EBL: zwycięstwo Legii w Lublinie
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 27.11.2022, 19:15

Legia Warszawa odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi. W wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki wygrała 103:76 z Polskim Cukrem Startem Lublin.

Na zamknięcie dziewiątej kolejki w lubelskiej Hali Globus spotkały się drużyny, które w ostatnich dniach wygrały mecze w zagranicznych rozgrywkach. Legia Warszawa w Ostendzie zanotowała pierwsze zwycięstwo w sezonie Ligi Mistrzów. Polski Cukier Start zainaugurował zmagania w ENBL od wygranej z TalTech we własnej hali, w której dzisiaj podejmował Wojskowych. W przypadku wygranej lublinianie mogli zrównać się bilansem z rywalami - Legia miała stosunek 4-4, a Start 3-5.

Początek zdecydował należał do Legii, która prowadziła 7:0. Sygnał gospodarzom do ataku dali Klaws Cawars oraz Sherron Dorsey-Walker i po trzech trójkach z rzędu zrobiło się 12:10 dla Startu. Tym samym zespół Artura Gronka również złapał wysoki rytm meczu, który stał się niezwykle interesujący. Koszykarze obydwu drużyn utrzymywali wysoką, ponad 50-procentową skuteczność z gry. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim wynikiem 29:27 dla gości.

Dużo słabszy fragment zanotowali gospodarze pod koniec pierwszej połowy. Przez ostatnie jej cztery minuty nie zdobyli żadnego punktu. Tym samym stołeczny zespół wypracował kilka punktów przewagi i na przerwę schodził z prowadzeniem 51:45. Aż 30 punktów dla Startu łącznie rzucili Dorsey-Walker i Cawars. Na początku trzeciej kwarty Legia odskoczyła na dziesięć punktów przewagi - 60:50. Goście z Warszawy mogli spokojnie kontrolować sytuację na parkiecie. W ostatniej odsłonie ich zapas wzrósł do dwudziestu oczek. Ostatecznie triumfowali 103:76, odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Sherron Dorsey-Walker, który zdobył 26 punktów.

Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 76:103 (27:29, 18:22, 15:21, 16:31)