TAURON Liga: Pałac lepszy od Legionovii
Biuro prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.11.2022, 20:45

Pałac Bydgoszcz przed własną publicznością  w trzech setach pokonał IŁ Capital Legionovię Legionowo w ramach 5. kolejki TAURON Ligi. Legionowianki w trzeciej odłonie nie wykorzystały swoich szans na przedłużenie spotkania i odniosły piątą już porażkę w tym sezonie.

Pałac Bydgoszcz w tym sezonie ma swoje lepsze i gorsze mecze. Podopieczne Mirosława Zawieracza po 4. kolejkach miały na swoim koncie po dwie porażki i dwa zwycięstwa. W gorszej sytuacji był zespół Legionovii. Legionowianki przegrały wszystkie cztery mecze i zamykają ligową tabelę.

Gospodynie już po kilku akcjach zbudowały sobie przewagę. W ofensywie nie zawodziła Monika Gałkowska, bardzo dobrze też funkcjonowała obrona. Bydgoszczanki utrzymywały się na prowadzeniu, które powiększyły po wykorzystaniu przez Nowakowską piłki przechodzącej - 12:6. Legionowianki zdołały nieco zniwelować przewagę, ale to Pałac cały czas dyktował warunki gry. W szeregach gości przede wszystkim brakowało skuteczności w ataku. Siatkarki Legionovii nie kończyły swoich akcji, a gospodynie nie miały żadnych problemów z wyprowadzaniem punktowych kontrataków. Gra legionowianek zupełnie stanęła przy zagrywkach Moniki Gałkowskiej. Atakująca z Bydgoszczy dokładała też kolejne „oczka” w ofensywie i to jej atak zakończył premierową odsłonę - 25:12.

W drugiej odsłonie mogliśmy oglądać bardziej wyrównaną grę. Bydgoszczanki na samym początku próbowały odskoczyć wynikiem, ale rywalki szybko odrobiły straty. Legionovia coraz pewniej atakowała, a Pałac nie ustrzegł się błędów. Grę punkt za punkt jednak przerwały gospodynie. Ewelina Żurowska nie zwalniała ręki na lewym skrzydle i podopiecznie Mirosława Zawieracza prowadziły 14:11. Legionowianki próbowały gonić, ale gdy tylko zbliżyły się do rywalek, te ponownie odpowiadały punktową serią. W szeregach Pałacu w dalszym ciągu świetnie spisywała się Gałkowska. Jej kolejny atak dał gospodyniom piłkę setową, a nie pierwszy już autowy atak Aleksandry Dudek zakończył partię - 25:20.

Kolejnego seta postawione pod ścianą legionowianki rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia. Siatkarki Pałacu zdołały odrobić te straty, ale przyjezdne ponownie zaatakowały. W ofensywie Legionovii świetnie spisywała się Aleksandra Jedut, która dokładała też punkty zagrywką. Gdy swój atak skończyła też Dudek, legionowianki odskoczyły na cztery „oczka” - 10:14. Gra gości nabrała rozpędu, a bydgoszczanki miały coraz większe problemy w ataku, gdzie popełniały sporo błędów własnych. Pomyłek nie ustrzegły się też podopieczne Pawła Kowala. Pałac szybko wykorzystał słabszy moment rywalek, zmniejszając stratę do jednego punktu - 18:19. Przyjezdne zdołały odeprzeć ten atak, ale bydgoszczanki ponowiły próbę odwrócenia tego seta. Wspaniała pogoń gospodyń rozpoczęła się od świetnych zagrywek Pauliny Bałdygi. W decydujących momentach nie zawodziła też Gałkowska i po jej ataku to Pałac cieszył się ze zwycięstwa w meczu - 25:23.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:23)
Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (L) oraz Mazurek, Łyszkiewicz
Legionovia: Jedut, Ortiz, Szymańska, Dudek, Mazenko, Mras, Kulig (L) oraz Stefanik, Dąbrowska, Duda

MVP: Monika Gałkowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.