YOG 2018 - kajakarstwo: pierwsze medale dla Węgier i Kazachstanu

• Data publikacji: 12.10.2018, 22:20

Dzisiaj rozegrano pierwsze zawody w kajakarstwie. Pierwsze złote medale zdobyli Węgierka Eszter Rendessy i Kazach Dias Bakraddin.

Zawody kajakarskie rozgrywane są w formule wyścigów sprinterskich jeden na jednego. Żeby zostać mistrzem igrzysk należy przejść przez kwalifikacje oraz wygrać wyścig 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał i finał. Kobiety startowały w kajakach. Najlepsza okazała się Eszter Rendessy, która w finale uzyskała czas 1:46,210. Węgierka o ponad 5 sekund pokonała Słowaczkę Katarinę Pecsukową. W wyścigu o brązowy medal Kazaszka Stella Sukhanowa wygrała z Niemką Giną Zint.

Mężczyźni rywalizowali w kanadyjkach. W finale spotkali się Dias Bakraddin i Islomjon Abdusalomow. Triumfował Kazach, który uzyskał czas 1:54,660 i pokonał Uzbeka o pół sekundy. Jedyny Polak Wojciech Pilarz wystartuje w rywalizacji kajaków.