Katar 2022: Francja pokonała Danię po dwóch bramkach Mbappé
Wikimedia

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 26.11.2022, 19:00

W drugim meczu 2. kolejki grupy D piłkarskiego mundialu w Katarze Francja wygrała z Danią 2:1.

Na otwarcie mistrzostw Francja wygrała z Australią 4:1, zaś Dania zremisowała bezbramkowo z Tunezją.

W pierwszej połowie sobotniego starcia również nie oglądaliśmy bramek, choć działo się sporo z jednej i drugiej strony, o czym świadczy wyrównany procent posiadania piłki. Zdecydowanie częściej bramce rywala zagrażali jednak Francuzi, którzy oddali aż 13 strzałów przy 2 ze strony Duńczyków.

Blisko gola mistrzowie świata z 2018 roku byli w 20. minucie. Najpierw na czystą pozycję wychodził Mbappe, więc do faulu zmuszonym był Christensen. Polski sędzia Szymon Marciniak pokazał mu tylko żółtą kartkę, bo z boku nabiegali już inni defensorzy duńskiego zespołu. Po rzucie wolnym piłka powędrowała na prawą stronę. W szesnastkę dograł z tej sytuacji Dembele, zaś głową w kierunku bramki uderzał Rabiot, lecz czujnie w duńskiej bramce zachował się Schmeichel.

W 40. minucie podaniem z prawej strony przed pole bramkowe obsłużonym został niepilnowany Mbappe. Zdołał uderzyć, ale mocno niecelnie.

Bramek doczekaliśmy się w drugiej połowie spotkania. W 61. minucie Mbappe szedł z akcją po lewej stronie, a następnie zagrał w pole karne do Hernandeza. Ten spod linii końcowej wycofał przed pole bramkowe, zaś do siatki na 1:0 trafił dla Francuzów Mbappe.

Do wyrównania doszło w 68. minucie. Tym razem dogranie z rzutu rożnego na gola dla Duńczyków zamienił uderzający z bliskiej odległości Christensen. Wcześniej głową strącił piłkę Andersen.

W 73. minucie blisko kolejnego gola byli Duńczycy. Po dograniu z lewej strony uderzał sprzed pola bramkowego Lindstroem. Piłka leciała w światło bramki, ale do boku odbił to interweniujący Lloris. Blisko gola Francuzi byli natomiast w 81. minucie. Po dograniu w pole karne na uderzenie z przewrotki zdecydował się Rabiot, który trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie ten mecz 2:1 wygrali Francuzi, a decydujący gol padł w 86. minucie. W pole karne dogrywał z prawej strony Griezmann, zaś z bliskiej odległości do siatki wpakował ją Mbappe.

Francja wygrała, co oznacza, że zapewniła sobie awans do 1/8 finału.