1. Liga kobiet: tie-break w Wieliczce, zwycięstwa czołówki

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.11.2022, 13:20

Przed 9. kolejką najciekawszych spotkań spodziewaliśmy się w Jarosławiu i Wieliczce. Oba mecze nie zawiodły. Po wyrównanej walce ENEA Energetyk Poznań 3:0 pokonał drużynę SAN-Pajda Jarosław. Z wygranej po tie-breaku cieszyły się natomiast zawodniczki UJ CM Solnej Wieliczki, pokonując LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

ENEA Energetyk Poznań na wyjeździe podejmował drużynę SAN-Pajda Jarosław. Wiceliderki rozgrywek były wyraźnymi faworytkami spotkania, ale gospodynie łatwo skóry nie sprzedały. Każdy z setów prezentował wyrównaną i pełną świetnych akcji walkę, a dwa z nich zakończyły się na przewagi. SAN-Pajda potrafił odrobić straty w końcówkach, ale nie wykorzystał swoich szans na odwrócenie losów rywalizacji. Decydujące akcje należały do skuteczniejszych w ataku poznanianek, który wygrały cały mecz 3:0. Swoją zwycięską serię kontynuują również siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec. Liderki tabeli w 9. kolejce zmierzyły się ze zdecydowanie niżej notowanym GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Mielczanki jednak miały swoje problemy w tym meczu. Gospodynie dobrze czytały zamiary rywalek i popisywały się w bloku. Trzy pierwsze sety prezentowały naprawdę równą grę, jednak tylko jeden z nich na swoją korzyść zakończyły siatkarki ze Stężycy. Podopieczne Dawida Michora pozostały w grze, ale ostatnia partia przebiegała zupełnie pod dyktando mielczanek, które zakończyły cały mecz wynikiem 3:1.

Najwięcej emocji w tej kolejce przyniosło spotkanie UJ CM Solna Wieliczka z LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Obie drużyny zapewniły kibicom ciekawe pięciosetowe widowisko. Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, ale drugą odsłonę zdominowały siatkarki LOS-u. Wieliczanki odpowiedziały rywalkom, powracając na prowadzenie w meczu, jednak i ten atak odparły przyjezdne, doprowadzając do tie-breaka. Również w decydującej odsłonie nie brakowało zaciętej walki, lecz najważniejsze akcje należały do siatkarek Solnej, które zakończyły go wynikiem 15:12 i dołożyły do swojego ligowego dorobku dwa punkty. Wyrównaną batalię stoczyły również PMKS Nike Węgrów i MKS Sokół Mogilno. Spotkanie świetnie rozpoczęły mogilanki, wygrywając premierową odsłonę do 16. Siatkarki z Węgrowa jednak odbudowały swoją grę w kolejnych odsłonach i kibice mogli oglądać wyrównaną walkę. Nike wygrał drugiego seta, ale kolejnych z rąk nie wypuściły przyjezdne, zwyciężając cały mecz 3:1.

Pozostałe spotkania 9. serii zakończyły się w trzech setach. Płomień Sosnowiec u siebie pokonał SMS PZPS I Szczyrk. Czwarte w tabeli sosnowiczanki były faworytkami sobotniego meczu, lecz uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego zaprezentowały się z całkiem niezłej strony. To jednak wciąż było za mało na rozpędzony Płomień, który dopisał do swojego dorobku trzy punkty i utrzymał 4. pozycję w lidze. W tabeli tuż za zespołem z Sosnowca plasują się siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok. Białostoczanki w minionej kolejce na wyjeździe podejmowały LTS Legionovię Legionowo. BAS od samego początku dyktował warunki w tym meczu, nie dając rywalkom szans na zbliżenie się do granicy dwudziestu punktów w secie. Kolejną dotkliwą porażkę odnotowała natomiast Częstochowianka Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry na wyjeździe wyraźnie przegrał z drużyną Karpat Krosno. Podkarpacka ekipa zupełnie zdominowała mecz, co najwyraźniej obrazuje wynik drugiego seta, którego gospodynie wygrały 25:7.

Wyniki spotkań 9. kolejki 1. Ligi kobiet:

Trans-Ann Płomień Sosnowiec - SMS PZPS I Szczyrk 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
SAN-Pajda Jarosław - ENEA Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 27:29, 24:26)
Karpaty Krosno Glass - Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:15, 25:7, 25:12)
UJ CM Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:22, 15:25, 25:18, 22:25, 15:12)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (25:27, 22:25, 25:21, 11:25)
LTS Legionovia Legionowo - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 0:3 (17:25, 13:25, 17:25)
PMKS Nike Węgrów - MKS Sokół Mogilno 1:3 (16:25, 29:27, 20:25, 24:26)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.