Narciarstwo alpejskie - PŚ: zjazd w Lake Louise dla Kilde

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 26.11.2022, 22:49

Norweg Aleksander Aamodt Kilde wygrał sobotni zjazd podczas alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise.

Kilde startował jako szósty i objął prowadzenie z czasem 1 minuty 47 sekund i 98 setnych. Wcześniej prowadził Niemiec Thomas Dressen, który ostatecznie zajął 8. miejsce ze stratą 1,02 sekundy.

Na 2. miejscu ze stratą 0,06 sekundy uplasował się startujący jako ósmy Austriak Daniel Hemetsberger, zaś na 3. miejscu sklasyfikowanym został zwycięzca październikowych zawodów w Soelden - Szwajcar Marco Odermatt, który stracił do najlepszego 0,10 sekundy.

?s=20&t=oWPLmT8stvPCBmEXE-b8AA

Niespełna sekundę straty do zwycięzcy miało łącznie 7 zawodników. Zmagania ukończyło 61 z 69 startujących.

Szwajcar zachował jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której ma 160 pkt. Kilde zajmuje 2. miejsce ze stratą 60 pkt.