Katar 2022: Chorwacja pewnie ograła Kanadę

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.11.2022, 19:06

Chorwacja po bardzo dobrej grze wygrała 4:1 z Kanadą w drugiej kolejce fazy grupowej podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Wicemistrzowie świata sprzed czterech lat odwrócili losy spotkania i przybliżyli się do awansu z grupy F.

Początek meczu należał do Kanadyjczyków. W drugiej minucie Tejan Buchanan idealnie wrzucił na głowę Alphonso Daviesa, który otworzył wynik spotkania. Była to pierwsza, historyczna bramka dla Kanady w mistrzostwach świata. Przez mniej więcej kwadrans drużyna z Ameryki Północnej przypominała tę z meczu z Belgią. Wysokim pressingiem odbierali piłkę jeszcze na połowie Chorwatów. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę osiągnęli gracze z Europy. W 26. minucie świetnie defensywę rywala oszukał Andrej Kramarić, ale sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego. Ostatnie minuty inauguracyjnej części gry były bardzo bolesne dla Kanadyjczyków. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Kramarić, a w 44. minucie wicemistrzów świata na prowadzenie wyprowadził Marko Livaja.

Po przerwie zachował się obraz z końca pierwszej odsłony. Nadal groźniej atakowali piłkarze Zlatko Dalicia. W 70. minucie Kramarić wykorzystał dobre podanie Ivana Perisicia i ponownie wpisał się na listę strzelców. Gracze ze Starego Kontynentu kontynuowali ofensywę, ale mimo wysokiego wyniku, dobrze w bramce spisywał się Milan Borjan, kilkukrotnie zatrzymując strzały przeciwników. W doliczonym czasie gry fatalne zachowanie Kamala Millera wykorzystał Mislav Orsić, który podał do pustej bramki Lovro Majerowi. Porażka Kanadyjczyków oznaczała, że są drugą nacją, która na pewno na fazie grupowej zakończy udział w mistrzostwach świata.

Chorwacja - Kanada: 4:1 (2:1)

Bramki: 36', 70'  Kramarić, 44' Livaja, 90+4' Majer - 2' Davis

Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Kramarić (72' Vlasić), Modrić (86' Majer), Kovacić (86' Pasalić) , Brozović, Perisić (86' Orsić)- Livaja

Kanada: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Buchanan, Eustaquio (46' Kone), Hutchinson (72' Adekugbe), Laryea (62' Hoilett) - Davis, Larin (46' Osorio), David (72' Cavallini)

Żółte kartki: 56' Lovren, 85' Modrić - 52' Buchanan, 85' Miller

Sędzia: Andreas Cabrera