Tenis – ATP Szanghaj: Kubot i Melo w półfinale!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 12.10.2018, 13:00

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie przestają wygrywać! Polsko-brazylijski duet notuje świetną końcówkę sezonu! Dziś pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa w ćwierćfinale turnieju w Szanghaju. Dzięki zwycięstwu nad afrykanersko-nowozelandzką parą Kubot i Melo są o krok od zakwalifikowania się do ATP Finals.

Mecze pomiędzy tymi dwoma parami zazwyczaj są pasjonujące i tak było też dzisiaj. Przez większość pierwszego seta Kubot i Melo prowadzili z przewagą przełamania, jednak gdy serwowali po set, rywale zdołali wyrównać. W efekcie do rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. W nim Polak i Brazylijczyk szybko zdobyli przewagę i nie wypuścili jej. Wygrali 7-3.

W drugiej partii to Klaasen i Venus szybko zdobyli przełamanie i w przeciwieństwie do pary polsko-brazylijskiej wcześniej, oni utrzymali tę przewagę do końca partii. Wygrali ją 6-4, doprowadzając do decydującego super tiebreaka.

Nieznacznie lepsi ostatecznie okazali się Kubot i Melo. Prowadzili przez większość super tiebreaka i ostatecznie wygrali w nim 10-7. Teraz czeka ich starcie z kolejnymi trudnymi rywalami – Oliverem Marachem i Mate Paviciem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [3] – Raven Klaasen/Michael Venus (RSA/NZL) [7] 7-6(3) 4-6 [10-7]