TAURON 1. Liga: Mickiewicz na prowadzeniu, awans Gwardii
Biuro Prasowe Gwardii Wrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 28.11.2022, 16:30

W 11. kolejce spotkań TAURON 1. Ligi nie brakowało emocji. Na szczycie utrzymała się drużyna Mickiewicza Kluczbork, która po zaciętym pięciosetowym spotkaniu pokonała MKS Będzin. Do zmian doszło na drugiej pozycji, gdzie Gwardia Wrocław dzięki wygranej z KRISPOLEM Września wyprzedziła MKS Avię Świdnik.

Hitem kolejki niewątpliwie było starcie aktualnego lidera Mickiewicza Kluczbork z walczącym o powrót do czołówki MKS-em Będzin. Świetnie grający na początku rozgrywek będzinianie obecnie przeżywają kryzys, wskutek czego z pozycji lidera spadli na 4. pozycję. Wygrane spotkanie z Mickiewiczem mogło wywindować podopiecznych Wojciecha Serafina w górę. Mecz jednak nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy przegrywali już 0:2. Siatkarze MKS-u powrócili jednak do gry, doprowadzając do tie-breaka. W tym meczu mogliśmy oglądać wszystko, a oba zespoły zafundowały nam ciekawe i pełne emocji widowisko. Decydująca odsłona jednak obfitowała w błędy. Mniej popełnili ich zawodnicy z Kluczborka i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Cenna wygrana pozwoliła Mickiewiczowi umocnić się na prowadzeniu, a Będzin spadł jeszcze „oczko” niżej w ligowych rozgrywkach.

Liderom rozgrywek po piętach depcze Chemeko-Systems Gwardia Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska w minionej kolejce 3:1 pokonała drużynę KRISPOL Września. Gospodarze rozpoczęli mecz od zwycięskiego seta, jednak w kolejnych mimo wyrównanej walki musieli uznać wyższość rywali. Po stronie Gwardii świetne spotkanie odnotowali Jan Fornal i Mariusz Schamlewski. Niespodziewaną porażkę z AZS AGH Kraków odniosła Avia Świdnik. Podopieczni Witolda Chwastyniaka dobrze weszli w spotkanie, jednak po pierwszym secie coś zaczęło się psuć. Świdniczanie popełniali dużo błędów własnych, a gospodarze szybko wykorzystali ich słabszą dyspozycję. Z kolei w drużynie z Krakowa nie zawodził atak, gdzie świetnie prezentował się Bartosz Gomułka. Krakowianie wygrali cały mecz 3:1, wskutek czego Avia straciła 2. pozycję w lidze na rzecz Gwardii.

Wyrównane widowisko mogliśmy też oglądać w Głogowie. Sąsiadujące w tabeli Visła Bydgoszcz i SPS Chrobry Głogów zapewniły kibicom pięć setów emocji. Ostatecznie zwycięsko z tej walki wyszli gospodarze. Visła wywierała presje na linii zagrywki, ale sama popełniała też sporo błędów w tym elemencie. Głogowianie natomiast popisywali się wysoką skutecznością w ofensywie. Najwięcej punktów dla Chrobrego zdobył świetnie dysponowany Krzysztof Rykała, który zakończy mecz ze statuetką MVP. Serię porażek przerwała wreszcie Olimpia Sulęcin. Drużyna prowadzona przez Łukasza Chajca podejmowała u siebie zespół SMS PZPS Spała. Gospodarze od samego początku dyktowali warunki gry, pewnie wygrywając dwa pierwsze sety kolejno do 14 i 16 punktów. Olimpia była blisko zwycięstwa 3:0, jednak w trzeciej partii do walki zerwali się wychowankowie spalskiej szkoły. Przyjezdni po zaciętej końcówce rozstrzygnęli odsłonę na swoją korzyść, przedłużając cały mecz. Zespół z Sulęcina jednak nie pozostawił rywalom złudzeń i zdominował ostatniego seta, wygrywając zarazem cały mecz.

W trzech setach zakończyło się spotkanie Legii Warszawa z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Warszawianie przeważali niemal w każdym elemencie i mimo drobnych kłopotów w drugiej odsłonie, zasłużenie zainkasowali komplet punktów. Również ze zwycięstwa 3:0 cieszył się Exact Systems Norwid Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry nie dał szans zawodnikom BAS-u Białystok. Gospodarze brylowali w ofensywie. Duet Kogut-Gibek świetnie radził sobie na lewym skrzydle, a po drugiej stronie swoje uderzenia pewnie kończył Mateusz Borkowski. Siatkarze z Częstochowy do końca kontrolowali wynik, zapisując na swoim koncie pewne trzy punkty. Kolejkę zakończył mecz MKST Astry Nowa Sól oraz PSG KPS Siedlce. Spotkanie prezentowało się wyrównanie, jednak w decydujących momentach swoje szanse lepiej potrafili wykorzystać siedlczanie, kończąc mecz wynikiem 3:0.

Wyniki spotkań 11. kolejki TAURON 1. Ligi:

Legia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:13, 29:27, 25:19)
KRISPOL Września - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 22:25)
AZS AGH Kraków - MKS Avia Świdnik 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21)
Exact Systems Norwid Częstochowa - BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:14, 25:19)
SPS Chrobry Głogów - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:19, 18:25, 25:21, 15:10)
MKS Będzin - Mickiewicz Kluczbork 2:3 (25:27, 22:25, 26:24, 26:24, 13:15)
Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała 3:1 (25:14, 25:16, 27:29, 25:18)
MKST Astra Nowa Sól - PSG KPS Siedlce 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.