Katar 2022: Argentyna górą w meczu z Meksykiem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.11.2022, 21:59

Argentyna pokonała 2:0 Meksyk w meczu drugiej kolejki grupy C podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Po niemrawym pojedynku w decydujących momentach górę wzięły indywidualne umiejętności graczy z Ameryki Południowej.

Po zwycięstwie Polski nad Arabią Saudyjską sytuacja Meksyku i Argentyny nie była łatwa. Oba zespoły zamykały tabelę i w bezpośrednim starciu, któraś z nich mogła pożegnać się z mundialem. Ta perspektywa zdawała się pętać nogi piłkarzom. W pierwszej połowie na boisku działo się bardzo niewiele. Gra była rwana licznymi faulami, co nie sprzyjało złapaniu przez graczy odpowiedniego rytmu. Najgroźniejszy był strzał z rzutu wolnego Alexisa Vegi, który został złapany przez Emiliano Martineza.

W drugiej połowie obraz meczu przez 20 minut pozostawał bez zmian. Wtedy Lionel Messi wziął sprawy w swoje ręce i precyzyjnym strzałem z dystansu dał swojej drużynie prowadzenie. Ataki Argentyńczyków niby były coraz częstsze, jednak nadal ostatnie podania nie znajdywały drogi do adresata. W 87. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Enzo Fernandez finezyjnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. Wynik 2:0 utrzymał się do końca.

Argentyna - Meksyk: 2:0 (0:0)

Bramki: 64' Messi, 87' Fernandez

Argentyna: Martinez - Montiel (63' Molina), Otamendi, Li.Martinez, Acuna - di Maria (69' Romero), de Paul, Rodriguez (57' Fernandez), Mac Allister (69' Palacios) - Messi, La.Martinez (63' Alvarez)

Meksyk: Ochoa - Alvarez (66' Jimenez), Araujo, Montes, Moreno, Gallardo - Chavez, Guardado (42' Gutierrez), Herrero - Lozano (73' Alvarado), Vega (66' Antuna)

Żółte kartki:  43' Montiel - 22' Araujo, 50' Gutierrez, 66' Herrera, 90' Alvarado

Sędzia: Daniele Orsato