EBL: Trefl zwycięski w Zielonej Górze
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.11.2022, 21:00

Trefl Sopot pokonał w wyjazdowym spotkaniu Zastal Zielona Góra 99:83. Gracze z Trójmiasta dzięki wygranej objęli prowadzenie w tabeli Energa Basket Ligi.

W meczu otwierającym 9. kolejkę Energa Basket Ligi Trefl Sopot na wyjeździe mierzył się z Zastalem Zielona Góra. Gracze z Sopotu byli delikatnym  faworytem spotkania. Goście w tabeli zajmowali 2. miejsce. Gospodarze zajmowali z kolei 5. pozycję, ale o obu drużynach można było powiedzieć, że w ostatnim czasie znajdywały się w fantastycznej formie. Zarówno drużyna Zastalu jak i Trefla notowały ostatnio serię pięciu zwycięstw z rzędu.

W pierwszej kwarcie fani mogli zobaczyć znakomitą ofensywną grę w wykonaniu obu zespołów, które wielokrotnie wymieniały się prowadzeniem w pierwszych akcjach spotkania. Ostatecznie nieznacznie lepsi okazali się goście, którzy w pierwszej partii zdobyli 32 punkty. Pozwoliło im to odskoczyć od rywali na dystans 6 punktów. Przyjezdni nie prezentowali się jednak tak dobrze w kolejnych partiach. Sopocianie zdecydowanie spuścili z tonu i po krótkiej przerwie zdobyli niewiele ponad połowę tego co w pierwszej kwarcie. Gospodarze również w ofensywie nie byli już tak skuteczni, ale ich regres był niemal niezauważalny w porównaniu do rywali. Zastal zdobył 23 punkty i w całości odrobił stratę jeszcze w pierwszej połowie.

Po zmianie stron goście znów grali nieco lepiej, ale przynajmniej w trzeciej kwarcie nie wyglądali na tyle dobrze, aby odzyskać prowadzenie. Natomiast miejscowi na tym etapie spotkania trzymali solidny poziom i objęli prowadzenie różnicą trzech punktów w ostatnich minutach tej części gry. Przed ostatnią kwartą obie ekipy były więc bardzo blisko siebie. Miejscowi wyglądali dobrze w początkowych fragmentach decydującej partii, ale po kilku minutach gry stracili prowadzenie. Wtedy zaczął się prawdziwy koncert gospodarzy, którzy zanotowali serię 11 punktów z rzędu i prowadzili 88:79. Zastal próbował jeszcze podjąć walkę, ale nic z tego nie wyszło.

Trefl Sopot fantastycznie finiszował w spotkaniu z Zastalem Zielona Góra i pokonał lubuską drużynę 99:83. Imponująca postawa w dzisiejszym spotkaniu dała prowadzenie w ligowej tabeli Treflowi, który ma jednak rozegrane jedno spotkanie więcej niż zajmujący drugie miejsce Śląsk Wrocław. Zielonogórzanie pozostali natomiast na piątej lokacie.

Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot 83:99 (26:32, 23:17, 24:21, 10:29)