NHL: hit dnia dla Toronto Maple Leafs

• Data publikacji: 24.11.2022, 11:20

Dzisiaj rozegrano aż 15 meczów ligi NHL. W najciekawszym z nich Toronto Maple Leafs wygrali 2:1 w Prudential Center z New Jersey Devils.

Hitem dnia w najlepszej hokejowej lidze świata było starcie drugiej i trzeciej drużyny Konferencji Zachodniej - New Jersey Devils i Toronto Maple Leafs. Pomimo tylko trzech bramek nie zabrakło emocji. Devils zdobyli trafienie w pierwszych minutach, ale nie zostało uznane po challenge'u trenera rywali. To właśnie Maple Leafs objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Johna Tavaresa z bliskiej odległości. Ponad dwie minuty później goście podwyższyli na 2:0 po pierwszej bramce w karierze Pontusa Holmberga. W drugiej tercji nie padło żadne trafienie, a w trzeciej ekipa z New Jersey ruszyła do odrobienia strat. Jednak kolejne trafienie nie zostało uznane. W końcu na pięć minut przed końcem Dougie Hamilton zdobył bramkę kontaktową. Gospodarze walczyli do ostatniej syreny, ale nie zdołali wyrównać. Toronto mogło wygrać 3:1, ale krążek po strzale do pustej siatki trafił w słupek. New Jersey Devils przegrali po raz pierwszy po 13 zwycięstwach.

Na Zachodzie prowadzą Boston Bruins. Zaliczyli jednak dzisiaj potknięcie, przegrywając 2:5 z Florida Panthers. Najwięcej bramek padło w Seattle, gdzie Kraken strzelili cztery gole w ostatniej tercji i wygrali 8:5 z San Jose Sharks. Dogrywkę oglądali kibice w Waszyngtonie. Capitals zwyciężyli 3:2 z Philadelphia Flyers po zwycięskim trafieniu Aleksandra Owieczkina. Dopiero po rzutach karnych Pittsburgh Penguins zwyciężyli z Calgary Flames.

Buffalo Sabres - St. Louis Blues 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Carolina Hurricanes - Arizona Coyotes 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Detroit Red Wings - Nashville Predators 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Florida Panthers - Boston Bruins 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Minnesota Wild - Winnipeg Jets 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins - Calgary Flames 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 3:2)
New York Islanders - Edmonton Oilers 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Washington Capitals - Philadelphia Flyers 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)