PGNiG Superliga: zwycięstwo zabrzan w Głogowie
Paweł Franzke/PGNiG Superliga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 25.11.2022, 18:30

Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe ekipę Chrobrego Głógów w ramach 12. kolejki PGNiG Superligi. Po pierwszej połowie trudno było wskazać faworyta, jednak po przerwie grę zdominowali zabrzanie, wygrywając mecz 27:18.

Po pierwszych minutach spotkania i wykorzystanym karnym przez Pawła Paterka na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze. Zabrzanie wyrównali wynik, ale Chrobry potrafił wykorzystać grę w przewadze, powracając do kilkupunktowej przewagi (8:5). Zdobywanie bramek w tym meczu nie należało jednak do łatwych. W obu ekipach dużą rolę odgrywali bramkarze. Zarówno Anton Dereviankin, jak i Piotr Wyszomirski popisywali się efektownymi interwencjami. Gospodarze długo utrzymywali się na prowadzeniu, jednak w ostatnich minutach, to Górnik dyktował warunki. Świetnymi trafieniami popisali się Mauer i Kaczor, dając zabrzanom punkcik przewagi na koniec pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania Chrobry powrócił na prowadzenie po trafieniach Zdobylaka i Dereviankina. Głogowianie jednak grali zbyt agresywnie w obronie, wskutek czego rywale mieli okazje do odrabiania strat poprzez karne. W rzutach z 7. metra nie zawodził Artemenko, a kolejne bramki dokładał między innymi Tokuda. Rozpędzeni goście nie marnowali swoich okazji do oddawania rzutów, a podopieczni Witalija Nata mieli coraz większe problemy (12:17). Mimo celnych rzutów głogowian świetna postawa Wyszomirskiego na bramce skutecznie uniemożliwiała im odrabianie strat. Wyszomirski bronił, a jego koledzy na czele z Artemenko zdobywali kolejne punkty, wygrywając całe spotkanie 27:18.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 18:27 (10:11)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.