Buenos Aires 2018 – dzień 7. [zapis relacji LIVE]

  • Data publikacji: 13.10.2018, 19:51

To już tydzień od rozpoczęcia 3. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires! Dziś przed nami kolejna dawka sportowych emocji z udziałem przyszłych gwiazd sportu! O złoto w finale debla powalczy Iga Świątek. Do walki staną również nasi lekkoatleci, hokeiści i przedstawiciele kilku innych dyscyplin. Warto śledzić naszą relację!

 

PROGRAM DNIA                   STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację z kolejnego dnia rywalizacji w Buenos Aires. I oczywiście czekamy na jutrzejsze emocje związane z występami biało - czerwonych.

Podnoszenie ciężarów - Niesamowita końcówka na pomoście w Buenos Aires. Alireza Yousefi atakuje pozycję Hristova i z wynikiem 380 kg wygrywa ostatecznie rywalizację w królewskiej kategorii. Jakub Zieliński zgodnie z przewidywaniami kończy konkurs na piątej lokacie.

Podnoszenie ciężarów - Niestety, 178 kilogramów to aktualnie nieco za dużo dla naszego reprezentanta. Z wynikiem 313 kg w dwóboju zakończy najprawdopodobniej konkurs na piątej pozycji.

Podnoszenie ciężarów - Jakub Zieliński doskonale radzi sobie także w drugiej próbie, a 173- kilogramowa sztanga kończy nad głową Polaka.

Podnoszenie ciężarów - Zmiana w obozie reprezentanta Polski. Zieliński najpierw obniża ciężar o 2 kg, a potem bezbłędnie go podnosi. Za moment Polak podejdzie do 173 kg

Podnoszenie ciężarów - Podrzut rozpoczęty. Z ciężarem 140 kilogramów mierzy się na razie Portorykańczyk Baez Moyeno. Jakub Zieliński zaatakuje w pierwszym podejściu 170 kg.

Podnoszenie ciężarów - Najlepszy w rwaniu Bułgar Hristov deklasuje wszystkich rywali i kończy pierwszą część konkursu z 8-kilogramową przewagą nad Holendrem Kuworge i Irańczykiem Yousefim. Rezultat Zielińskiego plasuje go na razie na piątej pozycji.

Podnoszenie ciężarów - Zieliński po raz kolejny próbował podejść do ciężaru o 5 kilogramów cięższego. Tym razem 145 kg okazało się jednak zbyt trudnym zadaniem i Polak kończy pierwszą część rywalizacji z wynikiem 140 kg.

Podnoszenie ciężarów - Kolejne udane podejście Jakuba Zielińskiego. Polak doskonale radzi sobie z ciężarem 140 kilogramów. Niebawem ostatnia próba reprezentanta Polski w rwaniu.

Podnoszenie ciężarów - Udane pierwsze podejście Polaka. Niebawem Zieliński zaprezentuje się po raz drugi. Tym razem na jego drodze stanie sztanga o wadze 140 kg.

Podnoszenie ciężarów - Już za chwilę początek rywalizacji chłopców w kategorii powyżej 85 kilogramów. Będziemy mieli w niej naszego reprezentanta. Jakub Zieliński podejdzie w pierwszej próbie rwania do 135 kilogramów.

Skoki do wody - Lin Shan przypieczętowała swój triumf na wieży perfekcyjnie wykonanym 2 1/2 salta w tył z 1 1/2 śruby - najtrudniejszym skokiem dzisiejszych zawodów. Srebro wędruje w ręce Sofii Liskun, zaś brąz przypadnie Gabrieli Agundes Garcia.

Skoki do wody - Lin nie odda łatwo złota! 72 punkty za 2 1/2 salta Auerbacha w pozycji łamanej zasila jej konto i pozwala znów uciec rywalkom. Bez zmian także na pozostałych miejscach medalowych, bowiem tuż za Chinką plasują się Bong i Liskun.

Rugby 7 - Za nami pierwszy dzień rywalizacji w rugby. U dziewcząt i u chłopców startuje sześć zespołów, który zmierzą się w rozgrywkach grupowych systemem kołowym (każdy z każdym). Dzisiaj rozegrano dwie kolejki. U dziewcząt obyło się bez niespodzianek. Po dwa mecze wygrały Nowa Zelandia, Kanada i Francja. To te siódemki będą głównymi faworytami do zdobycia medali. U chłopców komplet punktów zdobyły Francja i Argentyna. Dość niespodziewanie bardzo słabo zaprezentowała się drużyna RPA, która przegrała z Japonią i Francją. Jutro zostaną rozegrane kolejne dwie kolejki. Medalistki i medalistów poznamy w poniedziałek.

Lekkoatletyka - Po prawie trzech godzinach zakończył się konkurs tyczkarzy, który z wynikiem 5.20 m wygrał Rosjanin Dmitrij Kaczanow. Tym samym zakończyły się dzisiejsze zmagania na stadionie lekkoatletycznym. Jutro rozpoczną się drugie fazy w poszczególnych konkurencjach i zaczniemy poznawać pierwszych medalistów.

Skoki do wody - Kimberly Bong świetnie poradziła sobie z 3 1/2 salta w przód i wskakuje na drugie miejsce w klasyfikacji! Lin wciąż na prowadzeniu, lecz jeśli nie poprawi jakości swoich skoków, reprezentantka Malezji szybko ją wyprzedzi.

Lekkoatletyka - Dobry start Jakuba Czaka, ale ostatecznie Polak kończy swój bieg na 3. miejscu z czasem 13.86 s, co jest jego nową "życiówką".

Lekkoatletyka - Trwa trójskok dziewcząt, który zgodnie z przewidywaniami jest rozgrywką między Bułgarką Aleksandrą Naczewą i Hiszpanką Marią Vicente. Na razie obie skoczyły po 13.76 m i Bułgarka prowadzi dzięki lepszej drugiej odległości, co w kontekście nowego formatu, na który składa się suma dwóch startów, nie daje jej praktycznie nic.

Lekkoatletyka - Pozostał nam już tylko start Jakuba Czaka na 110 m przez płotki. Ten bieg już za chwilę.

Skoki do wody - Za nami pierwsza seria skoków. Na prowadzeniu Shan Lin, która pierwsze miejsce zawdzięcza punktacji z wygranych eliminacji. Chinka wykonująca 3 1/2 salta w przód w pozycji łamanej z powodu za dużej rotacji przy wejściu do wody miała zbyt duży rozprysk, co odbiło się na jej punktacji. Najlepszy skok serii należał do Sofii Liskun, która rozpoczęła z wysokiego "C", otwierając swój start najtrudniejszym skokiem 2/1/2 salta w tył z 1 1/2 śruby w pozycji łamanej.

Lekkoatletyka - Adam Masaczyński kończy pierwszą fazę 800 m na 16. pozycji. Jedynym zawodnikiem, który zszedł poniżej 1:50.00 był Etiopczyk Tasew Yada.

Lekkoatletyka - W ostatniej kolejce oszczepu Mucha rzucił na zaliczenie 61.43 m i pożegnał się z marzeniami o medalu. Przypomnijmy, że lider światowych tabel w Gyorze przekroczył 80 metrów...

Lekkoatletyka - Marek Mucha spalił również trzecią próbę w rzucie oszczepem. Szczęśliwie dla niego, nowy format nie wyrzuca go jeszcze z turnieju. W konkurencjach rzutowych każdy zawodnik ma 4 próby. Pytanie, czy Polaka stać na wartościowy rzut w ostatniej kolejce?

Skoki do wody - Pływacy opuścili baseny, lecz nie pozostały one puste na długo. Dziś swoje występy rozpoczynają bowiem skoczkowie do wody. Rywalizację otworzy 11 dziewcząt skaczących z wieży. Przypomnijmy, że wyniki uzyskane w porannych eliminacjach liczą się do końcowej noty - w przeciwieństwie do zawodów seniorów.

Kajakarstwo - Wielka szkoda. Nie będzie medalu dla Wojciecha Pilarza. Nasz reprezentant przegrał o ponad dwie sekundy z Argentyńczykiem Valentinem Rossim. Tym samym reprezentant Polski zajmuje i tak świetne czwarte miejsce. Jednak niedosyt jest.

Lekkoatletyka - Adam Masaczyński dopiero piąty w swoim biegu na 800 m (1:53.82). Marokańczyk Abouettahery widząc słabe tempo zdecydował się na samotny finisz przez ostatnie 400 m, żeby tylko zachować szansę na medal w drugiej fazie.

Żeglarstwo - Niestety, nie udało się rozegrać dziś wyścigów w kiteboardingu. Rywalizacja zostanie dokończona jutro.

Lekkoatletyka - Marek Mucha rozpoczął konkurs od dwóch prób spalonych. Robi się gorąco...

Lekkoatletyka - Silny przeciwny wiatr w ostatnim biegu na 200 m dziewcząt sprawia, że Skrzyszowska do drugiego biegu przystąpi z 5. wynikiem. Właśnie takie sytuacje mocno kwestionują sprawiedliwość obowiązującego w Buenos formatu.

Kajakarstwo - Rywalizacja o brązowy medal z udziałem Wojciecha Pilarza za niespełna pół godziny. Rywalem Polaka będzie Argentyńczyk Valentin Rossi.

Kajakarstwo - Niestety, nie będzie złotego medalu dla Wojciecha Pilarza. Reprezentant Polski przegrał o półtorej sekundy z Julesem Vangellsem. Belg wystartuje w finale, a Polak w wyścigu o brąz.

Kajakarstwo - Już za moment Wojciech Pilarz w półfinale zmierzy się z Belgiem Julesem Vangeelem. Trzymamy kciuki za naszego kajakarza!

Lekkoatletyka - Pia Skrzyszowska druga w swoim biegu z czasem 24.51 s. Może być jednak problem z uplasowaniem się w czołowej ósemce przed drugą fazą.

Pięciobój nowoczesny - Fatalne strzelanie Rinaudo zepchnęło ją nie tylko z pierwszego miejsca, ale i z podium - dotychczasowa liderka i faworytka rywalizacji kończy zmagania na piątym miejscu. Ze złota cieszyć się może Salma Abdelmaksoud, najszybsza w finałowej konkurencji. Srebro trafia do Francuzki Emmy Riff, a brąz do Węgierki Michelle Gulyás. Na 20. miejscu rywalizację kończy Agnieszka Wysokińska, której gratulujemy walki i życzymy więcej szczęścia w zmaganiach mikstów.

Lekkoatletyka - Zakończyła się też pierwsza faza rzutu oszczepem dziewcząt, w której triumfowała Greczynka Elina Tzengko (63.34 m). Za chwilę rozpocznie się rzut oszczepem chłopców z Markiem Muchą. Jest to jedyny polski lekkoatleta obecny w Buenos Aires, który w tej chwili przewodzi światowym tabelom w kategorii juniorów młodszych. Stawia go to w roli faworyta do medalu.

Lekkoatletyka - Adam Łukomski z wynikiem 21.97 s zajmuje 4. miejsce w swoim biegu. Po podsumowaniu trzech biegów jest to jednak odległy wynik. A za chwilę na tym samym dystansie zobaczymy Pię Skrzyszowską.

Lekkoatletyka - W konkursie trójskoczków bez niespodzianek - najlepszy Kubańczyk Jordan Diaz Fortun (17.14 m) z przewagą 80 cm nad drugim zawodnikiem.

Kajakarstwo - Tak jest! Wojciech Pilarz w półfinale rywalizacji kajakarzy jeden na jednego. W ćwierćfinale Polak pokonał Michaiła Jakowlewa. Pilarz uzyskał wynik 1:42.630, a Kazach 1:45.400. Teraz z zapartym tchem czekamy na półfinał. Zwycięstwo da Wojciechowi Pilarzowi medal igrzysk!

Pięciobój nowoczesny - Przed nami ostatnia odsłona walki o medale pięcioboistek - bieg połączony ze strzelaniem. Alice Rinaudo wystartuje do niego z przewagą 14 sekund nad Egipcjanką Salmą Abdelmaksoud i 18 nad Węgierką Michelle Gulyás. My trzymamy kciuki za jak najlepszy występ Agnieszki Wysokińskiej.

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się biegi na 200 m chłopców. W trzecim zobaczymy Adama Łukomskiego.

Siatkówka plażowa - Koniec spotkania! 21:18, 21:13 w dwóch setach wygrywają Phichakon Narathon i Phanupong Thanan. Nie mamy już siatkarzy plażowych w turniejach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich!

Lekkoatletyka - Japończyk Haruto Deguchi najszybszy na 400 m przez płotki z wynikiem 51.40 s, który jest jego nowy rekordem życiowym.

Siatkówka plażowa - Podwyższają coraz bardziej swoje prowadzenie reprezentanci Tajlandii. W tej chwili 13:7 na ich korzyść. Coraz bliżej końcówka seta i - wszystko na to wskazuje - meczu...

Siatkówka plażowa - Bardzo zły początek drugiego seta. Poznański i Miszczuk przegrywają z rywalami z Tajlandii 3:7... Coraz bliżej odpadnięcia z turnieju...

Siatkówka plażowa - Niestety, trudna sytuacja Polaków, którzy przegrywają pierwszego seta 18:21 i w drugiej partii będą się starać o odrobienie strat...

Lekkoatletyka - Kolumbijka Cabezas Caracas najszybsza w pierwszej fazie biegu na 400 m przez płotki (59.19 s). Oprócz niej barierę jednej minuty złamała tylko jedna zawodniczka.

Siatkówka plażowa - Teraz dobry fragment rywali polskiej pary i odskakują Tajlandczycy na trzy oczka - jest 13:10, a set będzie zbliżał się do decydujących rozstrzygnięć.

Pięciobój nowoczesny - Plansza opustoszała. Alice Rinaudo przegrywa swój pojedynek, jednak zostaje na prowadzeniu. Dwa punkty do niej odrobiła Salma Abdelmaksoud, a jeden Michelle Gulyás. Do kombinacji Włoszka ruszy 14 sekund przed Egipcjanką i kolejne cztery przed Węgierką. Agnieszka Wysokińska do podium traci równo minutę.

Siatkówka plażowa - Pojedynek pierwszej fazy play-off rozpoczęli już Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk. Ich rywalami są reprezentanci Tajlandii - Phichakon Narathon i Phanupong Thanan. Miejmy nadzieję, że mecz dla Polaków będzie łatwiejszy, niż nazwiska rywali, gdy trzeba je wymówić lub napisać. Na razie w pierwszym secie obie pary idą łeb w łeb - 7:7.

Pięciobój nowoczesny - Agnieszka Wysokińska zmierzyła się z Tajpejką Yu-Hsuan Chen, ale, niestety, przegrała z nią. Nie powiększa zatem swojego dorobku punktowego przed finałową konkurencją - biegiem ze strzelaniem.

Lekkoatletyka - Przed nami kolejny dzień zmagań lekkoatletycznych i dość kontrowersyjnego, nowego formatu zawodów. Dziś ponownie tylko pierwsze fazy każdej z konkurencji. Na początek trójskok chłopców i rzut dyskiem kobiet - bez biało-czerwonych.

Pięciobój nowoczesny - Za chwilę początek bonusowej rundy szermierki. W czwartej walce na planszy pojawi się Agnieszka Wysokińska, która zajęła w rundzie wstępnej 20. miejsce.

Tenis ziemny - Dalsza część gry zdecydowanie po stronie Polki i Słowenki - sześć punktów z rzędu dało im sześć piłek meczowych, z których wykorzystały drugą. IGA ŚWIĄTEK ZE ZŁOTYM MEDALEM MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPISJKICH!!!

Tenis ziemny - Początek wyrównany - 3:3. Przypomnijmy, że gramy do dziesięciu punktów.

Tenis ziemny - Dwa gemy wygrane przez Świątek i Juvan, co oznacza 7:5 w drugim secie i super tie-break, który rozstrzygnie o złocie młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires.

Kajakarstwo - Znamy już szczegóły dotyczące startu Wojciecha Pilarza w sprincie jeden na jednego. Rywalem Polaka w ćwierćfinale będzie Kazach Michaił Jakowlew. Wyścig odbędzie się za niecałe godziny.

Tenis ziemny - Kaja Juvan doznała jakiejś kontuzji i obecnie na korcie jest jej udzielana pomoc fizjoterapeuty.

Tenis ziemny - Polka i Słowenka uratowały jeszcze wynik i mamy remis 5:5.

Tenis ziemny - Przed gemem seriwsowym Igi Świątek Japonki prowadzą 5:4. Jeśli Azjatki przełamią, wygrają finał.

Tenis ziemny - Seria przełamań z obu stron i mamy 4:4 w drugim secie.

Tenis ziemny - Najpierw wygrany własny gem serwisowy, a chwilę później przełamanie - Świątek i Juvan prowadzą 3:2.

Tenis ziemny - Błąd Świątek na koniec kolejnego gema - puściła piłkę, która jednak nie szła w aut, przez co 2:1 prowadzą Japonki.

Tenis ziemny - Gem dla Polki i Słowenki - 1:1.

Tenis ziemny - Japonki wygrywają swojego gema serwisowego do 30 i otwierają wynik drugiego seta.

Żeglarstwo - Ostatni wyścig w klasie Nacra 15 padł łupem załogi francuskiej Petard/Coutard, która dzięki temu wywalczyła srebrne medale. Złoto trafiło do załogi Cittadini/Romairone z Argentyny. Podium uzupełnili reprezentanci Holandii van der Meer/Bouwer.

Tenis ziemny - Niestety pomimo prowadzenia 5-1 Świątek i Juvan przegrywają tie-breaka 5-7.

Tenis ziemny - Niestety Japonki wyrównują na 5-5...

Tenis ziemny - Dobrze układa się tie-break w pierwszym secie dla Świątek i Juvan! Przy zmianie stron Polka i Słowenka prowadzą 5-1!

Tenis ziemny - Japonki ponownie wygrywają swoje podanie i o losach pierwszego seta rozstrzygnie tie-break.

Tenis ziemny - Świątek i Juvan pewnie wygrywają kolejnego gema serwisowego i ponownie wyszły na prowadzenie 6-5.

Tenis ziemny - Naito i Sato wygrywają swojego gema serwisowego do 15 i wyrównują stan pierwszej partii na 5-5.

Kolarstwo - Tylko Dunki Sofie Heby Pedersen i Mie Saabye zdołały pokonać Martę Jaskulską i Wiktorię Kierat. Polki zajęły w jeździe na czas drugie miejsce. Przypominamy, że to dopiero początek rywalizacji w kombinacji. Niech nasze zawodniczki utrzymają wysoki poziom.

Tenis ziemny - Bardzo pewnie wygrany gem przy serwisie Igi Świątek. Polka i Słowenka prowadzą 5-4 i niewiele brakuje im do zwycięstwa w pierwszym secie.

Tenis ziemny - Japonki po decydującym punkcie wyrównują na 4-4.

Tenis ziemny - Świątek i Juvan już na prowadzeniu 4-3.

Siatkówka plażowa - Niestety... drugi set jeszcze słabszy w wykonaniu Gierczyńskiej i Jundziłł. Polki przegrały 16:21, a cały mecz 0:2. Villar i Churin są w 1/8 finału, biało-czerwone żegnają się z rywalizacją.

Tenis ziemny - Mamy przełamanie powrotne i Świątek wraz z Juvan wyrównały stan meczu na 3-3.

Tenis ziemny - Rozpoczął się finał debla kobiet z udziałem Igi Świątek. Polka i Słowenka Kaja Juwan grają z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato. Do tej pory mecz jest wyrównany. Mamy 3:2 dla Japonek.

Kolarstwo - Jaskulska i Kierat nadal na prowadzeniu. Do czasu Polek zbliżyły się tylko Nowozelandki. Na mecie pojawi się jeszcze 7 reprezentacji.

Hokej na trawie - Niestety, przegrana z Austrią 1:3. Dziewczyny zagrają o siódme miejsce z reprezentacją Namibii.

Pięciobój nowoczesny - Pływanie wygrywa Michelle Gulyás - Węgierka uzyskała czas 2:11,16 i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej. Na prowadzeniu Włoszka Alice Rinaudo, przed Egipcjanką Salmą Abdelmaksoud, różnice są jednak niewielkie - podium mieści się w granicy pięciu punktów. Agnieszka Wysokińska na odległej, 20. pozycji, do medalu traci 59 punktów.

Żeglarstwo - Przed nami ostatni dzień zmagań na olimpijskim akwenie. Do finałowego wyścigu ruszyli już zawodnicy specjalizujący się w klasie Nacra 15. Na start musi poczekać kiteboarding, który ma ogromnego pecha do pogody na tych igrzyskach.

Kolarstwo - Rywalizację rozpoczęły teraz panie. Świetnie pojechały Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat, które uzyskały czas 9:46,59. Polki jako jedyne po przejazdach sześciu zespołów złamały barierę 10 minut. Brawo! Czekamy na kolejne rezultaty.

Siatkówka plażowa - w zaciętym pierwszym secie przewaga przechodziła z jedna na drugą stronę. Pomimo, że w połowie seta to Polki były na prowadzeniu, ostatecznie przegrały 19:21. Sytuacja się skomplikowała.

Hokej na trawie - Tymczasem nasze laskarki grają o awans do meczu o piąte miejsce. Na półmetku spotkania podopieczne Bogusława Kozłowskiego przegrywają z Austriaczkami 0:2.

Pięciobój nowoczesny - Druga seria już szybsza i to o ponad dziesięć sekund. Alice Rinaudo uzyskała wynik 2:17,58.

Siatkówka plażowa - Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł rozpoczęły rywalizację o 1/8 finału. Polki walczą z argentyńską parą Villar/Churin.

Kolarstwo - Damian Papierski i Piotr Kryński zakończyli czasówkę na piątym miejscu. Wygrali Kazachowie Gleb Brussenskij i Jewgenij Fiodorow. Na drugim miejscu duet z Luksemburga, a na trzecim Duńczycy. Jutro kolejna konkurencja - wyścig ze startu wspólnego.

Pięciobój nowoczesny - Czasy pierwszej serii, kolokwialnie mówiąc, nie powalają na łopatki. Najszybsza Nikita Mawhirt z Australii uzyskała wynik 2:27,92. Wysokińska tylko 1,03 s wolniejsza.

Pięciobój nowoczesny - Za parę minut rozpocznie się konkurencja pływacka pięcioboistek. Na starcie pierwszej serii, teoretycznie najsłabszej, Agnieszka Wysokińska.

Kolarstwo - Damian Papierski i Piotr Kryński przejechali 7-kilometrową trasę w czasie 8:45.33. Polacy tracą niecałe 15 sekund do zawodników z Luksemburga. Jednak na trasie jest jeszcze prawie połowa stawki.

Kajakarstwo - Wojciech Pilarz uzyskał czwarty czas kwalifikacji - 1:42.64. Tym samym Polak awansował do ćwierćfinału.

Hokej na trawie - Kolejny mecz za sobą mają podopieczni Mateusza Grochala. Biało-Czerwoni pokonali 5:4 Bangladesz i zagrają o piąte miejsce na igrzyskach z Australijczykami.

Kolarstwo - Za chwilę rozpocznie się pierwsza konkurencja do kolarskiej kombinacji. W jej skład wchodzi pięć konkurencji, a pierwszą z nich jest jazda na czas duetów. Wśród 20 ekip są Polacy w składzie Damian Papierski i Piotr Kryński.

Kajakarstwo - Dzisiaj odbywają się zawody sprinterskie 1 na 1 w kanadyjkach kobiet i kajakach mężczyzn. Trzymamy kciuki za Wojciecha Pilarza, który niedługo wystartuje w eliminacjach. Start Polaka planowany jest na 16:18.

Relację rozpoczniemy około 15:00