NBA: Giannis Antetokounmpo lepszy od Luki Doncić
Keith Allison/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 28.11.2022, 12:57

Za nami kolejny dzień rywalizacji w lidze NBA. W najciekawszych spotkaniach Milwaukee Bucks wygrali z Dallas Mavericks, a Los Angeles Clippers pokonali Indiana Pacers.

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks

Jednym z ważniejszych wydarzeń dzisiejszych zmagań w najlepszej lidze świata było starcie Giannisa Antetokounmpo z Luką Donciciem, czyli dwóch europejskich gwiazd NBA. Drudzy na Wschodzie Milwaukee Bucks walczyli o swoje 14. zwycięstwo w sezonie, a Dallas Mavericks chcieli przełamać złą serię trzech porażek. Mavs nie zdołali tego dokonać i sprawić niespodzianki w Milwaukee. Pierwsza kwarta była najbardziej ofensywna i gospodarze prowadzili po niej 41:33. W drugiej odsłonie ekipa z Dallas zbliżyła się na cztery punkty do rywali, ale na przerwę schodziła z wynikiem 62:73. Po przerwie goście zmniejszyli różnicę tylko do jednego punktu, ale Bucks odpowiedzieli serią 10:0. Gospodarze spokojnie utrzymali przewagę do samego końca, triumfując 124:115. Najlepszym zawodnikiem meczu był Antetokounmpo, który zdobył 30 punktów i zanotował 11 zbiórek. Double-double (27 punktów i 12 asyst) zgromadził także Doncić, ale jego ekipa zeszła z parkietu jako pokonana.

Los Angeles Clippers - Indiana Pacers

Ciekawie zapowiadał się mecz w Los Angeles, gdzie spotkały się ze sobą czołowe drużyny w swoich konferencjach. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Ivica Zubać. Chorwat zanotował olbrzymie double-double. Zdobył 31 punktów i zebrał aż 29 piłek. Warto dodać, że koszykarze z Indiany mieli w sumie 39 zbiórek i przegrali w tym elemencie z rywalami 39:62. Clippers odskoczyli rywalom na kilkanaście punktów pod koniec trzeciej kwarty. Ostatecznie triumfowali 114:100. Zajmują piąte miejsce na Zachodzie, a Pacers są na czwartej pozycji na Wschodzie.

Komplet wyników minionej nocy:

Brooklyn Nets - Portland Trail Blazers 111:97 (31:24, 27:33, 26:23, 27:17)
Kevin Durant 31 pkt/5 zb/5 as - Jerami Grant 29 pkt/4 zb/5 as
Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 114:137 (27:47, 29:29, 33:33, 25:28)