• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 21.11.2022, 19:03

Pomarańczowi w końcówce spotkania zapewnili sobie komplet oczek na początek grupowych zmagań. Nieustępliwi Senegalczycy walczyli całe spotkanie i zdołali postawić się europejskiej drużynie, jednak pozostali choćby bez oczka. Świetny występ w holenderskiej drużynie zaliczył Frankie de Jong.

Holandia jawiła się jako faworyt starcia w Doha. Problemy wielu senegalskich kadrowiczów, a przede wszystkim brak gwiazdy zespołu - Sadio Mane, wskazywał ekipę Louisa van Gaala jako zobowiązanych do zdobycia trzech oczek. Charakter i zaciekłość Senegalczyków nie pozwala jednak nigdy ferować tak zdecydowanych wyroków, co zespół Aliou Cisse pokazał na murawie.

Od pierwszych minut Pomarańczowi starali się narzucić swoje warunki gry, jednak nie byli w stanie odnaleźć właściwego rytmu. Ponadto świetnie przeszkadzali im rywale z Afryki. Senegal dobrym ustawieniem często uprzykrzał ofensywne zapędy europejskiej ekipie. W środku pola brylował de Jong, który był niezwykle aktywny i napędzał akcje Holendrów. To właśnie gracz Blaugrany miał najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie. Znalazłszy się w sytuacji sam na sam z Edouardem Mendy zagubił się jednak w dryblingu i stracił piłkę. Gracze Cisse szczęścia szukali w uderzeniach z dystansu, jednak to także nie przyniosło efektów, przez co przed przerwą kibice nie obejrzeli goli.

Po zmianie stron siły na boisku się nieco bardziej wyrównały. Brak pomysły ekipy Oranje był coraz bardziej widoczny, natomiast częściej do głosu pod bramką rywali dochodzili Senegalczycy. Tempo gry było dość niskie, a obie ekipy były wyjątkowo niedokładne w przodzie. Na murawie wiało nudą i wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Wszystko zmieniło się w 84. minucie. Świetnie grający de Jong wykonał doskonałe dośrodkowanie za linię obrony Senegalu, a Cody Gakpo wpakował piłkę do bramki głową. W doliczonym czasie gry kontratak wyprowadził Memphis Depay, jego strzał sparował Mendy, jednak piłka trafiła pod nogi Davy'ego klaassena, który ustalił wynik meczu.

Następne spotkanie obie ekipy rozegrają już w najbliższy piątek. Holendrzy zmierzą się o godzinie 17:00 z Ekwadorem, natomiast Senegalczycy zagrają o 14:00 z Katarem.