobował bezradnego Hosseiniego.

ENG - IRI 1:0 - GOOOOL! JUDE BELLINGHAM! ANGLIA NA PROWADZENIU!

ENG - IRI 0:0 - Poprzeczka Maguaire'a! Po dośrodkowaniu Trippiera z rzutu rożnego, obrońca Manchesteru United był o kilka centymetrów od zapewnienia Anglikom prowadzenia.

ENG - IRI 0:0 - Synowie Albionu nabrali wiatru w żagle, oblegając szesnastkę rywali.

ENG - IRI 0:0 - Fenomenalna akcja Anglików! Po świetnym rozegraniu na prawym skrzydle Saka zagrał piłkę do będącego w polu karnym MAsona Mounta, jednak ten trafił w boczną siatkę.

ENG - IRI 0:0 - Bukayo Saka szukał Kane'a w polu karnym, jednak zagrał wprost w rękawice Hosseiniego.

ENG - IRI 0:0 - Pierwszy żółty kartonik powędrował do Jahanbakhshana.

ENG - IRI 0:0 - Przerwa w grze ewidentnie wytrąciła z równowagi graczy Southgate'a, którzy zatracili płynność w rozgrywaniu akcji.

ENG - IRI 0:0 - Pierwszą próbę ofensywną Iranu zainicjował prawą flanką Alireza Jahanbakhsh, jednak niecelnie dośrodkował.

ENG - IRI 0:0 - W 20. minucie na murawie melduje się rezerwowy golkiper Persów - Hossein Hosseini.

ENG - IRI 0:0 - Bramkarz Iranu zostaje zniesiony na noszach.

ENG - IRI 0:0 - Chwilę po wznowieniu spotkania Beiranvand zasygnalizował, iż jednak nie da rady pozostać na boisku.

ENG - IRI 0:0 - Bramkarz Persepolis zdołał dojść do siebie i może kontynuować grę.

ENG - IRI 0:0 - Doszło do urazu irańskiego golkipera - Alirezy Beiranvanda. Mamy przerwę w grze.

ENG - IRI 0:0 - Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Iranu. Po dośrodkowaniu Harrego Kane'a akcję zamykał Harry Maguire, jednak jego strzał wylądował na bocznej siatce.

ENG - IRI 0:0 - Synowie Albionu absolutnie dominują na murawie.

ENG - IRI 0:0 - Pierwsza próba dośrodkowania z rzutu rożnego przez Kierana Trippiera okazała się niecelna.

ENG - IRI 0:0 - Pierwszy korner dla Anglików.

ENG - IRI 0:0 - Podopieczni Garetha Southgate'a od początku opanowali futbolówkę i rozgrywają w ataku pozycyjnym.

ENG - IRI 0:0 - Zaczynamy!

Zawodnicy obu ekip wkraczają na murawę. Czas na hymny narodowe!

Rywalizację na Khalifa International Stadium poprowadzi brazylijski arbiter - Raphael Claus.

Iran: Beiranvand - Pouraliganji, Cheshmi, Hosseini - Moharrami, Moorollahi, Karimi, Hajsafi, Mohammadi - Jahanbakhsh, Taremi

Anglia: Pickford - Trippier, Stones, Maguire, Shaw - Bellingham, Rice - Saka, Mount, Sterling - Kane

Za nieco ponad dwa kwadranse zawodnicy reprezentacji Anglii oraz Iranu wybiegną na murawę w Doha. Tymczasem pora zaprezentować wyjściowe jedenastki obu ekip.