Euroliga: hit kolejki dla Fenerbahce

• Data publikacji: 23.11.2022, 22:30

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki koszykarskiej Euroligi. W hicie dziewiątej serii gier Fenerbahce wygrało na wyjeździe 96:93 z AS Monako i umocniło się na pozycji lidera rozgrywek.

W księstwie spotkały się trzecia i pierwsza drużyna tabeli - AS Monako i Fenerbahce. Turecki zespół w ośmiu meczach zanotował tylko jedną porażkę. Po wyrównanej pierwszej kwarcie goście prowadzili 21:18. Na początku drugiej odsłony podopieczni Dimitrisa Itoudisa rzucili siedem kolejnych punktów i wypracowali dwucyfrową przewagę. Monako doganiało rywali, a Fenerbahce odskakiwało. Fenerbahce miało już prawie 20 punktów przewagi. AS Monako zagrało znakomicie w ostatniej kwarcie, zdobywając 33 punkty. Różnica stopniała do jednego oczka, a Mike James mógł doprowadzić do dogrywki, ale nie trafił ostatniego rzutu. Fenerbahce pomimo problemów w końcówce zwyciężyło 96:93.

Panathiniakos podejmował Virtus Segafredo Bolonia. Goście w pierwszej kwarcie wypracowali dwucyfrową przewagę. Grecka ekipa odrobiła stratę w trzeciej części, a po wyrównanej końcówce po 40 minutach był remis 76:76. W dogrywce decydującą trójkę na zwycięstwo 88:85 dla Panathinaikosu trafił Derrick Williams, zapewniając swojej drużynie trzecie zwycięstwo. Mateusz Ponitka zdobył dwa punkty w 27 minut. Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz Maccabi Playtika Tel Awiw z Olympiakosem. Gospodarze pod koniec trzeciej kwarty przegrali 60:69, ale po świetnym fragmencie gry wyszli na prowadzenie 73:71. Zespół z Izraela przejął inicjatywę i wygrał 90:84. Dla Olympiakosu to trzecia porażka w sezonie.