Katar 2022: dzień 9. [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.11.2022, 10:35

Czas na dziewiąty dzień gry na katarskich boiskach podczas tegorocznych mistrzostw świata. W poniedziałek, czyli ostatni dzień rywalizacji podczas drugiej kolejki fazy grupowej jako pierwsi na boisku zameldują się Kameruńczycy oraz Serbowie. W zmaganiach popołudniowych będziemy mogli zaś podziwiać na placu gry m.in. Brazylię, Portugalię i Urugwaj. Serdecznie zapraszamy na naszą relację na żywo!

KAMERUN - SERBIA 3:3

KOREA POŁUDNIOWA - GHANA 2:3

BRAZYLIA - SZWAJCARIA 1:0

PORTUGALIA - URUGWAJ 2:0

Relacja na żywo

Dziękujemy za wspólne przeżywanie kolejnego dnia mistrzostw! Już jutro rozpocznie się ostatnia seria gier w grupie. O godzinie 16 rozpoczną się spotkania Ekwadoru z Senegalem oraz Holandii z Katarem. Serdecznie zapraszamy na naszą relację live!

Portugalczycy wykazali się dziś dużo lepszą grą, miała inicjatywę i w pełni zasłużenie zgarnęła trzy oczka. Tym samym dołącza do grona drużyn, które wychodzą z grupy!

POR - URU (2:0) - Koniec! Portugalia zwycięża.

POR - URU (2:0) - Kolejna szansa Fernandesa, Tym razem słupek!

POR - URU (2:0) - Fernandes miał szansę na hat-tricka, jednak świetnie obronił Rochet.

POR - URU (2:0) - Zagramy o dziewięć minut dłużej.

POR - URU (2:0) - GOL! FERNANDES PEWNIE!

POR - URU (1:0) - Do piłki podejdzie Fernandes.

POR - URU (1:0) - Rzut karny dla Portugalii!

POR - URU (1:0) - Żółta kartka dla Diasa.

POR - URU (1:0) - Schodzi Olivera, a na murawie pojawia się Matias Vina.

POR - URU (1:0) - Zmiany w ekipie Portugalii. Boisko opuszczają Felix, Ronaldo i Carvalho, a w ich miejsce wchodzą Matheus Nunes, Goncalo Ramos oraz Joao Palhinha.

POR - URU (1:0) - Suarez w boczną siatkę.

POR - URU (1:0) - Żółta kartka dla Felixa.

POR - URU (1:0) - SŁUPEK! Gomez uderzył z szesnastego metra w aluminium bramki Costy.

POR - URU (1:0) - Zmiany w urugwajskiej ekipie. Nuneza i Cavaniego zmieniają Luis Suarez oraz Maximiliano Gomez.

POR - URU (1:0) - Zmiana w drużynie Fernando Santosa. Nevesa zmienia Raphael Leao.

POR - URU (1:0) - Zmiana decyzji! Ronaldo jednak nie dotknął futbolówki zagranej przez Fernandesa, i to właśnie zawodnikowi Czerwonych Diabłów zaliczono gola.

POR - URU (1:0) - Mamy zmiany w ekipie Urugwaju. Za Godina i Vecino wchodzą Facundo Pellistri oraz Giorgian De Arrascaeta.

POR - URU (1:0) - Fernandes zagrał kapitalną piłkę za linię obrony, a Cristiano musnął ją idealnie, by wpadła do bramki Urugwaju.

POR - URU (1:0) - GOOOOL! RONALDOOOO!

POR - URU (0:0) - Szansa Felixa! Portugalczyk dostał dobre podanie na skraj pola karnego, jednak uderzył w boczną siatkę.

POR - URU (0:0) - Niecelne zagranie Felixa w pole karne. Urugwaj od bramki.

POR - URU (0:0) - Zaczynamy! Portugalia gra!

Mnóstwo nieefektywnych podań ze strony Portugalii i nieokreślony styl Urugwaju. Żadna z ekip nie zasłużyła na objęcie prowadzenia przed przerwą. Miejmy nadzieje na objerzenie goli po zmianie stron.

POR - URU (0:0) - Koniec, mamy przerwę!

POR - URU (0:0) - Żółta kartka dla Mathiasa Olivery.

POR - URU (0:0) - Kontuzja Nuno Mendesa zmusiła go do opuszczenia boiska. W jego miejsce na murawie melduje się Raphael Guerreiro.

POR - URU (0:0) - Ruben Neves ukarany żółtą kartką.

POR - URU (0:0) - Niecelny strzał Felixa, Urugwaj zacznie od bramki.

POR - URU (0:0) - Bentancur nie trafia w sytuacji sam na sam!

POR - URU (0:0) - Fernandes odebrał piłkę w polu karnym, jednak uderzył prosto w rękawice Sergio Rocheta.

POR - URU (0:0) - Portugalczycy wciąż w ataku pozycyjnym, wciąż także bezproduktywnie.

POR - URU (0:0) - Bernardo Silva próbował zaskoczyć golkipera Urugwaju z dystansu, jednak strzał był zbyt lekki.

POR - URU (0:0) - Urugwaj oddala zagrożenie.

POR - URU (0:0) - Strzał Felixa zablokowany, korner dla Portugalii.

POR - URU (0:0) - Tempo narzucone na początku rywalizacji nieco spadło, a gra przeniosła się w środkową strefę.

POR - URU (0:0) - Niecelne uderzenie Bruno Fernandesa od bramki. Urugwajczycy zaczną z piątego metra.

POR - URU (0:0) - Rodrigo Bentancur otrzymuje pierwszą żółtą kartkę spotkania.

POR - URU (0:0) - Pierwsza próba strzału Portugalczyków. Po zagraniu Cristiano Ronaldo, uderzał Wiliam Carvalho, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

POR - URU (0:0) - Portugalczycy błyskawicznie przejęli panowanie nad futbolówką i usiłują zawiązać atak pozycyjny.

POR - URU (0:0) - Zaczynamy! Urugwajczycy przy piłce.

Piłkarze już na murawie, czas na hymny narodowe!

Spotkanie poprowadzi irański arbiter - Alireza Faghani.

Urugwaj: Rochet - Gimenez, Godin, Coates, Olivera - Bentancur - Valverde, Vecino - Varela , Cavani, Nunez

Portugalia: Costa - Cancelo, Dias, Pepe, Mendes - Carvalho - Silva, Neves - Fernandes, Ronaldo, Felix

A już teraz przedstawimy składy obu ekip.

Przed nami ostatnie spotkanie drugiej kolejki grupowych zmagań na mundialu w Katarze. Już o 20:00 na boisko wybiegną reprezentacje Portugalii oraz Urugwaju. Zapraszamy!

Canarinhos w pełni zasłużenie zgarniają komplet oczek i wychodzą z grupy! Brazylijczycy oblegali bramkę rywali, aż doczekali się upragnionej bramki.

BRA - SWI (1:0) - KONIEC! BRAZYLIA TRIUMFUJE!

BRA - SWI (1:0) - Rewelacyjną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Vinicius. Brazylijczykowi odskoczyła piłka w kontrataku.

BRA - SWI (1:0) - Arbiter dolicza sześć minut do drugiej odsłony gry.

BRA - SWI (1:0) - W drużynie Helwetów, w miejsce Widmera wchodzi Fabian Frei.

BRA - SWI (1:0) - Mamy zmianę w ekipie Canarinhos. Sandro zmienił Alex Telles.

BRA - SWI (1:0) - Rodrygo zgrał piłkę do Casemiro, a ten wpakował piłkę z woleja prosto w okno bramki Sommera.

BRA - SWI (1:0) - GOOOOOL! CASEMIRO!

BRA - SWI (0:0) - Brazylia wciąż w natarciu. Ekipa Tite nie opuszcza połowy Helwetów.

BRA - SWI (0:0) - Walczy na skrzydle Vinicius, jednak zostaje zatrzymany.

BRA - SWI (0:0) - Podrażniona nieuznanym golem Brazylia oblega pole karne Szwajcarów.

BRA - SWI (0:0) - SPALONY! Po weryfikacji VAR, arbiter sygnalizuje spalonego Richarlisona.

BRA - SWI (1:0) - Gracz Realu Madryt doskonale przejął piłkę przed polem karnym i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Sommerem.

BRA - SWI (1:0) - VINICIUS! BRAZYLIA NA PROWADZENIU!

BRA - SWI (0:0) - Blisko objęcia prowadzenia byli Brazylijczycy! Vinicius wstrzelił piłkę w pole karne, do nabiegającego Richarlisona, jednak piłkarz Kogutów nie zdążył finalizować akcji.

BRA - SWI (0:0) - Vinicius wybiegał na skrzydle za obronę rywala, jednak podanie Alexa Sandro okazało się zbyt mocne.

BRA - SWI (0:0) - Vargas uderzył z okolic szesnastego metra, jednak strzał został zablokowany.

BRA - SWI (0:0) - Żółtą kartkę obejrzał także Fred.

BRA - SWI (0:0) - Żółtym kartonikiem ukarany Fabian Rieder.

BRA - SWI (0:0) - Niecelne dośrodkowanie Richarlisona w pierwszej ofensywnej próbie Brazylijczyków tej części gry.

BRA - SWI (0:0) - Tite zdecydował się na dokonanie roszady w przerwie. W miejsce Paquety na murawie zameldował się Rodrygo.

BRA - SWI (0:0) - Zaczynamy drugą odsłonę!

Szwajcarzy grają odpowiedzialnie w defensywie i niwelują wszelakie ofensywne zapędy Brazylijczyków. Zespół Tite, choć przeważa, nie jest w stanie odnaleźć drogi do bramki. Czy zmieni się to po przerwie?

BRA - SWI (0:0) - Koniec! Piłkarze schodzą do szatni.

BRA - SWI (0:0) - Raphinha dośrodkował z prawego skrzydła na Richarlisona, jednak zawodnik Tottenhamu przegrał pojedynek główkowy w polu karnym.

BRA - SWI (0:0) - Ricardo Rodriguez szukał Vargasa w polu karnym, jednak ten przegrał starcie z blokiem defensywnym Brazylii.

BRA - SWI (0:0) - Eder Miliato wygrywa pojedynek biegowy z Vargasem, Brazylia rozpoczyna akcję od tyłu.

BRA - SWI (0:0) - Z daleka próbował uderzać Raphinha, jednak strzał pofrunął prosto w rękawice Sommera.

BRA - SWI (0:0) - Bliscy prowadzenia Brazylijczycy! Vinicius otrzymał rewelacyjne podanie od Raphinhy na piąty metr przed bramką Sommera, jednak strzał piłkarza Królewskich nie należał do najlepszych.

BRA - SWI (0:0) - Niecelne dośrodkowanie Vargasa w pole karne Brazylijczyków. Ekipa Tite zacznie od bramki.

BRA - SWI (0:0) - Paqueta dograł do będącego w szesnastce Szwajcarii Richarlisona, jednak tez nie zdołał czysto uderzyć w piłkę.

BRA - SWI (0:0) - Gra przeniosła się do środka pola, żadna z ekip nie jest w stanie przedrzeć się pod pole karne oponentów.

BRA - SWI (0:0) - Pierwsze zagrożenie pod bramką Szwajcarii. Świetne podanie z głębi pola w pole karne otrzymał Richarlison, jednak nie poradził sobie w szesnastce.

BRA - SWI (0:0) - Bez bojaźni wyszli na to spotkanie podopieczni Murata Yakina. Grają odważnie, wysoko, wymieniając podanie pomiędzy nakładającymi pressing Brazylijczykami.

BRA - SWI (0:0) - Ekipa Tite postawiła na atak pozycyjny od pierwszych minut spotkania, jednak Szwajcarzy skutecznie wybijają Latynosów z rytmu.

BRA - SWI (0:0) - Zaczynamy! Brazylijczycy przy piłce!

Zawodnicy już na murawie, czas na hymny narodowe!

W roli arbitra wystąpi Salwadorczyk - Ivan Barton.

Szwajcarja: Sommer - Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez - Freuler - Rieder, Xhaka - Sow - Embolo, Vargas

Brazylia: Alisson - Militao, Marquinhos, Silva, Sandro - Raphinha, Fred, Casemiro, Vinicius Junior - Paqueta, Richarlison

Już za nieco ponad trzy kwadranse zabrzmi pierwszy gwizdek na Stadium 974. Pora przedstawić wyjściowe jedenastki obu zespołów.

W dwóch dzisiejszych spotkaniach padło łącznie 11 goli. Ciekawe co pokażą nam zespoły z dwóch kolejnych. Już za niecałą godzinę spotkanie Brazylia - Szwajcaria, na które serdecznie zapraszamy. Na tę chwilę to wszystko.

Piękne obrazki jeszcze na Education City Stadium - kibice z Korei dziękują swoim piłkarzom za ofiarną walkę do samego końca.

Jeszcze na zakończenie czerwoną kartką ukarany zostaje selekcjoner Korei Południowej - Paulo Bento - za wykłócanie się z sędziami.

KOR - GHA 2:3 - KONIEC MECZU! Co za spotkanie, co za emocje. Cieszą się Ghańczycy, bo zdobywają cenne trzy punkty z trudnym przeciwnikiem.

KOR - GHA 2:3 - Niezwykle wykończeni już piłkarze z Korei starają się "na wiwat" doprowadzić do wyrównania.

KOR - GHA 2:3 - Ghana broni się już całym zespołem.

KOR - GHA 2:3 - Cztery minuty pozostały Azjatom.

KOR - GHA 2:3 - Niezliczona ilość dośrodkowań Koreańczyków w pole karne Ati-Zigiego. Wciąż nie ma wyrównania.

KOR - GHA 2:3 - Wybijają już tylko na oślep piłkarze z Ghany.

KOR - GHA 2:3 - Ich ataki stara się napędzać na lewej tronie Son, ale bezskutecznie.

KOR - GHA 2:3 - Sporo czasu wciąż mają Tygrysy Azji na zdobycie jednego punktu w tym meczu.

KOR - GHA 2:3 - Czwarta zmiana w zespole Korei. Kyung-Won Kwon wchodzi za obrońcę Napoli - Kin-Jae Kima.

KOR - GHA 2:3 - A od jakiegoś czasu jesteśmy już tylko w obrębie pola karnego Ghany.

KOR - GHA 2:3 - Aż 10 minut doliczonych. Dużo zmian i przerw w grze przyniosło takie skutki.

KOR - GHA 2:3 - Dziesiąty już rzut rożny dla Koreańczyków w południa.

KOR - GHA 2:3 - Zespół z Afryki wykorzystał już wszystkie zmiany, a do końca podstawowego czasu gry jeszcze tylko minuta. Dużo jednak powinien doliczyć sędzia.

KOR - GHA 2:3 - Skutkuje to zmianą. Abdul-Rahman Baba wchodzi za kontuzjowanego Mensaha.

KOR - GHA 2:3 - Gideon Mensah potrzebuje pomocy medycznej. Chwila przerwy w grze.

KOR - GHA 2:3 - Starają się dośrodkowaniami zagrozić bramce rywali piłkarze z Korei.

KOR - GHA 2:3 - Kolejna groźna sytuacja dla Tygrysów Azji kończy się strzałem nad bramką Ati-Zigiego. Wcześniej w piłkę nie trafił nie będący dzisiaj w optymalnej dyspozycji Son.

KOR - GHA 2:3 - Kolejna zmiana w zespole z Afryki. Za zdobywcę dwóch goli - Kudusa - wchodzi Alexander Djiku z francuskiego Strasbourga.

KOR - GHA 2:3 - Bardzo dobre wyjście z kontrą graczy Czerwonych Gwiazd, ale kończy się na rzucie rożnym.

KOR - GHA 2:3 - Dziesięć minut do końca podstawowego czasu gry.

KOR - GHA 2:3 - Dużo zmian teraz po obu stronach. W Ghanie: Kamaldeen Sulemana i Daniel Kyereh za braci Ayew oraz Denis Odoi za Tariqa Lampteya. W Korei natomiast Ui-Jo Hwang pojawia się na boisku w miejsce Woo-Young Junga.

KOR - GHA 2:3 - Faul na Williamsie oraz żółta kartka dla Young-Gwon Kima.

KOR - GHA 2:3 - Ależ sytuacja dla Azjatów! Praktycznie z linii bramkowej piłkę wybija defensor Ghany!

KOR - GHA 2:3 - Jednak nie Son, a Kang-In Lee, ale broni Ati-Zigi.

KOR - GHA 2:3 - Rzut wolny dla Korei niebezpiecznie blisko bramki Ghany. Heung-Min Son z bezpośrednim uderzeniem?

KOR - GHA 2:3 - Żółta kartka dla Tariqa Lampteya.

KOR - GHA 2:3 - W dwóch spotkaniach rozegranych jak na razie dzisiaj widzieliśmy już aż JEDENAŚCIE (!) bramek. Pięknie jak na razie wygląda dziewiąty dzień tego mundialu.

KOR - GHA 2:3 - Ghana z nieba do piekła i ponownie do nieba. Kibice obu drużyn siedzą już chyba z aparatami do mierzenia ciśnienia!

KOR - GHA 2:3 - GOOOOOL KUDUS! 3:2 dla Ghany!

KOR - GHA 2:2 - Niewidoczny dziś Inaki Williams strzela, ale ze spalonego.

KOR - GHA 2:2 - A Koreańczycy nie zamierzają się zatrzymać. Przeprowadzają już kolejne akcje na bramkę Ati-Zigiego.

KOR - GHA 2:2 - Chcieliśmy emocji? To mamy emocje. Z pewnością nikt nie może narzekać na ilość goli dzisiaj.

KOR - GHA 2:2 - No to mecz zaczyna nam się od początku. Dwa szybkie ciosy zadane przez Koreę powinny dodać im skrzydeł. Jednak wciąż nic straconego dla Czarnych Gwiazd.

KOR - GHA 2:2 - POSZLI ZA CIOSEM KOREAŃCZYCY I MAMY WYRÓWNANIE! DRUGI GOL CHO! -

KOR - GHA 1:2 - GOOOOOL KOREA! PIERWSZY NA TYCH TYCH MISTRZOSTWACH! GUE-SUNG CHO GŁÓWKĄ ŁADUJE PIŁKĘ W SIATCE!

KOR - GHA 0:2 - Boisko opuszcza Chang-Hoon Kwon. Wchodzi natomiast Kang-In Lee.

KOR - GHA 0:2 - Wśród podopiecznych Paulo Bento (KOR) szykuje się kolejna zmiana.

KOR - GHA 0:2 - I powtórka po wybiciu przez jednego z obrońców Korei.

KOR - GHA 0:2 - Rzut rożny dla Ghany po dobrze przeprowadzonym kontrataku.

KOR - GHA 0:2 - Chociaż chociaż mamy w końcu celny strzał na bramkę Ghany. Gue-Sung Cho dobrze uderzył głową, ale Lawrence Ati-Zigi na posterunku.

KOR - GHA 0:2 - Rozkręca nam się bardzo powoli za druga połowa. Scenariusz podobny do tego z pierwszej części.

KOR - GHA 0:2 - Piłkarz Korei Jin-Su Kim opatrywany przez medyków, ale to na szczęście nic poważnego.

KOR - GHA 0:2 - Jak na razie to znowu Tygrysy Azji przy piłce. Podają sobie ją na połowie rywala, ale mają trudności z przedostaniem się w pole karne.

KOR - GHA 0:2 - Mamy pierwszą zmianę. Na murawie w zespole Korei pojawił się Sang-Ho Na. Zmienił Woo-Yeong Jeonga.

KOR - GHA 0:2 - I wracamy na kolejne, miejmy nadzieję tak samo emocjonujące, 45 minut.

KOR - GHA 0:2 - Na ten moment mamy przerwę. Za około 15 minut wracamy na boisko.

KOR - GHA 0:2 - Można by powiedzieć, że wynik meczu nie jest zbytnio sprawiedliwy, ale statystyki nie grają, a skuteczność. W niej Czarne Gwiazdy rozgromiły rywali. Koreańczycy muszą wziąć się do roboty w kolejnych 45 minutach, jeśli marzą dziś o chociażby jednym punkcie.

KOR - GHA 0:2 - Koniec pierwszej połowy. Skuteczna w niej Ghana schodzi z boiska z dwubramkową przewagą.

KOR - GHA 0:2 - Thomas Partey źle trafił w piłkę i ta poleciała obok bramki.

KOR - GHA 0:2 - Mamy rzut rożny dla Ghany.

KOR - GHA 0:2 - Próbują jeszcze przed przerwą strzelić gola kontaktowego piłkarze z Azji.

KOR - GHA 0:2 - Statystyka strzałów nieco zaskakuje. 5 uderzeń Koreańczyków, ale żaden w światło bramki oraz DWA strzały piłkarzy z Ghany - oba celne, oba zakończone golami.

KOR - GHA 0:2 - Anthony Taylor dolicza 5 minut do pierwszej połowy spotkania.

KOR - GHA 0:2 - Odważny strzał z dystansu Junga (KOR) przelatuje jednak obok słupka.

KOR - GHA 0:2 - Ależ nam się zmienił rozkład sił w tym meczu. Przez pierwsze 15 minut drużyna z Afryki praktycznie nie istniała, to Korea dyktowała warunki gry. Aktualnie to Ghana jest stroną nieznacznie przeważającą, nie wspominając o dwubramkowej zaliczce Czarnych Gwiazd.

KOR - GHA 0:2 - Próbują teraz Koreańczycy w ataku pozycyjnym znaleźć drogę do bramki.

KOR - GHA 0:2 - Czarne Gwiazdy nie zamierzają się wycofać. Wciąż atakują na bramkę Seung-Gyu Kima.

KOR - GHA 0:2 - Pięknym dośrodkowaniem popisał się Jordan Ayew, który asystował przy golu. Mohammed Kudus ledwie "tyrpnął" futbolówkę do bramki.

KOR - GHA 0:2 - CO TU SIĘ DZIEJE! 2:0 DLA GHANY! KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ.

KOR - GHA 0:1 - Teraz to Koreańczycy cofnięci pod swoje pole karne.

KOR - GHA 0:1 - Widać, że ten gol dodał zawodnikom z Ghany pewności siebie. Wyszli oni nieco bardziej ofensywnie do przeciwnika.

KOR - GHA 0:1 - Żółta kartka dla Woo-Young Junga za nieprzepisowe zatrzymanie ataku rywali.

KOR - GHA 0:1 - Jednak sędziowie stwierdzili, że przewinienia nie było i mamy niespodziewane prowadzenie piłkarzy z Afryki.

KOR - GHA 0:1 - I MAMY GOLA DLA CZARNYCH GWIAZD! MOHAMMED SALISU NA 1:0!

KOR - GHA 0:0 - Rzut wolny dla Ghany.

KOR - GHA 0:0 - Mamy teraz fragment nieco bardziej wyrównanej gry.

KOR - GHA 0:0 - Leży na boisku Gue-Sung Cho po faulu Thomasa Parteya. Żółta kartka dla Ghańczyka.

KOR - GHA 0:0 - Inna sprawa, że nic jak na razie nie przyniosły Koreańczykom te kornery.

KOR - GHA 0:0 - Chyba szykuje nam się jakiś rekord mundialu pod tym względem.

KOR - GHA 0:0 - Aktualizacja - już ósmy.

KOR - GHA 0:0 - I mamy już SIÓDMY rzut rożny dla Korei Południowej.

KOR - GHA 0:0 - Pierwsze próba Czarnych Gwiazd w ataku pozycyjnym, ale ich rywale bronią bardzo dobrze.

KOR - GHA 0:0 - Pierwszej dziesięć minut pod dyktando Koreańczyków z południa. Ghana cofnięta pod swoje pole karne.

KOR - GHA 0:0 - I kolejny korner.

KOR - GHA 0:0 - A po rzucie rożnym... kolejny rzut rożny. Strzał Woo-Yeong Jeonga zablokowany.

KOR - GHA 0:0 - Rzut wolny przyniósł nam... rzut rożny.

KOR - GHA 0:0 - Heung-Min Son faulowany przy wyprowadzaniu szybkiego ataku. Wolny dla Tygrysów Azji.

KOR - GHA 0:0 - Groźna akcja Koreańczyków, która nie zakończyła się jednak strzałem.

KOR - GHA 0:0 - Pierwsze minuty bez polotu - dużo dzieje się w środku pola, brak akcji bramkowych.

KOR - GHA 0:0- Sędzia gwiżdże po raz pierwszy - rozpoczynamy mecz!

Piłkarze już wyszli na boisko. Czas na hymny obu narodów.

Spotkanie na Education City Stadium poprowadzi sędzia z Anglii - Anthony Taylor.

Obie drużyny były zaraz po losowaniu skazywane były przez ekspertów na zakończenie swojej przygody z tegorocznym mundialem już na fazie grupowej. Po pierwszej kolejce widać jednak, że powiedzenie o "niedzieleniu skóry na niedźwiedziu" nie wzięło się z niczego. Korea i Ghana postawiły się w swoich meczach wyżej notowanym rywalom, czym pokazały, żeby nie skreślać ich zbyt wcześnie.

Ghana: Ati-Zigi - Mensah, Salisu, Amartey, Lamptey - Kudus, Abdul Samed, Partey - J. Ayew, Williams, A. Ayew.

Korea Południowa: S. Kim - M. Kim, Y. Kim, Kim, J. Kim, Son, Jung, Jeong, Hwang, Kwon - Cho.

Dokładnie pół godziny pozostało to spotkania pomiędzy Koreą Południową i Ghaną. Spójrzmy na składy tych drużyn.

A już za niecałą godzinę zapraszamy Państwa na relację z meczu Kore Południowa - Ghana.

Po jakże emocjonującym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu Kamerun zremisował z Serbią 3:3. Mecz ten można z pewnością określić jako jeden z najbardziej emocjonujących podczas tegorocznego mundialu.

CMR - SRB 3:3 Koniec meczu. Podział punktów stał się faktem.

CMR - SRB 3:3 N'Koudou strzelił jednak prosto w bramkarza.

CMR - SRB 3:3 Rzut wolny z niezłej pozycji dla Kamerunu.

CMR - SRB 3:3 Milenković ukarany żółtą kartką.

CMR - SRB 3:3 Jeszcze jedna, już ostatnia korekta w Serbii. Djuricić za Kosticia.

CMR - SRB 3:3 Pogramy dodatkowo jeszcze sześć minut.

CMR - SRB 3:3 Mitrović strzela znowu obok bramki Kamerunu.

CMR - SRB 3:3 Tym razem to Epassy broni uderzenie rywali, konkretnie Kosticia.

CMR - SRB 3:3 Świetnie dysponowany w tym meczu Aboubakar znowu uderza w ręce Milinkovicia - Savicia.

CMR - SRB 3:3 Serbia próbuje uspokoić grę i coraz częściej przebywa pod bramką Epassy'ego.

CMR - SRB 3:3 Zmiany też w afrykańskiej drużynie. Schodzą: Anguissa, Mbeumo. Wchodzą: Gouet, N'Koudou.

CMR - SRB 3:3 Seria zmian w serbskiej ekipie. Na ławkę rezerwowych wędrują: S. Milinković-Savić, Velijković, Zivković. Na placu gry meldują się za nich: Babić, Radonjić, Grujić.

CMR - SRB 3:3 Milinković-Savić uderza z dystansu, ale nad bramką.

CMR - SRB 3:3 Aleksandar Mitrović marnuje 100% okazję na gola.

CMR - SRB 3:3 Mecz się teraz mocno otworzył. Mamy grę typu "akcja za akcję".

CMR - SRB 3:3 Uskrzydlony Kamerun nie zamierza zadowalać się remisem i napiera dalej do przodu.

CMR - SRB 3:3 Serbowie ewidentnie poczuli się już za pewnie, a teraz muszą wrócić do racjonalnego grania.

CMR - SRB 3:3 Trener Song zmienia. Schodzą Ekambi i Kunde, a wchodzą Bassogog oraz Ondoua.

CMR - SRB 3:3 Kameruńczycy zrobili dokładnie to samo co Serbowie w pierwszej połowie.

CMR - SRB 3:3 Fantastyczną zmianę dał Aboubakar, który tym razem asystował przy bramce kolegi.

CMR - SRB 3:3 GOOOOOOOL DLA KAMERUNU!!!! Do wyrównania doprowadza Choupo-Moting!

CMR - SRB 2:3 PO ANALIZIE VAR ZMIANA DECYZJI! Piękne trafienie Aboubakara zaliczone. Mamy gola kontaktowego!

CMR - SRB 1:3 Aboubakar zdobył bramkę dla Kamerunu, ale arbiter zasygnalizował spalonego.

CMR - SRB 1:3 Mbeumo strzela prosto w bramkarza.

CMR - SRB 1:3 Aboubakar wyszedł z ciekawą akcją, ale pogubił się tuż przed strzałem.

CMR - SRB 1:3 Zmieniają również Serbowie. Za kontuzjowanego Pavlovicia wchodzi na plac gry Stefan Mitrović.

CMR - SRB 1:3 Zmiana w Kamerunie. Za Hongle Aboubakar.

CMR - SRB 1:3 Obrona Kamerunu została całkowicie rozmontowana, a piłkę spokojnie do siatki wbił Mitrović.

CMR - SRB 1:3 GOOOOOOOOOL DLA SERBII!!! Fenomenalna, zespołowa akcja Serbów!

CMR - SRB 1:2 Serbowie grają dużo żwawiej niż ich rywale.

CMR - SRB 1:2 Zaczynamy drugą część gry.

Powoli wracamy na stadion.

Za kilkanaście minut zapraszamy Państwa na śledzenie razem z nami drugiej części gry.

Spotkanie do pierwszego gola było niezbyt ciekawe. Potem jednak wszystko się zmieniło i emocji zdecydowanie nie brakowało. Po świetnych ostatnich minutach Serbowie wygrywają na razie 2:1.

CMR - SRB 1:2 Koniec pierwszych 45 minut.

CMR - SRB 1:2 Kamerun w końcu wyszedł z własnej połowy i ma rzut rożny.

CMR - SRB 1:2 Mitrović bardzo blisko kolejnego trafienia dla Serbii.

CMR - SRB 1:2 GOOOOOOOOOOL DLA SERBII!!!!!!!. Drugi cios dla Kamerunu w przeciągu dwóch minut. Strzałem z 16 metrów Epassy'ego pokonał Siergiej Milinković-Savić.

CMR - SRB 1:1 Tadić świetnie wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a Pavlović swoim uderzeniem nie dał najmniejszych szans na interwencję bramkarzowi.

CMR - SRB 1:1 GOOOOOOOOOOOL DLA SERBII!!! Pavlović strzałem głową doprowadza do wyrównania.

CMR - SRB 1:0 Do pierwszej połowy arbiter doliczył sześć minut.

CMR - SRB 1:0 Fantastyczna okazja na podwyższenie prowadzenia dla Kamerunu!. Kunde uderzył jednak prosto w serbskiego golkipera, a dobitka była bardzo niecelna.

CMR - SRB 1:0 Bramka była ewidentnie potrzebna temu spotkaniu. Odkąd Kamerun wyszedł na prowadzenie mecz ogląda się zdecydowanie lepiej.

CMR - SRB 1:0 Kameruńczycy też nie ograniczają się jednak do defensywy i też wyprowadzają kolejne ataki.

CMR - SRB 1:0 Serbowie dynamicznie ruszyli teraz do ataku.

CMR - SRB 1:0 Kilka minut temu żółtą kartką został napomniany N'Koulou.

CMR - SRB 1:0 To jego pierwszy gol dla kadry narodowej!

CMR - SRB 1:0 GOOOOOOOOL DLA KAMERUNU!!! Piłkę po rzucie rożnym z najbliższej odległości wpakował do siatki Castelletto!!!

CMR - SRB 0:0 Wielki błąd defensywy Kamerunu, ale Mitrović z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.

CMR - SRB 0:0 Drobne problemy zdrowotne Hongli. Kameruńczyk leży na boisku.

CMR - SRB 0:0 Świetna akcja Mitrovicia, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

CMR - SRB 0:0 Serbowie grają coraz aktywniej.

CMR - SRB 0:0 Dość spokojny początek meczu.

CMR - SRB 0:0 Serb z powrotem już na placu gry.

CMR - SRB 0:0 Mitrović faulowany i kuleje.

CMR - SRB 0:0 Pierwszy gwizdek arbitra za nami.

Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na boisko.

Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze, zatem na pewno punkty przydadzą się obu drużynom. Serbia uległa Brazylii 2:0, a Kamerun Szwajcarii 1:0.

Rozjemcą tej rywalizacji na stadionie Al Janoub będzie zaś pochodzący z Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammed Abdulla Hassan Mohamed.

Skład Serbii: V. Milinković-Savić - Pavlović, Velijković, Milenković - Kostić, Maksimović, Lukić, Zivković - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović

Rigobert Song desygnował do gry następujący skład: Epassy - Tolo, N.Koulou, Castalletto, Fal - Hongis, Kunde, Anguissa - Ekambi, Choupo-Moting, Mbeumo

Witamy Państwa podczas naszej relacji w czasie dziewiątego dnia katarskiego mundialu. Do meczu Kamerunu z Serbią pozostał już niecały kwadrans, czas zatem poznać ustawienia obu ekip.