Narciarstwo alpejskie - PŚ: Swenn Larsson i Holdener triumfują ex aequo w Killington
Wald1siedel/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 27.11.2022, 19:53

Szwedka Swenn Larsson i Szwajcarka Holdener wygrały niedzielny slalom w ramach alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanego w amerykańskim Killington.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Amerykanka Mikaela Shiffrin, która pojechała w czasie 50,35 sekundy. Zajmująca 2. miejsce Szwajcarka Wendy Holdener traciła do prowadzącej 0,21 sekundy, zaś 0,01 sekundy do 2. miejsca traciła będąca na 3. miejscu Austriaczka Katharina Liensberger. Na 4. miejscu znajdowała się aktualna mistrzyni olimpijska w slalomie, czyli Słowaczka Petra Vlhova, której strata do prowadzącej Shiffrin wynosiła 0,31 sekundy.

Do drugiego przejazdu awansowało najlepszych 30 zawodniczek. Rywalizacja odbywała się w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc.

Ostatecznie wygrały z tym samym czasem dwie zawodniczki, czyli atakująca z 5. miejsca Szwedka Anna Swenn Larsson i wspomniana Szwajcarka Wendy Holdener. Czas triumfatorek niedzielnych zmagań wyniósł 1 minutę, 42 sekundy i 97 setnych sekundy. Na 3. miejscu ze stratą 0,22 sekundy uplasowała się Austriaczka Katharina Truppe.

Shiffrin spadła na 5. miejsce ze stratą 0,59 sekundy. Czas jej drugiego przejazdu był 27. wynikiem, czyli w zasadzie przedostatnim, bo 2 zawodniczki nie ukończyły przejazdu.