YOG 2018 - hokej na trawie: Indie dwukrotnie lepsze od Polski

• Data publikacji: 12.10.2018, 20:28

Porażkami zakończyły się mecze ćwierćfinałowe naszych drużyn hokeja na trawie na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Obie nasze ekipy przegrały z reprezentacjami Indii.

W meczu męskich drużyn Hindusi prowadzili do przerwy 3:0 po dwóch golach Sivhama Ananda i jednym Manindera Singha. W szesnastej minucie gry Eryk Bembenek zanotował pierwsze trafienie dla naszego zespołu, jednak już chwilę później Sanjay zdobył gola na 4:1. Wynik meczu ustalił w 18. minucie Michał Nowakowski. Hindusi w półfinale zmierzą się z Argentyńczykami, którzy pokonali 5:0 reprezentację Bangladeszu. Niespodziewanie do strefy medalowej awansowali też Zambijczycy, wygrywając 6:4 z Australijczykami. Stawkę półfinalistów uzupełniają Malezyjczycy, którzy zwyciężyli 2:0 z Austriakami.

Polki z Hinduskami przegrały w ćwierćfinale 0:3 - bramki dla naszych rywalek zdobyły Lalremsiami, Salima Tete i Baljeet Kaur. Pogromczynie Polek w półfinale zmierzą się z Chinkami, które po remisie 1:1 z Austriaczkami pokonały je w serii karnych zagrywek 2:1. Dodatkowa rozgrywka była też konieczna w meczu Australia-RPA, w którym w podstawowym czasie meczu padł remis 3:3. Dogrywkę 3:2 wygrały Afrykanki i zagrają one o finał z Argentynkami - gospodynie pokonały bowiem Namibijki 3:0.

Naszym reprezentacjom pozostała zatem walka o miejsca 5-8. Polacy zagrają w kolejnym meczu z reprezentacją Bangladeszu, a Polki zmierzą się z Austriaczkami.