FOGO Futsal Ekstraklasa: podsumowanie 11. kolejki

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.11.2022, 13:56

Za nami jedenasta w tym sezonie seria gier polskiej FOGO Futsal Ekstraklasy. Kolejne zwycięstwa odniosła czołowa trójka tabeli, Widzew Łódź po serii porażek wrócił na zwycięską ścieżkę, a Legia Warszawa przegrała po raz kolejny.

W pierwszym meczu kolejki rozegranym awansem już w środę Piast Gliwice w derbach Górnego Śląska mierzył się z chorzowskim Clearexem. "Piastunki" już po pierwszych 20 minutach wygrywały 3:0, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem mistrza Polski 5:2.

Sobotnie zmagania rozpoczęło stracie Rekordu Bielsko-Biała z okupującym dolne rejony tabeli Słonecznym Stokiem Białystok. Choć faworyt tej rywalizacji mógł być tylko jeden, po dziesięciu minutach to goście zaskakująco prowadzili 2:0 po dwóch golach Oleksandra Kolesnykowa. Potem na parkiecie dominowali już jednak bielszczanie, którzy zdobyli pięć trafień. Białostoczanie potrafili odpowiedzieć już tylko jedną bramkę w 35. minucie. W drugim sobotnim meczu warszawscy akademicy podejmowali w stolicy FC Toruń. Ekipa AZS-u drugi tydzień z rzędu mogła wychodzić z hali z podniesionymi głowami, bowiem warszawianie pokonali rywali 3:1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej kampanii na własnym obiekcie. Wydaje się już zatem, że zespół z Wilanowa w końcu wskoczył na odpowiednie tory.

W niedzielę Futsal Leszno grał z Constractem Lubawa. Ekipa z Wielkopolski z pewnością liczyła na podtrzymanie serii meczów bez porażki, ale lubawianie szybko wybili im ten pomysł z głów, bo już po trzynastu minutach prowadzili 4:0, a po 40 minutach zwyciężyli 5:1. Kolejny mecz to potyczka dwóch zespołów ze środka tabeli - Red Devils Chojnice i Red Dragons Pniewy. Jak na sąsiadów z ligowej tabeli przystało, spotkanie było wyrównane i zakończyło się remisem 2:2.

Pełno emocji przeżyli za to kibice w Katowicach w rywalizacji dwóch beniaminków. AZS UŚ rywalizował z będącym ostatnio w kryzysie Widzewem Łódź. Łodzianie szybko wyszli na prowadzenie, bo już po czterech minutach prowadzili 2:0. Potem jednak to zespół ze Śląska przeważał na placu gry i prowadził kolejno 3:2 i 4:3. Końcówka meczu należała do gości z Łodzi, którzy zdobyli jeszcze trzy bramki i po kilku tygodniach przerwy zgarnęli w końcu trzy punkty po zwycięstwie 6:4. Kolejkę zamknęło starcie Dremana Opole z okupującą ostatnie miejsce w lidze Legią Warszawa. Sensacji nie było również i w tym meczu, gdzie opolanie pokonali "Wojskowych" 6:3.

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 5:2

Rekord Bielsko-Biała - Słoneczny Stok Białystok 5:3

AZS Warszawa - FC Toruń 3:1

Futsal Leszno - Constrat Lubawa 1:5

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy 2:2

AZS UŚ Katowice - Widzew Łódź 4:6

Dreman Opole - Legia Warszawa 6:3