Katar 2022: Iran wygrał z Walią. Fenomenalna końcówka

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 25.11.2022, 13:07

Na rozpoczęcie 2. kolejki fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 w Katarze Iran pokonał w grupie B Walię 2:0.

W pierwszej serii gier Walia zremisowała 1:1 z USA, zaś Iran przegrał z Anglią 2:6.

Pierwsza połowa bramek nie przyniosła. Więcej ataków przeprowadziła Walia, która miała też większe posiadanie piłki, ale obie drużyny miały po 2 celne strzały na bramkę. Goli jednak nie oglądaliśmy. Blisko trafienia dla Walii był w 12. minucie Kieffer Moore. Po dograniu z prawej strony uderzał z pierwszej piłki zza pola bramkowego, ale wprost w bramkarza Iranu.

Kilka chwil później piłka do siatki wpadła. Walia straciła piłkę na własnej połowie po niedokładnym podaniu Robertsa. Sytuację sam na sam po tej kontrze wykorzystał Ali Gholizadeh, ale okazało się, że był w tej akcji spalony.

Niesamowicie blisko trafienia Irańczycy byli w 51. minucie. Na sam na sam wyszedł z połowy boiska Sardar Azmun. Biegł po prawej stronie i uderzał z ostrego kąta na krótszy słupek i ostatecznie w niego trafił. Piłkarze tej drużyny zebrali jednak piłkę i już w kolejnej minucie uderzał zza szesnastki Ali Gholizadeh, który trafił w drugi słupek walijskiej bramki.

W dalszej fazie meczu przewaga Iranu pod względem ilości oddawanych strzałów rosła, ale goli to wciąż nie przynosiło. Walijczycy przebudzili się w 83. minucie. Z pola karnego piłkę przed szesnastkę wycofał Moore, zaś w światło bramki uderzył mocno Davies, ale wywalczył tylko rzut rożny. Kilka minut później Iran znów poszedł z kontrą. Na sam na sam wychodził Taremi, ale wysoko wyszedł bramkarz walijskiej drużyny - Hennessey. Ten nie trafił w piłkę, a z impetem uderzył w zawodnika z Iranu. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę, ale po interwencji wozu VAR okazało się, że przewinienie było na czerwoną kartkę, dlatego na boisku musiał zameldować się nowy bramkarz - Ward, który wszedł za Ramseya.

Iran swego dopiął w 8. minucie doliczonego czasu gry. Świetnie z dystansu przymierzył Rouzbeh Cheshmi. Wala jeszcze próbowała, ale w 11. minucie z kolejną kontrą po przejęciu piłki w środku pola poszedł Iran i po podaniu z lewej strony bramkarza przelobował w sytuacji sam na sam Ramin Rezaeian, który ustalił wynik spotkania zakończonego chwilę później.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ

Dziś wieczorem odbędzie się drugi mecz tej grupy. Anglia będzie walczyła kolejne zwycięstwo na tym mundialu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.